Sandros sėkmės istorija: -30 kg ir tai tik pradžia

2017.06.21

24 metų Sandra demonstruoja pavydėtiną užsispyrimą ir valią. Prieš metus nusprendusi imtis rimtų pokyčių, nė karto nesusvyravo ir nemetė savojo kelio. Sveika mityba ir sportas šiandien Sandrai leidžia džiaugtis akivaizdžiais pokyčiais. Ji ypač džiaugiasi pagaliau atsiradusiu natūraliu poreikiu sportuoti ir nežada sustoti.

Kada pradėjai savo pokyčius „Goodlife? Kokie tikslai, norai, siekiai paskatino praverti sporto klubo duris?

„Goodlife” mano gyvenime atsirado prieš metus. Tačiau noras keistis nedavė ramybės jau anksčiau. Nebuvau patenkinta savo išvaizda, fizine bei psichologine savijauta, o beveik triženkliai svarstyklių rodmenys privertė suvokti, kad tikrai reikia imtis kažkokių priemonių. Pirmųjų 10 kg atsikračiau dar prieš pasirodydama sporto klube. Tuo metu stengiausi pasirinkti sveikesnį maistą, pradėjau sportuoti namuose, tačiau ėmė trūkti motyvacijos ir laikui bėgant rankos ėmė svirti.

Būtent tada gimtadienio proga gavau lemtingą dovaną – apsilankymą „Goodlife” sporto klube. Ši dovana apvertė mano gyvenimą 360 laipsniu kampu, o už ją turiu padėkoti klubo vadybininkei Loretai, ji yra pirmas žmogus, prisidėjęs prie mano sėkmės istorijos, tuo metu ji manimi tikėjo labiau nei aš pati.

Ar iki tol sportavai? Jei taip, ką sportas Tau reiškė tada ir dabar?

Sportuoti teko ir anksčiau, tačiau tai ilgai nesitęsdavo, tiesiog nesugebėjau tos veiklos pamilti ir pamėgti. Tačiau dabar sportas man – atsipalaidavimo būdas, hobis bei įsipareigojimas sau. Džiaugiuosi atsiradusiu natūraliu poreikiu sportuoti.

Pirmoji treniruotė „Goodlife – tai fizinio pasirengimo testas. Ar rezultatai nustebino?

Taip, pirmoji mano treniruotė buvo fizinio pasirengimo testas. Ir jo rezultatai tikrai nebuvo džiuginantys: kūno sudėties duomenys gąsdinantys, raumenų pajėgumas prastas, daugumos pagrindinių judesių technika netaisyklinga. Pradžia tikrai nebuvo lengva, dėl nemažo viršsvorio atliekant net paprasčiausius pratimus aš greit pavargdavau ir reikėdavo laiko kvapui atgauti, kad galėčiau imtis sekančių pratimų.

Kokį treniruočių režimą teko įsileisiti į savo gyvenimą?

Sportuodavau 3-4 kartus per savaitę po pusantros valandos. Du kartus prakaitą liejau treniruotėse su asmeniniu treneriu Justu Kudrevičiumi, o likusius du kartus dirbdavau savarankiškai treniruoklių salėje pagal sudarytą programą, po jų dar laukdavo 10-20 minučių ant elipsinio treniruoklio. Kadangi mano lankstumas ir fizinis pasirengimas buvo prastas, Justas taip pat rekomendavo apsilankyti pilateso bei kalanetikos užsiėmimuose, tad jie taip pat buvo įtraukti į savaitinių treniruočių meniu.

Dabar, praėjus metams, dažniau lankausi jėgos, ištvermės treniruotėse. Labai pamėgau Body Sculpt ir Body Pump užsiėmimus, tad į juos stengiuosi nueiti bent du kartus per savaitę. Taip pat  sportuoju ir pagal Justo sudarytą programą. Mano tikslas yra visa tai paversti sveiku ilgalaikiu gyvenimo būdu, kuris leis džiaugtis sveiku kūnu ir gera savijauta. Noriu stiprėti fiziškai, tobulėti ir ateityje pasiekti dar geresnių rezultatų.

Kodėl pasirinkai sportą su asmeniniu treneriu? Ką naujo išmokai, sužinojote iš jo?

Nebuvau sportiška, net neturėjau supratimo, kaip taisyklingai atlikti judesius, taip pat nežinojau, kaip panaudoti begalę treniruoklių sau nepakenkiant. Nežinojau ką, kaip ir nuo ko pradėti, reikėjo profesionalaus žmogaus, kuris mane stebėtų iš šalies ir motyvuotų, todėl pasirinkau individualias treniruotes su Justu. Viską pradėjome nuo bazinių judesių, dirbdavau su savo kūno svoriu, tačiau net ir tai nebuvo lengva. Kai nesugebėdavau atlikti judesio, Justas visuomet vieną pratimą pakeisdavo kitu, kad tai būtų efektyviau man. Labai džiugino bei motyvavo tai, kad sportuojant su Justu nebuvo jokios rutinos, kiekvieną užsiėmimą laukdavo vis kitokie pratimai. Svarbiausios trenerio pamokos – daug informacijos apie pratimų techniką, teisingą, o ne save žalojantį judesį.

Kada pasirodė pirmieji rezultatai ir kokie jie dabar – po metų? Kuo ypatingai džiaugiesi ir didžiuojiesi?

Pirmieji rezultatai ėmė rodytis jau pirmaisiais mėnesiais. Dabar jau esu atsikračiusi 30 kg savo svorio (20 kg iš jų „Goodlife”), apie 15 proc. riebalų masės. Taip pat sumažėjo ir kūno apimtys – 14 cm klubų, 15 cm krūtinės, 10 cm šlaunų, 6 cm rankų ir 3 cm blauzdų.

Sandra ir Justas2

Didžiuojuosi, kad nuėjau tokį kelią nepasidavusi, tapau stipresnė ir ištvermingesnė. Taip pat džiaugiuosi atsiradusiais pokyčiais, pagerėjusia gyvenimo kokybe, savijauta, fizine būkle bei koordinacija. Visa tai neleidžia sustoti, o kas anksčiau atrodydavo neįmanoma, dabar atrodo viskas paprasta ir pasiekiama.

Kas labiausiai motyvavo nesustoti?

Motyvacija atsiranda tuomet, kai matosi rezultatai. Taigi didžiausią motyvaciją kėlė pokyčiai: krentantis svoris, mažėjančios apimtys, laisvėjantys rūbai, dailesnės kūno linijos, gerėjanti savijauta bei aplinkinių žmonių reakcijos išvydus mano pokyčius. Taip pat nesustoti skatina ta euforija po kiekvienos treniruotės, o jų metu pamirštu visus rūpesčius.

Kaip manai, kas buvo (ir yra) svarbiausi tavo sėkmingų pokyčių veikėjai?

Noras, valia, ryžtas, trenerio Justo bei aplinkinių pagalba ir palaikymas… Tačiau man atrodo, kad tai tik sėkmės istorijos pradžia, labai tikiuosi ją kurti toliau.


Trenerio Justo Kudrevičiaus komentaras

Nors pagrindinis Sandros tikslas buvo sukoncentruotas į svorio metimą, pirmoji treniruotė parodė, kad visų pirma būtina sugrąžinti jos kūnui sklandų gebėjimą judėti. Tuo metu Sandra bazinių judesių negalėjo atlikti teisingai, buvo labai sutrumpėję jos krūtinės raumenys, taip pat ir keturgalvis, pakitusi laikysena, padidėjusi lardozė, labai silpnas ir nestabilus liemuo.

Kadangi nežinojau, kiek ilgai sportuosime kartu, mano pagrindinis tikslas buvo per kuo trumpesnį laiką ją išmokyti kuo daugiau įvairių judesių ir koncentruoti dėmesį į problemines vietas.

Jau po trijų mėnesių galima buvo džiaugtis rezultatais. Nors aš nelinkęs pažangos matuoti vien kilogramais, tačiau pamesti 10 kg tapo labai svarbiu psichologiniu motyvu nesustoti. Sandra puikiai įvaldė ir pagrindinius judesius, sutvirtėjo, gali laisviau judėti. Jos pokyčiai akivaizdūs ir tikiu jie neleis jai nustoti judėti, mokytis ir siekti naujų tikslų.


Asmeninis archyvas

Sandra2 Sandra3Sandra4 Sandra1 18870961_10207777804876769_253319315_n 18870914_10207777808196852_159656551_n