Viktorijos sėkmės istorija: kaip iš kotleto virsti atletu…

Sveikata | 2016.04.18

Šios jaunos žavios moters istorija tik dar kartą patvirtina faktą, kad į sporto salę kartais atveda patys netikėčiausi keliai. Štai Viktorijai noras sportuoti atsirado iš valgiaraščio išbraukus mėsą. Netikėtai plūstelėjusi energija reikalavo būti prasmingai išeikvota. Sprendimas buvo rastas „Goodlife” zumbos treniruotėse. Bet neilgam, nes pasirodo sportas ne ką mažiau tos teigiamos energijos generuoja. O kaip pasikeitė Viktorijos gyvenimas prisijaukinus sporto salę ir jos treniruoklius tegul pasakoja pati herojė.

Vos vienas kitas sėkmės istorijų herojus savo sportinę „karjerą” pradėjo būtent „Goodlife” sporto klube. Daugeliui tai jau buvo ne pirmas bandymas vėl iš naujo pradėti sportuoti ir kaip nors to sporto po kelių mėnesių nemesti. O kokie Tavo, Viktorija, santykiai su sportu buvo iki pasirodymo „Goodlife”?

Šiandien man sunku tai suvokti, bet iki pasirodymo „Goodlife” sporto klube, 2015 sausį, mano santykiai su sportu buvo „jokie“. 31-erius savo gyvenimo metus aš praleidau be mėgstamos sportinės veiklos, mokykloje vengdama fizinio lavinimo pamokų ir aktyvaus laisvalaikio. Ir tam nebuvo jokios rimtos priežasties – aš tiesiog nuo mažens nemėgau judėti, man nepatiko nuovargio jausmas bei po intensyvaus judėjimo užklumpantis dusulys, tad mieliau tiesiog tingėdavau.

Tai kas paskatino, o gal išprovokavo pasiryžimą sportuoti? Ar į sporto salę atvedė kokie nors konkretūs tikslai?

Mano kelias į sportą prasidėjo nuo mitybos pokyčių. Aš visiškai atsisakiau mėsos, tiesiog pajutau, kad be jos mano organizmas jaučiasi kur kas geriau. O po kelių mėnesių pasijutau ne tik 3 kg lengvesnė, bet ir kur kas energingesnė. Atsirado daugiau energijos, tad natūraliai išaugo poreikis tą energiją kažkur išnaudoti. Puikiai pamenu, kad tai buvo gruodžio pabaiga, idealus metas ruošti pažadus naujiems metams… Ir tada tvirtai apsisprendžiau – 2015-aisiais mano noras sportuoti bent 2 kartus per savaitę turi virsti realybe ir taškas!

Ir pradėjai nuo zumbos… Kuo ji sužavėjo?

Man, niekada nesportavusiai, visada atrodė, kad šokiai yra pats geriausias sportas. Visa kita atrodė tiesiog nuobodu, jau nekalbant apie sporto salę ir joje esančius įrenginius. Zumba buvo tai, kas mane motyvuoja – mėgstami Lotynų muzikos ritmai, smagūs judesiai ir atliekami šokių deriniai, energinga ir įkvepianti zumbos trenerė Monika… Neįmanoma neužsikrėsti gera zumbos nuotaika! Pastebėjau, kaip savo vakaro planus ėmiau dėlioti taip, kad šiukštu nepraleisčiau zumbos treniruočių. Vien zumba neapsiribojau – išbandžiau daugelį „Goodlife” siūlomų grupinių treniruočių, bet manau, kad zumba, geriausias pasirinkimas moterims, besižavinčiomis šokiais, turinčioms mažą motyvaciją sportuoti bei nežinančioms, nuo ko pradėti.

Kodėl nusprendei rinktis dar ir sportą su asmeniniu treneriu? Kokie tokio pasirinkimo motyvai buvo ir ar jie pasiteisino?

Zumbą lankiau daugiau nei pusę metų, bet palaipsniui mano kūnas pradėjo norėti dar daugiau krūvio. Taip pat pastebėjau, kad kai kurios kūno dalys visgi nepadailėjo taip, kaip man norėtųsi. Pradėjau dairytis į sporto salę, tačiau, kaip jau minėjau anksčiau, joje esantys treniruokliai man atrodė visiška „mistika“, tikrai nežinojau, ką su daugeliu daryti. Tad smalsumo vedama nusprendžiau išbandyti asmenines treniruotes su treneriu Andriejumi. Ir štai jau 9 mėnesius sportuojame kartu. Šiuo metu mano sporto savaitė susideda iš 2 asmeninių treniruočių su Andriejumi bei kelių grupinių užsiėmimų – pirmenybę teikiu „Body Pump” grupinėms treniruotėms.

goodlifeclub-2016-pavasaris-049

O pirmųjų treniruočių su Andriejumi metu teko daug mokytis. Buvau iš tų pradedančiųjų, kuri taisyklingai nemokėjo padaryti nė vieno pratimo. Pradėjome nuo ABC, kiekvieną treniruotę Andriejus palaipsniui didindavo krūvį, todėl po treniruotės niekada nejausdavau diskomforto dėl skaudančių raumenų ar kūno dalių. Andriejus profesionalus ir kantrus treneris, įsiklausantis į pageidavimus, bet tuo pačiu ir patariantis, keičiantis pratimus ir jų eigą, todėl sportuoti niekada neatsibosta. Netrukus tiek pati, tiek aplinkiniai pradėjo pastebėti šių treniruočių rezultatus ir klausinėti, ką tokio stebuklingo darau.

O į klausimą „ar tai pasiteisino” atsakymas paprastas – aš pirmą kartą gyvenime pamačiau savo pilvo presą! Tikrąja to žodžio prasme iš „kotleto“ virtau atletu.

Kokiais konkrečiais rezultatais šiandien džiaugiesi? Pasidalink tos sėkmės „receptu”?

Sportuodama „Goodlife” klube atsikračiau 8 kg. Tai rezultatas, kurį galima išmatuoti. O kur dar neišmatuojama nauda… Sportas įnešė daug teigiamų pokyčių į mano gyvenimą: atsirado daugiau pasitikėjimo savimi, tapau produktyvesnė darbe, pagerėjo nuotaika, pagražėjo kūno formos, pagerėjo santykiai su aplinkiniais, sumažėjo nuovargis, tapau tiesiog laimingesniu ir daugiau besišypsančiu žmogumi. Man labai smagu ir gera, kad mano pasiekti rezultatai įkvepia sportuoti ir aplink mane esančius žmones – šeimos narius bei draugus.

Aš kardinaliai pakeičiau savo mitybą, mano racione neliko mėsos, pieno produktų, bulvių, riebių padažų – juos pakeitė žuvis, kruopos, daržovės ir vaisiai, riešutai. Per dieną išgeriu mažiausiai 2 litrus vandens. Jei dauguma žmonių, turinčių sveikatos problemų, jaučiančių nuovargį, apatiją bei energijos trūkumą užuot ėję pas gydytojus, pakeistų mitybą ir pasirinktų tinkamą sportinę veiklą, gydytojai tikrai turėtų kur kas mažiau darbo. Neįtikėtina, kaip sportuojant keičiasi gyvenimo kokybė.

Mano istorija parodo, kad pradėti sportuoti niekada nevėlu, o pasiekti gerų rezultatų gali kiekvienas. Stabdžiai yra tik mūsų galvoje, sprendimus, koks bus mūsų gyvenimas, priimame patys. Mano pasiteisinimas visuomet būdavo „neturiu laiko“. Iš tiesų „neturiu laiko“ yra tik pasirinkimas vakare ant sofos žiūrint televizorių atsidaryti traškučių pakelį. Sportuoti brangu? Paskaičiuokite, kiek per mėnesį išleidžiate pinigų nereikalingam maistui. Pusės to jums nereikia.

Kokie tikslai (galbūt nauji) verčia nepamiršti sporto salės?

Sporto salės pamiršti nebegaliu, nes tai tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi, tokia pat kaip valgyti ir miegoti. Jaučiuosi blogai nepasportavusi, nepajudėjusi, o jausmas, kai po sunkios treniruotės užplūsta endorfinų banga, yra vienas geriausių pasaulyje! Kaip norėčiau šį jausmą perteikti visiems nesportuojantiems žmonėms, kad jie suprastų, ką praranda.

Šiais metais pirmą kartą savo gyvenime dalyvausiu maratone ir bėgsiu 10 km distanciją, tad su treneriu Andriejumi įtraukėme daugiau kardio treniruočių. Negaliu sulaukti, kai galėsiu apsiauti bėgimo batelius, pasileisti mėgstamą muziką ir bėgti į priekį.


Trenerio Andriejaus Kondratenko komentaras

Viktorija panoro išbandyti sporto salę ir intensyvesnį sportą po beveik pusmečio, praleisto zumbos treniruotėse. Zumba jai suteikė energijos, padėjo palaikyti tonusą, šiek tiek sutvirtėti. Tačiau bazinių judesių teko mokytis praktiškai nuo nulio. Viktorija tiesiog neturėjo įgūdžių atlikti techniškai teisingus judesius. Taip pat ji norėjo numesti dar keletą kilogramų. Tačiau mano akimis, esmė buvo ne kilogramuose, o kūno proporcijose, apimty
se. Tad pamažu, žingsnis po žingsnio mokėmės naujų judesių ir palaipsniui plėtėme jų arsenalą, didinome intensyvumą. Ir šiandien Viktorija daro tai, ko anksčiau net nesitikėjo galėsianti padaryti, pavyzdžiui, atsispaudimus nuo lygiagrečių. Be abejo pasikeitė ir kūno kompozicija, pamažėjo apimtys, sutvirtėjo liemuo, kojos, viršutinė kūno dalis. Kaip sako pati Viktorija, ji niekada dar taip gerai neatrodė ir nesijautė. Pasiekta ne tik puiki forma, bet ir tikslas džiugina, bet norint nemesti sporto, reikia nuolat sau kelti naujus tikslus. Tad Viktorija visa galva pasinėrė į bėgimą. Tikslas – 10  km distancija maratone. Ir tikiu, kad ji savo pirmajam didžiajam bėgimui pasiruoš puikiai, nes teigiamo Viktorijos užsispyrimo galima pavydėti. Net tada, kai kas nors nepavykdavo ar neišeidavo, ji niekada nepasiduodavo. Ir tai didžioji jos sėkmės paslaptis.


Viktorijos asmeninio archyvo nuotraukos:

Viktorija1 Viktorija2Viktorija3

Grįžti į blogą