Šokių treniruotės visiems – tiesiog ateini ir šoki

Laisvalaikis | 2014.11.03

Sparčiai populiarėjančiose šokių treniruotėse skambant muzikai įvairių šokio žingsnelių pagalba galima padailinti figūrą, išmokti šokti ir pakoreguoti laikyseną.

„Tiesiog ateini ir šoki“, – nusišypso grupinių treniruočių trenerė Laura Batutytė.

„Step“ užsiėmimų metu labiausiai treniruojamos kojos, šlaunys ir sėdmenys. Zumba – šokis su salsos, čiačia, regetono, kumbijos, merengės, sambos, hip hop, tango muzika. „Aero dance“ – klasikiniai aerobikos žingsneliai, perdirbti į modernų šokį.

Kiekviena iš šių rūšių turi savo pagrindinius žingsnius. Juos įvairiai dėliojant ir transformuojant išeina įvairios kombinacijos. Choreografija – tuo šios treniruotės skiriasi nuo kitų.

Šiose treniruotėse, išskyrus „Step“, kur reikalingas stepas, nenaudojami papildomi įrankiai. Treniruotės atliekamos pasitelkiant tik savo kūno svorį.

Išsilieji, atsipalaiduoji, nebegalvoji apie darbą, apie rūpesčius. Šios treniruotės sumažina stresą, gerina koordinaciją. Aktyvinamas širdies darbas, gerinama kraujo apytaka.

Šokio treniruotė trunka apie 50 minučių. Užsiėmimą sudaro apšilimas, treniruotė ir raumenų pratampymas atvėsimui.

Klientams, norintiems numesti svorio, trenerė pataria šiuos užsėmimus derinti su jėgos treniruotėmis ir, žinoma, subalansuoti mitybą.

Dažniausiai šokių treniruotes renkasi moterys, tačiau jos vis labiau populiarėja ir tarp vyrų. Treneris Aleksandras Vyšniauskas yra užvaldęs „Step“ ir „Aero dance“ treniruotes. Moterys pas jį šoka ir džiaugiasi. Populiarumas – be galo didelis.

Šokių treniruotės

STEP. Žingsnių aerobika yra paprasta, nereikalaujanti didelio susikaupimo ar koncentracijos treniruotė. Judesiai atliekami pagal vidutinio ir greito tempo muziką, naudojant aukščio reguliuojamas laipiojimo platformas — stepus. Taip treniruojami visi kūno raumenys, stangrinamos probleminės vietos ir atsikratoma celiulito. „Step“ ne tik padeda suformuoti gražesnį kūną, bet ir labai teigiamai veikia sąnarius ir stiprina stuburo raumenis.

ZUMBA. Tai šokis su salsos, čiačia, regetono, kumbijos, merengės, sambos, hip – hop`o, tango ir kita egzotiška muzika. Tai ritmas, laisvė ir energija. Treniruotės metu kombinuojamas greitas ir lėtas tempas, įtraukiami aerobikos elementai, stiprinantys visas raumenų grupes. Judesiai – paprasti ir universalūs.

AERO DANCE. Tai perėjimai nuo muzikos iki simetrinės ir asimetrinės choreografijos, maišant stilius ir šokių judesius. Puiki proga pajausti ir išbandyti kaip klasikinius aerobikos žingsnelius galima modifikuoti iki šiuolaikinių šokių tendencijų.

Sustiprėja raumenys, gerėja laikysena ir dailinamos kūno linijos. Aktyvinama širdies ir kraujagyslių sistema, medžiagų apykaita. Padeda atsikratyti streso, nes treniruotės metu dėl aktyvaus judėjimo išsiskiria geros nuotaikos hormonai – endorfinai, taip pat terapiškai veikia ir ritminga muzika bei šokis.

IŠBANDYK VISAS ŠOKIŲ TRENIRUOTES!

Grįžti į blogą