Mankšta ne vien kūnui, bet ir sielai

Sveikata | 2014.11.27

Grupines treniruotes kūnui ir sielai sudaro šešios rūšis: joga, joga intro, kalanetika, super kalanetika, giliųjų raumenų treniruotės ir „power stretch“ užsiėmimai.

Šios treniruotės – ramesnės, priverčia sustoti, pajausti savo kūną ir jį kontroliuoti. Didesnis dėmesys skiriamas vidiniams raumenims, lankstumui. Treniruotėse turi dalyvauti ne tik kūnas, bet ir protas.

Judriuose užsiėmimuose vyksta „išsitaškymas“, o mes ,,surenkame’’ žmogų, sukoncentruojame. Tuomet ir protas nurimsta.

Dažnai sportuojantis žmogus turi išvystytą raumenyną, tačiau jo viduje būną susikaupę per daug įtampos, gilieji raumenys silpni, lankstumas menkas, todėl atsiranda stuburo skausmai.

Jogos praktikų tikslas sujungti kūną protą ir sielą. Užsiėmimų metu jogos pozos atliekamos lėtai, giliai kvėpuojant. Ramūs judesiai ne tik leidžia pajausti savo kūną ir jį kontroliuoti, bet ir nuramina protą bei suteikia vidinę ramybę. Naudojant savo kūno svorį suformuojamas natūralus raumenų ,,korsetas”, kuris laiko stuburą. Formuojamas harmoningas kūno raumenynas.

Treniruočių kūnui ir sielai poveikis yra visapusiškas – stiprinami raumenys, raiščiai, mankštinami sanariai, tonizuojami vidaus organai ir  liaukos, gerinama kraujotaka, padidėja lankstumas. Užsiėmimai atpalaiduoja, suteikia energijos, pagerina nuotaiką, skatina savižiną,  bei padeda žmonėms, turintiems stuburo problemų.

Pagal poreikį šias treniruotes galima derinti ir su kitais, judresniais užsiėmimais.

Treniruotes kūnui ir sielai renkasi įvairaus amžiaus ir įvairų gyvenimo stilių propaguojantys žmonės.

Kiekvienas atėjęs daro tiek, kiek leidžia jo kūnas. Pasirenka pagal savo galimybes. Šias treniruotes renkasi žmonės, kurie nori nei tik sustiprinti savo raumenyną, bet ir pažinti savo vidų, pažvelgti į save, kaip į visumą.

Užsiėmimų metu koncentruojamės į savo vidų. Žmogus pripranta save stebėti, analizuoja visus procesus: raumenų ir sąnarių darbą, kvėpavimą. Pradeda vertinti ne paviršutiniškus dalykus, ne išorinę kiekybę, o vidinę kokybę.


 

GOODLIFE treniruočių kūnui ir sielai rūšys:

Kalanetika. Treniruotės, kur susijungia jogos ir baleto elementai. Kalanetika puikiai tiks ramesnes treniruotes mėgstantiems įvairiausio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms. Treniruočių metu akcentuojamas darbas su problematiškiausiomis kūno vietomis. Treniruotėse suderinti ištvermės, jėgos, pusiausvyros ir lankstumo lavinimo pratimai padeda sutvirtina kūną iš vidaus, pagražina laikyseną, gerina koncentraciją, formuoja proporcingą kūno siluetą.

Joga / Joga intro. Pagrindiniai jogos principai: tinkami pratimai, taisyklingas kvėpavimas, atsipalaidavimas, racionali mityba, pozityvus mąstymas ir meditacija. Jogos praktika suteikia galimybę pažinti ir susieti save su supančiu pasauliu, išmoko įveikti stresą, ligas, sugebėti neprarasti pusiausvyros ir tikėjimo vidine galia, išlaikyti darną ir atskleisti save kūryboje.

Super kalanetika. Treniruotės metu daugiausia mankštinami liemens raumenys, jie intensyviai dirba visos treniruotės metu. Taip pat didelis dėmesys skiriamas viršutinių ir apatinių kūno dalių raumenims. Treniruotės paįvairinimui naudojami „stepai“, svareliai, lazdos su svarmenimis.

Giliųjų raumenų treniruotė. Užsiėmimo metu atliekami pratimai ant nestabilaus paviršiaus. Treniruojant giliuosius raumenis gerėja koordinacija, sumažinama nugaros traumų galimybė, stiprėja sąnariai, stuburas, dubens raumenys. Treniruotis reiktų atsiradus nugaros skausmui, esant suglebusiems pilvo, šlaunų, rankų raumenims, celiulitui. Treniruočių metu intensyviai stiprinami gilieji raumenys- tie, kurių nematome, tačiau būtent jie yra atsakingi už taisyklingą laikyseną.

Power Stretch. Tai tempimo treniruotė, tinkama įvairaus amžiaus bei vidutinio ir aukštesnio fizinio pasiruošimo lygio žmonėms, tik kiekvienas ją atliks savo lankstumo ribose bei po truputį, labai saugiai didins savo lankstumą – judesio amplitudę, kuria gali judėti sąnarys.
Tempimas yra būtinas, norint išvengti raumenų bei sąnarių perkrovos ar traumų prevencijai. Tempimas labai tinka po intensyvios treniruotės, nes padeda atpalaiduoti raumenis. Laikui bėgant raiščiai tampa trumpesni ir mažiau lankstūs, todėl bendras kūno lankstumas mažėja.

 SUSIPAŽINK SU TVARKARAŠČIU

Grįžti į blogą