GOODLIFE vasaros dienoraštis: rytinis pasirąžymas – PILATES

Laisvalaikis | 2015.08.21

Sako žmones kartais apima tingulys… Mane itin saldus tingulys apima būtent vasarą – tada norisi tik gulėti ir vėpsoti į debesis, medžius, pageidautina dar į jūrą ir nejudėti. O kelią į sporto klubą tuo metu norisi visai pamiršti. Kodėl? Suprantu, kad vasara nepaprastai trumpa ir galima ją lengvai pražiopsoti. Atrodo, labai logiška valandą sporto klube iškeisti į dykinėjimą lauke. Bet ar tikrai?

Ar tikrai sportas suteikia laimės tik rudens-žiemos-pavasario laikotarpiu? O vasarą galima apsieiti ir be jo? Nusprendžiau mesti iššūkį savo vasaros antisportiškam nusiteikimui ir kovoti su saldaus tinginiavimo padariniais. Kaip sakoma, ką gali padaryti dabar, neatidėliok rytdienai – tad pabudau, atsigėriau vandens, pavalgyti nespėjau, bet išdundėjau į rytinę pilateso treniruotę GOODLIFE sporto klube. Turiu prisipažinti, kad pilatesą rinkausi ne atsitiktinai – visai nenorėjau rytą pradėti daug jėgų reikalaujančiomis funkcinėmis treniruotėmis (jaučiausi dar pilnai nepabudusi) bei choreografinių gebėjimų reikalaujančiais grupiniais aerobiniais „šokiais” (nenorėjau neišmanėliškai trypčioti nepataikydama į taktą). O pilatesas man pasirodė idealiausia manšta rytui – neskubri, ramaus tempo, pratimai lengvai įsimenami…

Ir pasirinkimas manęs tikrai nenuvylė. Pats tas budinti po miego dar pilnai neišsijudinusį kūną, ištempti jį, iki soties pasirąžyti. Tačiau nepagalvokite, kad tai buvo lengvas pasivaikščiojimas… Gerai pasirąžę vėliau trenerės Sigitos drąsinami ir stebimi darėme gan suktus ir nelengvus pratimus reikalaujančius ir ištvermės, ir pusiausvyros, ir raumenų atitinkamose kūno vietose. Taip įkvepiančiai nuteikusi treniruotės pradžia, vėliau privertė susimąstyti – ach, kodėl gi neišsitiesia tos mano kojos, kodėl aš negaliu išlaikyti pusiausvyros tiesiog gulėdama ant šono, ei, kur jūs, mano rankų raumenys, kad negalite išstenėti dešimties atsispaudimų. Diskusijoms su savo kūnu laiko nėra – reikia tiesiog daryti, bandyti dar kartą ir viltis, kad po dešimtos treniruotės atrodysiu kur kas „pilatiškesnė”, t.y. lankstesnė, stabilesnė, stipresnė…

Ryto pradžia buvo gera – itin energingas buvo gerai isirąžęs ir pasitempęs kūnas. Kai lengvu žingsniu kulniavau pradėti darbo dienos ir tyliai galvoje aplodismentais dėkojau pilateso atradėjams, supratau, kad nuostabios šios mankštos adeptės galėtų būti katės… Stebėkite, kaip pabudusios jos rąžosi, ištempia kiekvieną slankstelį ir raumenėlį, kaip išriečia nugarą ir puikiai laikydamos pusiausvyrą grakščiai ilgina kojas, o po to tik, šast, taip lengvai ir elegantiškai pradeda katinišką dieną … Turim iš ko mokytis… O jei neturite katės, ateikit atrasti pilateso paslapčių į GOODLIFE pas puikią mokytoją Sigitą Baušytę. Ten ir susitiksime!

 

Trenerės Sigitos komentaras

Pilates mankšta, tai viso kūno mankšta, padedanti įsisąmoninti taisyklingus biomechanikos principus, mokanti mus preciziškai tiksliai atlikti pratimus, siekianti įpratinti mūsų protą būti atsakingu už kūną ir jo atliekamus judesius, todėl pilateso mankšta dar vadinama intelektualia mankšta. Pilateso mankšta stiprina giliuosius raumenis, atsakingus už kūno laikyseną, stabilumą, judesio kontrolę, taip pat ir didžiuosius, atsakingus už judesio atlikimą. Palaipsniui atstatomas tarpraumeninis balansas, pagerėja laikysena ir bendra savijauta.

Ši mankšta yra kaip pamatas kitoms, intensyvesnėms treniruotėms.

Pilateso mankšta turi 34 klasikinius pratimus ir apie 500 jų variacijų, todėl ši treniruotė gali būti labai įvairi ir pritaikyta skirtingo pasirengimo žmonėms. Treniruodami savo kūną šiuo metodu mes neprarandame darbingumo, kūnas tampa lankstus, sąnariai įgauna daugiau paslankumo, daug dėmesio skiriama stuburo stabilizacijai (o tai įtakoja mūsų laikyseną). Po tokios treniruotės jaučiamės ne nuvargę, o žvalesni !!! O po dienos darbų tokia treniruotė padeda atsikratyti įtampos.

Pratimai kartojami ne daug kartų, tačiau maksimaliai susikoncentravus,  preciziškai ir tiksliai. Tokiu būdu protas išmokomas būti atsakingu už savo kūną, lavinamas kūno suvokimas, formuojami taisyklingo judėjimo įpročiai, kurie išlieka ir kitose fizinėse veiklose.

Pilateso mankšta gali būti labai įvairi, nuo reabilitacijai pritaikyto varianto iki pilates kardio, power pilates, pilates interval, netgi pilates dance. Pasaulyje labai populiarūs yra pilateso treniruokliai (Lietuvoje retas, kas juos naudoja), o pas mus žmonės pamėgo vidutinio intensyvumo pilateso mankštą ant kilimėlio ir su mažu inventoriumi (kamuoliais, volais, žiedais, gumomis ir kt.).

 

 

Grįžti į blogą