Pauliaus sėkmės istorija: 10 kg sumažėjęs svoris ir padidėjusi jėga bei ištvermė

2020.07.16

Prieš pusantrų metų aštuoniolikametis Paulius į „Goodlife“ sporto klubą, kaip pats prisipažįsta, užsuko be didelių lūkesčių ir tikslų. Tiesa, mintis sustiprinti kūną ir pagerinti jo formą buvo svarbus motyvas pasistengti ilgam susisaistyti su sporto sale. Pastaroji jam siejosis vien su treniruokliais, tačiau jau netrukus teko įsitikinti, kad „juose nėra tiek gėrio, kiek tikėjausi”.

Patekęs treneriui Martynui Dausinui į rankas Paulius ne tik suprato, kokios įdomios ir įvairios gali būti treniruotės salėje, bet ir sutiko patį geriausią motyvatorių. Martynas taip pat džiaugiasi šia pažintimi ir Pauliaus idėja abiem treniruotis kartu ir taip dar labiau stiprinti motyvaciją bei įsitraukimą treniruočių metu.

Martyno sudaryta treniruočių programa buvo nukreipta į ydingos laikysenos ir viršsvorio problemas. Jis prisimena: „Pradžia buvo itin sunki, dažnai jau po pirmo pratimo pirmos serijos tekdavo girdėti frazę: “Viskas, pavargau, noriu namo.” Nepaisant to, Paulius stebino ateidamas į kiekvieną treniruotę su dideliu ryžtu ir užsispyrimu įveikti kiekvieną pratimą, kad ir kaip būtų sunku.”

_MGL3018

Jau po pusės metų jis jautėsi fiziškai sustiprėjęs, tačiau svoris krito lėtai ir kūnas beveik nesikeitė. Martynas įtarė, kad koją kiša mityba. Tad dažnesni tapo pokalbiai apie mitybos ir miego režimo svarbą gerai savijautai ir rezultatui, kurį Paulius norėjo pasiekti. Jis neslepia, buvo nelengva, bet mažais žingsneliais pokyčiai vyko ir šioje srityje, palaipsniui išbraukiant iš raciono nesveikus produktus.

Viskas, kam skiriame laiko ir pastangų, duoda rezultatų, o jei tai darome su kantrybe ir atsidavimu, tikslas bus pasiektas. Ši taisyklė pasitvirtino ir Pauliaus atveju. Kai pradėjo tirpti kilogramai, motyvacija eiti pirmyn tik stiprėjo. Po metų Paulius jau džiaugėsi 10 kg sumažėjusiu svoriu, 12 cm palieknėjusiu juosmeniu, padidėjusia jėga ir ištverme, pagerėjusia laikysena. „Pasiekti šių rezultatų padėjo tai, kad treneris Martynas man yra ne tik treneris, bet ir draugas, kuriuo nedvejodamas pasitikiu. Sportas kartu – man buvo puiki motyvacija nesustoti ir siekti tikslų. Martynas padėjo ne tik sustiprėti fiziškai, bet ir psichologiškai, išmokė pažinti ir priimti save,“ – svarbiausiomis sporto salėje įvykusių pokyčių priežastimis dalijasi Paulius.

_MGL3026

Martynas pritaria ir paantrina, kad didžiausias Pauliaus pasiekimas yra ne pasikeitęs kūnas, o savęs suvokimas, išaugęs pasitikėjimas savimi, išsiugdyta valia ir užsispyrimas, gebėjimas džiaugtis tuo, ką daro: „Visada vadovaujuosi filosofija, kad judėjimas yra daugiau nei kūno pokyčiai. Man didžiausias atlygis yra matyti kaip keičiasi pats žmogus.“ O Martyno ir Pauliaus treniruočių fronte niekas nesikeičia: 2-3 treniruotės per savaitę, savarankiška kardio treniruotė ir tikslas dar labiau stiprinti raumenyną bei formuoti išraiškingesnį kūną.