Pauliaus sėkmės istorija: 20 kg tiesiog ištirpo

2015.11.27

36-erių metų Paulius Saudargas nesiskundžia intensyviu gyvenimu, įtempta veikla bei nereglamentuotomis darbo valandomis Lietuvos Respublikos Seime. Nors galėtų… Kaip jis pats sako, toks gyvenimo tempas neigiamai veikia sveikatą ir teigiamai kūno svorį (didėjimo link). Tačiau laiku priimtas Pauliaus sprendimas rinktis sveikesnį gyvenimo būdą bei atrasti laiko sportui, po keleto metų buvo vainikuotas akivaizdžiais pokyčiais. Tad kaip visam laikui atsikratyti 20 kilogramų?, – klausiame sėkmės istorijos herojaus. Ir jis turi paruošęs mums savąją sėkmės formulę (neveltui pagal išsilavinimą fizikas!). 

Pauliau, nuo ko prasidėjo jūsų pokyčiai?

Šiandien savo fizine forma esu patenkintas, tačiau prieš penkerius metus jaučiausi nekaip. Nors visą gyvenimą buvau sportiškas ir aktyvus, tačiau prasidėjus intensyviai politinei veiklai, laiko sau vis pritrūkdavo ir fizinė forma smarkiai suprastėjo. Tuo metu svėriau net 102 kg ir tie kilogramai mane buvo privertę dar mažiau judėti. Kai net į kalną sunku užlipti, intensyviau judėti nebesinori.

Neprisimenu, kas tapo tuo lemiamu lūžio momentu, privertusiu susiimti ir nedelsiant imtis priemonių, bet manau, kad pačiu laiku atsigręžiau sveikos gyvensenos link ir jos principų paisiau ir paisau be išeiginių. Taip per kelis metus atsikračiau virš dvidešimties kilogramų ir šiandien jaučiuosi daug žvalesnis, ištvermingesnis bei sveikesnis.

Kaip pasikeitė jūsų gyvensena per tuos kelerius pokyčių metus? Kokios priemonės padėjo siekiant užsibrėžtų tikslų? 

Mano sėkmės formulė labai paprasta ir manau nieko nestebinanti: nerūkau, nevartoju alkoholio, subalansavau mitybą ir reguliariai sportuoju. Niekada nebuvau smarkiu rūkoriumi, tad šio žalingo įpročio atsisakyti sunku nebuvo. Alkoholio visiškai atsisakiau prieš kelis metus ir iki šiol laikausi principo „nė lašo“. Jau išmokau nekreipti dėmesio į aplinkinių replikas bei „nuodėmėn traukiančius” filosofavimus, kad bet koks radikalizmas prie gero nepriveda. Tačiau tai vienintelis toks griežtas mano tabu, nes savęs nealinu nei radikaliomis dietomis, nei sekinančiomis treniruotėmis. Galima sakyti, kad valgau viską, kartais sau leidžiu ir gabalėlį šokolado, bandelę ar kiaulienos kepsnį, tačiau tai nutinka gana retai. O štai kada paskutinį kartą valgiau cepelinų ar panašių patiekalų – jau neatsimenu. Valgydamas viska visgi stengiuosi riboti tam tikrus maisto produktus: saldumynus, raudoną mėsą, pieno produktus. Mano raciono pagrindą sudaro kruopos, vaisiai, daržovės, uogos, paukštiena ir žuvis.

Ar nesunku taip save riboti? Kas padeda atsilaikyti ir nepalūžti?

Visų pirma, aš nekeliu sau didelių tikslų, o stengiuosi tiesiog sveikai nugyventi šią dieną. Dažnai sau sakau: „juk galiu šiandien ir nevalgyti šio torto gabaliuko!“, arba, „kodėl gi šiandien nepabėgiojus?“. Nekankinu savęs mintimis apie rytojų, nekuriu tikslų, kuriuos kažkada pasieksiu. Taip daug lengviau laikytis režimo, taip nejučia ir ištirpo daugiau nei dvidešimt kilogramų. Tačiau nukritęs svoris dar ne viskas, man ne mažiau svarbu, kad šiandien galiu nubėgti pusmaratonį be jokio streso. O kai aukšti tikslai ir griežti draudimai kabo lyg Damoklo kardas, lyg nuosprendis, tada štai ir kyla didžiausia pagunda jų atsikratyti.

Kas privertė praverti sporto klubo duris? Kodėl pasirinkote GOODLIFE?

GOODLIFE klube sportuoju jau daugiau kaip metus ir esu tuo patenkintas. Šį klubą pasirinkau dėl patogios vietos, tačiau labiausiai jis man patinka dėl didelės treniruočių, užsiėmimų ir apskritai sportinio gyvenimo dinamikos. Treneriai čia nuolat zuja kaip bitelės ir negailėdami patarimų padeda visiems be išimties siekti savo tikslų. Tai ne pirmasis sporto klubas, kuriame teko lankytis, tad tikrai turiu su kuo palyginti. GOODLIFE atmosfera labai jauki, daug šypsenų, treneriai ir visas personalas sukuria profesionalią ir kartu smagią erdvę sportui ir laisvalaikiui. O suderinti šiuos dalykus ne taip paprasta.

Kokius trenerių patarimus labiausiai įvertinote? Ką naujo iš jų sužinojote?

Tik pradėjęs lankytis GOODLIFE klube iš trenerių gavau naudingų patarimų. Net nesikreipus pagalbos jie iš karto pastebėjo vieną ar kitą tuo laikotarpiu mano turimą traumą, dėl kurios vystėsi asimetrija ir parodė, kaip daryti kompensacinius pratimus. Natūralu, kad reguliariai sportuojant pasitempi kokį raištį, ar nuvargini raumenį. Tad įsiklausyti į savo kūną taip pat reikia mokėti, reikia žinoti, kaip pažeistai vietai leisti pailsėti. Jei skauda ranką, einu pabėgioti, jei negaliu bėgti, darau prisitraukimus ar plaukioju. Nemažai gerų patarimų ir pagalbos sulaukiau iš beveik visų čia dirbančių ar dirbusių trenerių: Agnės, Tomos, Donato, Vytenio, Žygimanto, Vytauto, Broniaus, abiejų Andrių ir kitų.

Ką jums šiandien reiškia sportas? Kaip įprastai atrodo jūsų savaitės sporto „meniu”?

Bent kelis kartus per savaitę stengiuosi pabėgioti lauke ir du-tris kartus apsilankyti treniruoklių salėje. Vasarą sportinio aktyvumo ženkliai padaugėja, nes su šeima važinėjame dviračiais, plaukiojame irklentėmis, o vietoje salės renkuosi bėgiojimą gamtoje ar/ir treniruotę skersinių/lygiagrečių aikštelėse, tiek Vilniuje, tiek Palangoje, kurioje dažniausiai leidžiame vasaros atostogas.

O sportas jau tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi. Pasportavęs jaučiuosi žvalesnis ir ištvermingesnis. Dirbdamas tokiu pat intensyviu tempu kaip ir anksčiau, jaučiu mažesnį nuovargį ir stresą. Fizinė forma šiuo metu yra geresnė nei buvo ankstyvoje jaunystėje – ir nubėgu toliau, ir prisitraukimų daugiau padarau, vadinasi esu teisingame kelyje. Aš įsitikinau, kad dideli tikslai pasiekiami kasdien įveikiant mažus. Tad ir visiems kitiems, siekiantiems pokyčių linkiu atrasti savo sėkmės formulę. 


Trenerio Žygimanto Malinausko komentaras

Šaunu, kad Paulius pačiu laiku supratęs sveikatos svarbą pakeitė savo gyvenimo būdą. Smagu žinoti, kad nuolatinis judėjimas bei subalansuota mityba jam tapo kokybiškesnio gyvenimo receptu. Stipri motyvacija, manau, buvo svarbiausia Pauliaus varomąja jėga, skatinusia nesustoti, tad dabar jis gali džiaugtis puikiais rezultatais.

Stebėdamas salėje sportuojantį Paulių niekada nemačiau jo stoviniuojančio ar besišnekučiuojančio, jis visada atkakliai dirba. Ir tik po treniruotės, kaip ir priklauso, prisėda, dalinasi įspūdžiais, klauso kolegų trenerių patarimų.

Paulius yra puikus pavyzdys, įrodantis, kad sportuojant vienam taip pat galima pasiekti gerų rezultatų. Tačiau būtina nepamiršti nuolatos klausti patarimų ir įsiminti specialistų išsakomą informaciją. Taip pat svarbu neprarasti  įkvėpimo ir motyvacijos, nemeluoti sau renkantis maistą, suvokti, dėl ko visa tai darai. Būtina protingai sportuojant sistemingai didinti krūvį ir nesigriebti alinančių treniruočių, neduodančių ilgalaikės naudos.

Ir dar vienas svarbus sėkmės garantas – nesivaikyti greito rezultato ir nematuoti jo vien kilogramais. Kaip minėjo Paulius, ne kilogramuose esmė, svarbu tai, kaip jautiesi ir ką tavo kūnas gali.

Visiems sportuojantiems ir esantiems savo tikslų pusiaukelėje linkiu nesustoti, žvelgti į priekį su perspektyva, pasidžiaugti net ir mažais pasiekimais, juk net ir maži žingsniai veda link tikslo.