Nauja tendencija – populiarėja sportas mažose grupėse

Treniruotės | 2015.03.30

GOODLIFE sporto ir laisvalaikio klube šeimai prieš beveik du mėnesius startavo „Reebok Challenge” projektas – tai treniruotės nedidelėse grupėse, kai vienu metu sportuojančius tris – penkis žmones vienija bendri tikslai, o jų siekti padeda geriausi klubo vyr. treneriai. Labai džiaugiamės, kad taip vadinamos „Small Group Training” sulaukė ypatingo populiarumo ir ta proga kalbiname vieną iš „Reebok” iššūkio trenerių Žygimantą Malinauską.

Kur slypi vis daugiau populiarumo sulaukiančių treniruočių mažose grupėse sėkmė?

Dauguma žmonių nori taisyklingai išmokti sportuoti, atsikratyti svorio, bet atėję į sporto klubą nežino, ką daryti ir nuo ko pradėti. Jis turi tris galimybes. Pirma – rinktis grupines treniruotes, kur vienu metu vadovaujami trenerio visi 15-20 žmonių atlieka tuos pačius pratimus. Antra – sportuoti individualiai pagal trenerio sudarytą programą – tačiau tokiu atveju būna pasmerktas dviejų – trijų mėnesių monotonijai. Trečia galimybė – individualus sportas su asmeniniu treneriu, kuris nuolat keičia pratimus, prižiūri, pataria mitybos ir poilsio klausimais – ideali, tačiau ne visiems įperkama. Jau ir anksčiau susilaukdavau klausimų, ar negalėtų su asmeninio trenerio priežiūra sportuoti du-trys draugai. Tad „Reebok Challenge” atsiradimas labai organiškas ir savalaikis. Čia kreipiamas dėmesys į individualius sportuojančiojo poreikius, jausmas lyg dirbtum su asmeniniu treneriu, tačiau už labai protingą kainą. Kas, žinoma, labai svarbu kiekvienam.

Kokiu principu sudaromos „Reebok Challenge” komandos?

Prieš priimdami į „Reebok” grupę, kiekvienam atliekame bazinių judesių testavimą, tad prieš pradėdami užsiėmimus turime informaciją apie kievieno dalyvio fizinį pasirengimą ir galime rekomenduoti tinkamiausią grupę. Šiuo metu „Reebok Challenge” siūlo tris skirtingas treniruotes: pirmųjų žingsnių programą pradedantiesiems, Burn – siekiantiems sveikai numesti svorį ir Functional – aukšto intensyvumo treniruotes norintiems sustiprinti kūną ir sureguliuoti svorį. Tad natūraliai žmonės pasirenka treniruotę pagal savo treniruotumą, tikslus, o dažniausiai pagal patogiausią treniruotės laiką. Būna ir taip, kad vienoje grupėje sportuoja du metantys svorį ir du siekiantys didesnės raumenų masės – ir šie skirtingi tikslai jiems kartu treniruotis netrukdo, nes mano kaip trenerio pareiga – kiekvienam parinkti individualų treniruotės planą.

Kokie svarbiausi „Reebok Challenge” siekiai?

Mano kaip trenerio svarbiausia užduotis – išmokyti dalyvius valdyti kūną bei integruotai lavinti visus kūno raumenis. Tik tada kai matau, kad jau pagerėjo natūralūs fiziologiniai judesiai (pritūpimas, įtūpstas, atsispaudimas, pasilenkimas, trauka, rotacija), sutvirtėja sąnariai, raiščiai, atsirado taisyklingo sportavimo įgūdžiai – tęsiame darbą su papildomomis apkrovomis. O pradžioje, žinoma, didžiausias dėmesys skiriamas darbui su savo kūno svoriu bei balansu.

Praėjo jau beveik du mėnesiai intensyvių treniruočių – kokie rezultatai?

Po pirmojo dalyvių testavimo pasakiau, kad nesitikėtų greito svorio kritimo. Mėnuo – tai laikas adaptacijai, kūnas turi priprasti prie kitokio, daug aktyvesnio ritmo, reguliaresnės mitybos. Pirmasis tikslas – laikysena ir taisyklingi baziniai judesiai – tad šioje srityje rezultatai jau džiugina. Dabar jau didiname intensyvumą ir tikslus. Be abejo yra žmonių jau ir per pirmąjį mėnesį ženkliai numetusių svorio, sumažinusių riebalinį sluoksnį bei padidinusių raumeninę masę. Pokyčiai neišvengiami. Tačiau visus įspėju, kad dviejų kartų per savaitę „Reebokn Challenge” užsiėmimuose nepakaks. Visiems rekomenduoju atrasti laiko dar bent vienai treniruotei.

Ar neišblėso dalyvių entuziazmas?

Entuziazmas neišblėso ir niekas nepabėgo pabūgęs pirmųjų sunkumų. Stengiuosi, kad treniruotės netaptų varginančia našta – protingai parinktas ir dozuotas krūvis, tikiuosi, leidžia mėgautis visais užsiėmimais. Sportuoti motyvuoja ir pati grupė – ji nedidelė, tad tarp žmonių užsimezga labai draugiški santykiai – jie vieni kitus palaiko, juos įkvepia bičiulių pasiekti rezultatai, tad nesinori nusileisti ir pačiam.

Ką dar be individualaus pratimų rinkinio ir asmeninės priežiūros gauna „Reebok Challenge” dalyviai?

Mielai dalijamės savo patirtimi ir nešykštime patarimų ne tik sporto tema. Pavyzdžiui, vieną savaitę prašiau visų vesti mitybos dienoraštį. Sąžiningą dienoraštį! Visus juos išanalizavau, o šiandien kievieną jų aptarsime grupėje. Mityba labai svarbi siekiant užsibrėžtų tikslų, tad kiekvienam pateiksiu rekomendacijų, kaip subalansuoti kasdienį meniu.

„Reebok Challenge” – tai aktyvaus gyvenimo akademija, kurioje mokomės keisti senus įpročius naujais, kur kas sveikesniais!

O kokie „Reebok Challenge” dalyvių įspūdžiai? Kokie tikslai juos atvedė į užsiėmimus? Su kokiais sunkumais tenka rungtis? Ir kokie rezultatai jau nudžiugino? 

Andrius:

Čia sportuojančių tikslas, turbūt, visų vienodas – numesti svorio, sutvirtėti. Ir, žinote, per tą laiką, rezultatai pasimatė, o tai mane labiausiai motyvuoja. Esu pasiruošęs „Reebok Challenge” mestą iššūkį tęsti visus keturis mėnesius. Tiesa, man tai jau nebe iššūkis, o įprastas ritmas. Sunkumai? – sukoordinuoti mitybą.

Dovilė:

Aš „Reebok” iššūkį priėmiau visai neseniai, tad galiu pakomentuoti tik savo tikslą ir motyvus pasirenkant būtent tokią sportavimo formą. Tikslas – noriu daugiau ir aktyvesnio judėjimo, juk pavasaris. Imponuoja tai, kad sportuosiu nedidelėje komandoje, kurioje jau dabar labai jaukiai jaučiuosi ir svarbiausia – šalia visada bus treneris stebėsiantis mano darbą. Tikiu, kad tai man padės siekti efektyvių rezultatų.

Kamilė:

Visų pirma mane patraukė „Reebok Challenge” užsiėmimų koncepcija, kai keli žmonės sportuoja kartu – lyg ir grupėje, bet kadangi grupė nedidelė, jautiesi lyg sportuotum individualiai. Labai patinka tai, kad mūsų jauki moterų grupė dirba vieningai, viena kitą palaikydamos, lyg mini sportinė šeima. Grupinėse treniruotėse to nėra, o asmeninis treneris ne visiems įperkamas.

Didžiausias tikslas ir motyvas atvedęs į sporto klubą – nuolatinė kova su svoriu. Čia tai darau akylai prižiūrima trenerio Žygimanto. Didelių tikslų sau nekėliau, nes tikrai nesitikėjau kardinalių rezultatų per trumpą laiką. Tobulėju po truputį ir visapusiškai 🙂 Svoris, žinoma, krenta, tačiau labai lėtai, nes jis toks pat užsispyręs, kaip ir aš. O labiausiai kol kas džiugina tvirtėjantis kūnas, šiek tiek sumažėjusios apimtys ir begalinis noras bei įkvėpimas siekti daugiau.

O sunkumai? Gal nuskambės juokingai, tačiau didžiausi sunkumai susiję būtent su mokymusi TAISYKLINGAI pritūpti, pasilenkti, kelti svorį. Žygimantas šiuo klausimu nepalenkiamas – pradžioje precizika, o vėliau jau progresas didinant pratimų skaičių bei papildomų priemonių svorį.

Gintarė: 

Man labai patinka „Reebok Challenge” projektas ir kuo toliau, tuo labiau. Mano tikslas buvo – iš esmės pakeisti gyvenimo būdą, pradėti aktyviai sportuoti ir susireguliuoti mitybą. Manau, per ilgai buvau užsisėdėjusi namuose… Didžiausias sunkumas ir buvo – PRADĖTI… Tačiau kai tik iš sūnaus sužinojau, kad startuoja tokia programa, iškart užsiregistravau ir pradėjau lankyti/dirbti. 🙂 

Tokį mano pasirinkimą nulėmė ir tai, kad  aš nenorėjau atėjusi į sporto klubą jaustis it balta varna nežinodama ką ir kaip daryti. Tiesiog nesinorėjo užsiiminėti saviveikla. Aš norėjau konkretaus ir aiškaus veiksmo, t. y. darbo su asmeniniu treneriu, kuris paruošia konstruktyvią programą, o aš dirbu ir siekiu rezultato. 

O pirmieji rezultatai, pasiekti per mėnesį laiko lankant Žygimanto treniruotes du kartus per savaitę, mane jau džiugina. Atsikračiau 5 kilogramų, esu žvalesnė, geresnė ir bendra savijauta. Tai mane skatina nesustoti, eiti pirmyn ir toliau dirbti. O darbas, patikėkite manimi, tikrai nelengvas. Už motyvaciją ir profesionalų darbą siunčiu didelį AČIŪ treneriui Žygimantui – jis nuoširdus žmogus ir puikus savo srities žinovas. Labai džiaugiuosi pas jį treniruodamasi. 

Akimirkos iš bendros Reebok challenge dalyvių treniruotės 

Grįžti į blogą