Rūta: nauja mano dieta – tai naujas gyvenimo būdas

2015.06.01

Jauna ir žavi Rūta trykšta energija ir puikia nuotaika. Pasisekė vaikams, kuriuos Rūta prižiūri ir ugdo viename Vilniaus vaikų darželyje! Aktyvi, bendrauti ir keliauti mėgstanti moteris visada mėgo judėti – kasdien į darbą ji 3 km keliauja pėstute, darbe jos laukia būrys vaikų, įtraukiantis į aktyvias veiklas (kaip sako Rūta: „labiau mėgstu žaisti su vaikais futbolą, o ne sėdėti ant suolelio”), geriausias laisvalaikis jai – pasivaikščiojimai ir gryno oro vonios. Tačiau Rūta jautė, kad to nepakanka puikiai savijautai palaikyti, o veidrodis prašė numesti nors keletą kilogramų. Rūta atvirauja: „Taip ir gyvenau kas antrą dieną besilaikydama dietos ir bandydama atrasti patį veiksmingiausią būdą viršsvoriui sutramdyti”. Ir, štai, šių metų sausį Rūta, sverdama 90 kg, praveria „Goodlife” sporto klubo duris, pradeda sportuoti su asmenine trenere Agne, o šiandien, jau numetusi 15  kg pasakoja savo sėkmės istoriją…  

Rūta, kas tave privertė atverti sporto klubo duris?

 Nors visada jaučiausi kupina energijos, viršsvoris mane įveikė, labai norėjau sau įrodyti, kad galiu jo atsikratyti… Bandymų rimtai sportuoti buvo ne vienas. Tačiau mano apsilankymai sporto klubuose baigdavosi po kelių mėnesių – man pasidarydavo nuobodu ir atėjusi vasara ar gausiau iškritęs sniegas tapdavo puikiu pretekstu kelią į sporto klubą pamiršti. Supratau, kad pagaliau reikia baigti šitą svorio palaikymo programą ir būtina imtis realių efektyvių veiksmų. Nusprendžiau išmokti tai daryti teisingai!

O kas paskatino mankštintis individualiai su asmeniniu treneriu?

Kitos galimybės aš net nesvarsčiau. Patirtis parodė, kad vienai sportuoti trūksta motyvacijos, o svarbiausia – žinių. Reikia profesionalaus žmogaus, kuris stebėtų progresą ir keistų pratimus. Man taip pat netinka grupinės treniruotės – tiesiog man ten per daug žmonių, greitas tempas, tad atlikti pratimus teisingai man sudėtinga. Individualus palaikymas bei priežiūra man labai svarbūs – manau, tai ir buvo esminis lūžis, privertęs pamėgti sportą ir juo mėgautis neieškant jokių išsisukinėjimų. 

Kodėl pasirinkai GOODLIFE klubą? Kaip rinkaisi trenerį?

Manau, „Goodlife” sporto klubas yra kokybiškiausias, jis orientuotas į teisingą ir kokybišką sportą. Pati esu išbandžiusi ne vieną sporto klubą Vilniuje, juose pastebėjau, kad klientams dažniausiai duodama šabloninė programa, neatsižvelgiant į individualius fizinius duomenis, pasiruošimą, taip pat nestebimas progresas.

O trenerė Agnė imponavo kaip nuolat tobulėjinti savo srities specialistė, visada energinga, puikios nuotaikos ir nuosekliai perteikianti žinias. Be abejo, įspūdį darė ir puikus Agnės išsilavinimas, tokius mokslus baigusių trenerių Lietuvoje vienetai. Man patiko ir jos požiūris į kūno rengybą – paprastas, nesivaikantis madų ir tendencijų, bet tikrai efektingas.

Kokius tikslus sau kėlei pradėjusi sportuoti?

Nors pradžioje tikslas buvo sulieknėti, tačiau labai greitai supratau, kad pasitenkinimas ir laimė kilogramais nematuojami. Kur kas svarbiau gera savijauta, kokybiškas miegas, kitų žmonių komplimentai. Tad dabar savo tikslą įvardiju taip – gyventi sveikai ir protingai.

Kaip sportavai? Nuo ko pradėjai? Kaip keitėsi krūvis? Kokie trenerio patarimai buvo veiksmingiausi?

Kažkodėl tikėjausi alinančių treniruočių ant kardio treniruoklių, o jų nebuvo. Su trenere Agne pasikalbėjome, įvardijome tikslus ir pradėjome nuo judesių ir laikysenos testų. Agnė, atsižvelgusi į gautus rezultatus sudarė programą. Pirmus du mėnesius sporto klube lankydavausi tris kartus per savaitę, o vėliau jau norėjau čia lankytis keturis-penkis kartus…

Treniruotės nuo pat pradžių buvo smagios ir įdomios, nebuvo jokios rutinos, džiugino pratimų įvairovė. Pradžioje pratimus dariau tik su savo kūno svoriu, vėliau tapau pajėgi dirbti ir su papildomais svoriais. Visi pratimai apgalvoti, tačiau paprasti – juos galiu atlikti netgi namuose, tam nereikia turėti pilno kambario papildomos įrangos. Užtenka kilimėlio, kamuolio, lazdos, na dabar jau ir papildomų svorių. Trenerė mane supažindino su metodika, suteikė daugiau žinių apie mitybą. Svarbiausia – Agnė parodė tai, ko nežinojau ir man tai pasidarė be galo įdomu, tai mane motyvavo. Kaip ir labai akivaizdus progresas.

Ar reikėjo peržiūrėti mitybą? Kokie nauji principai atsirado? Ko teko atsisakyti?

Svarbiausia pokyčių proceso dalis – mityba. Jos  įpročiai pasikeitė labai stipriai. Dabar maitinuosi reguliariai 5 kartus per dieną (trys pagrindiniai patiekalai ir du užkandžiai). Patikėkite, niekada nesijaučiu alkana. Visuomet apgalvoju kitos dienos patiekalus, juos pasiruošiu ir nešuosi su savimi. Norint rezultatų, juk reikia pasistengti. Atsisakiau produktų iš kvietinių miltų, riebių padažų (juos pakeičiau dar skanesniais natūraliais pagardais). Išmokau atsirinkti vertingus ir maistingus produktus, padedančius sočiai jaustis ilgesnį laiką. Atradau daug receptų ir maisto produktų, apie kuriuos anksčiau nežinojau. Beveik visai atsisakiau alkoholinių gėrimų.

Koks buvo pagrindinis sėkmingų pokyčių receptas? Kokie rezultatai labiausiai džiugina?

Žiūriu į veidrodį ir jis mane džiugina… Kaip ir žmonių komplimentai bei puiki savijauta. Aš pasikeičiau! Net nesitiki, kad man tai pavyko. Tie pamesti 15 kg – man lyg žygdarbis, bet tai tik dalis pokyčių. Labiausiai džiaugiuosi pakitusiu suvokimu, įaugusiu sąmoningumu, kad pagrindinis pokyčių receptas yra gyvenimo būdas, o ne dietų maratonas (5 dienos grikių, 5 dienos kefyro…). Beje, žodis „dieta” graikų kalboje reiškia gyvenimo būdą – ir tai daugelį dalykų sustato į vietas. Atradau savo kelią, kurio jau keisti nenoriu.

Su kokiais sunkumais susidūrei? Kas labiausiai motyvuodavo?

Maisto ruoša reikalauja nemažai kūrybos ir papildomo laiko, bet dabar tai jau tapo malonia rutina. Kasdien į darbą keliauju su trimis dėžutėmis ir sporto apranga, draugai juokauja, kad atrodau lyg išsiruošusi į turistinį žygį.

Mane motyvuoja matomi rezultatai, žmonių pagyros ir nusistebėjimai, kad krentant svoriui netapau irzli ir pikta, o esu dar žvalesnė ir energingesnė.

Koks režimas susiformavo dabar, jau pasiekus akivaizdžių rezultatų?

Reguliari mityba, sveiki maisto produktai ir judėjimas judėjimas ir dar kartą judėjimas. Miegu po 7 valandas, stengiuosi miegoti eiti kasdien tuo pačiu metu, nes supratau, kad poilsis yra vienas iš svarbiausių dalykų.

Kaip jautiesi dabar? Ar dar sportuoji? Ar turi naujų tikslų?

Dabar jaučiausi nuostabiai, tikra tiesa, jog sveikame kūne – sveika siela.

Sportuoju dar intensyviau ir energingiau – atsirado azartas. Ir nors sakau, kad esu savo tikslų pusiaukelėje – labai noriu dar atsikratyti 10-15 kilogramų, man kur kas svarbiau parodyti artimiesiems, kad mes turime saugoti ir prižiūrėti save, juk tai yra visai nesudėtinga. Juokauju, kad jei nors vienas žmogus pasekęs mano pavyzdžiu ateis į sporto salę ir pradės sveikai gyventi, tai mano visos kalbos ir patarimai nenuėjo veltui.

Trenerės Agnės Rudžianskaitės komentaras:

Noras numesti keletą kilogramų, žinoma yra tai, kas dažniausiai motyvuoja žmones ateiti į sporto klubą. Tačiau, vien norai nepadės pasiekti „o Dieve, tu atrodai nuostabiai” transformacijų. Sveiki mitybos įpročiai (kai niekuomet nejaučiame alkio ir jaučiamės kupi
ni energijos) bei teisingas judėjimo būdas (kai pradėjus sportuoti nekankina įvairios traumos ir sąnarių skausmai) garantuoja puikią savijautą ir nuostabų pilnavertį gyvenimą. Tik pasiekus harmoniją su savimi kilogramai pradeda kristi. Tą patvirtinti gali ir Rūta. Dabar ji, pavyzdys daugeliui. Ir ne vien dėl pamestų kilogramų, o dėl požiūrio, užsidegimo ir noro kardinaliai pakeisti savo gyvenimo būdą. Svarbiausia, kad tai ką ji daro, nėra laikina svorio metimo programa, tai ilgalaikis planas. Džiuginančius rezultatus Rūtai atnešė ne alinančios kardio treniruotės ant bėgimo takelio po keletą valandų per dieną ir ne beskonės vištienos krūtinėlės dieta. Mes ėmėmės treniruočių, kurių metu judesiai atliekami naudojant savo kūno svorį ir išorinę apkrovą. Atliekame didžiuosius bazinius pratimus (pritūpimai, įtupstai, atsispaudimai, svorio atkėlimas nuo žemės ir t.t.), kurių metu įdarbiname didžiąsias raumenų grupes, o, štai, kardio treniruoklių beveik nenaudojame. Jau dabar Rūta gali didžiuotis, kad judesius atlieka kur kas geriau, nei statistinė moteris, sportuojanti n-tuosius metus sporto klube. Treniruojamės 3-4 kartus per savaitę ir to pakanka, kad būtume ten, kur esame dabar. 

Šis kelias nėra trumpas ir lengvas, nes reikalauja daug darbo su pačiu savimi. Daugelį žmonių pradėti pokyčius atgrąso mintis, kad bus labai sunku ir reikės visko atsisakyti. Tačiau taip tikrai nėra, pažadu, kad tai bus įdomi pradžia savęs pažinimo kelyje. Svarbiausia suburti aplink save žmones, kurie padėtų pradžioje ir nukreiptų tinkama linkme. Kuo anksčiau imsitės veiksmų, tuo greičiau galėsite džiaugtis pilnavertišku gyvenimu. O ryškus judesių progresas bei užkrečiantis aktyvumas bus atlygis – jis palaiko ne tik Rūtą, bet ir kitus mano klientus pokyčių kelyje. 

Rūtos asmeninio archyvo nuotraukos: