Sėkmės istorija Kristina: Atsikračiau 16 kg antsvorio ir sveikatos problemų!

2014.11.11

Grožio specialistė Kristina Čekanavičiūtė neslepia, kad susidūrusi su sveikatos problemomis priaugo svorio nuo 43 kg iki 70 kg. „Laikiausi dietos, bėgiojau, bet rezultatas liko toks pats. Kiekvieną dieną jaučiausi blogai, nuolatinis nuovargis, energijos trūkumas, kojų skausmai, vis didesni drabužių dydžiai pradėjo vyti į neviltį. Žinojau, kad man reikia pagalbos“, – pasakoja mergina.

„Daugiausiai svėriau 70 kg, dabar sveriu 53 kg, bet mano tikslas – sverti 50 kg. Per 6 mėn numečiau 16 kg. Šeimos nariai žinojo, kad esu užsibrėžusi tikslą numesti nepageidaujamą svorį. Sakė tiesiog nepersistengti, nes nesu stora. Kartais draugai pasiūlydavo dalykų, kuriuos aš išmečiau iš savo mitybos, pavyzdžiui: miltinių blynų. Man atsisakant ilgai reikėdavo aiškinti, kodėl to nevalgau ar ano nevalgau“, – pasakoja Kristina ir priduria, kad vyras, sesuo ir brolis visapusiškai palaikė ir kaip tik skatino nesustoti.

Apie tai, kaip sekėsi siekti užsibrėžtų tikslų ir kaip keitėsi mityba – pokalbis su Kristina.

– Ko ėmėtės nusprendusi atsikratyti nereikalingų kilogramų? Ką esate bandžiusi, dietas, papildus ir pan.?

– Stengiausi mažiau valgyti, skaičiau apie dietas, bandžiau taikyti kai kurias ir sau, vakarais bėgiojau. Papildų nevartojau nei sportuodama su treneriu, nei viena. Ir dabar nevartoju. Sportas ir sveika mityba tapo mano kasdienybe kai susipažinau su treneriu Julium Gaižausku. Po pirmos konsultacijos žinojome, nuo ko reikia pradėti. Pirmiausiai keitėme mitybą. Atsisakyti iš maisto produktų turėjau beveik visko, bet, kaip sako, grožis reikalauja aukų. Sportavome kelis kartus per savaitę ilgiau nei po 1 val. Bendravome, sportavome net man ir dirbant užsienyje. Šiuo metu sveriu 53 kg ir iki tikslo liko tik 3 kg. Esu liekna, laiminga, energinga mergina.

– Kaip keitėsi Jūsų mityba? Ką valgydavote anksčiau, ką valgote dabar?

– Mityba pasikeitė smarkiai. Anksčiau valgiau viską. Lieknėjant pirmiausiai atsisakiau cukraus, saldumynų. Buvo labai sunku tai padaryti, nes esu didelė smaližė. Dariau tai po truputį ir dabar ramiai galiu praeiti parduotuvėje pro šį skyrių. Saldumynus pakeičiau bananais, razinomis. Atsisakiau padažų, miltų produktų, ryžių, makaronų ir nevalgau jokio greito maisto. Valgau daug salotų, jautieną, vištieną, žuvį, pieno produktus vartoju 2% riebumo.

– Kaip įvardintumėte pagrindinį tokių pokyčių sėkmės receptą?

– Per dieną nuo paskutinio valgymo nevalgau 13-15 val. iki kitos dienos pusryčių. Pavyzdžiui, jei vakarienė buvo 19 val., dabar valgysiu tik 10-11 val ryto (laikas įskaičiuotas kartu su miegu). Prieš valgant atsigeriu stiklinę vandens ir truputį palaukiu. Valgau 3 kartus per dieną, tai daryti stengiuosi tuo pačiu metu ir jokių užkandžiavimų.

Didelis fizinis krūvis, dienos mankšta arba vaikščiojimas – per dieną nueinu nuo 8,5 km – tai mano didžiausia sėkmės formulė.

– Ką patartumėte kitoms merginoms, moterims, norinčioms numesti svorio, bet nesiryžtančioms?

– Patarčiau labiau pasitikėti savimi, neklausyti kitų žmonių replikų, kreiptis į profesionalus, kurie gali padėti sudaryti mitybos planą, parinkti jums tinkamus pratimus. Iš pradžių nebus lengva, bet po pirmųjų rezultatų nebenorės sustoti. Viskas yra pasiekiama, tik reikia to norėti, netingėti ir neatidėlioti iki kito pirmadienio (šypsosi).

– Kas Jums buvo sunkiausia metant svorį?

– Man sunkiausia buvo, kaip ir minėjau, atsisakyti saldumynų. Ir tiesiog mažiau valgyti.

– Koks dabar Jūsų režimas?

– Stengiuosi per daug neatsipalaiduoti, kartais palepinu save ir pyrago gabalėliu ir cepelinais, bet po to tenka atidirbti sportuojant ir stipriai žiūrėti ką valgau. Stengiuosi judėti, jei ne sporto salėje, tai ilgais pasivaikščiojimais su savo šunimi.

– Kas pasikeitė numetus svorio?

– Gyvenimo kokybė labai pasikeitė. Turiu daug energijos, dar labiau šypsausi visur bėgu, visko noriu. Nevargina kojų skausmai,nuotaikų kaitos.

Išlaikyti norimą svorį yra sudėtinga nes aplinkui daug pagundų, tiesiog reikia užsimerkti ir tiesiai praeiti pro jas.