Tamaros sėkmės istorija: judėjimas – geriausia investicija į sveikatą

2019.05.20

Sunku patikėti, kad Tamarai jau per 60 metų. Net po treniruotės ji šypsosi ir nestokoja energijos, akivaizdu – sportuoti jai patinka. „Nesijaučiu pavargusi, atvirkščiai, po treniruotės būnu kupina jėgų ir labai geros nuotaikos,” – prisipažįsta Tamara. Jai antrina ir jos asmeninis treneris Dominykas Mančakas: „Rezultatų nebūtų be Tamaros disciplinuotumo, sąžiningo užsiėmimų lankymo, užsispyrimo. Džiaugiuosi, kad ji nebando išsisukinėti nuo judėjimo dangstydamasi savo amžiumi. Tai puikus pavyzdys visiems vyresnio amžiaus žmonėms, kurie nori būti sveiki, nestokoti energijos ir nevaržomai judėti. Ne naujiena, jog senstant ima nykti raumeninė masė, pakinta eisena, dažnėja sąnarių ligos, o visa tai didina griuvimų riziką, tad labai svarbu turėti gerai išlavintą pusiausvyrą bei koordinaciją.”

Retas atvejis, kai senjorė sofą iškeičia į sporto salę, tačiau Tamara neslepia: „Supratau, kad man reikia veiklos, judesio, sportuoti mane labai skatino ir visa šeima, o apsilankyti būtent „Goodlife” sporto klube primygtinai rekomendavo čia sportuojanti draugė.” Pašnekovė rekomendacijų paklausė ir pradėjo lankytis grupinėse pilateso bei kalanetikos treniruotėse. Tačiau išbandžiusi nemokamą asmeninio trenerio konsultaciją suprato, kad jai reikia individualiai parinkto krūvio ir pratimų, nes jautėsi stokojanti sąnarių mobilumo, koordinacijos, lankstumo.

„Jau pirmoji asmeninė treniruotė man labai patiko: idealiai parinktas krūvis, viskas apskaičiuota ir subalansuota – nesijaučiau pavargusi, po treniruotės nieko neskaudėjo. Imponavo ir tai, kad Dominykas turi kineziterapeuto išsilavinimą. Ilgainiui įvertinau ir rutinos nebuvimą – vis nauji pratimai, nepaliekantys nei vienos kūno dalies be darbo tikrai davė vaisių. Trenerio buvimas dar ir motyvuoja nepraleisti treniruočių – susitari ir negali neateiti,”– patirtimi dalijasi herojė.

_MGL9745

Ir ką gi pavyko pasiekti per metus? Labiausiai Tamara džiaugiasi numestais kilogramais ir sumažėjusiomis kūno apimtimis. Džiugina ir sklandus visų sąnarių darbas – „jie veikia lyg patepti”. Sustiprėjo kojos ir rankos, buvo pratimų, kurių atrodė niekada nepadarys, o dabar gali ir pritūpti, ir pasilenti, ir žemę rankomis paliečia, ir 10 km įveikti greitu žingsniu jai vieni juokai.

Treneris Dominykas Mančakas didžiausiu Tamaros pasiekimu įvardija galimybę laisvai ir be jokių suvaržymų atlikti įvairiausius judesius: „Pritūpti, teisingai pasilenkti, pakilti nuo žemės, staigiai reaguoti į kliūtį bei daugelį kitų judesių ji atlieka puikiai, nors neseniai tai buvo tikras iššūkis. Pečių sąnariai buvo surakinti, dabar jų mobilumas atsistatė.”

Tamara nežada sustoti, ji jau dabar nebegali be 3-4 treniruočių (dvi iš jų su treneriu ir dvi – grupinės) per savaitę, mėgsta šiaurietišką ėjimą ir sportą vertina kaip geriausią investiciją į sveikatą.