Nerijaus sėkmės istorija: didžiausia sėkmė – 18 kg lengvesnis ir pamiršęs skausmus

2019.05.30

„2018-ųjų vasario mėnesį Nerijus „Goodlife” sporto klube startavo su 30 kg antsvoriu, kryžminių kelio raiščių traumos padariniais bei skaudančia nugara,” – taip pirmąjį susitikimą su mūsų herojumi prisimena asmeninis treneris Žygimantas Malinauskas. Praėjus metams treneris džiaugiasi akivaizdžiai pagerėjusia Nerijaus savijauta, pakeliui pamestais 18 kilogramų, sutvirtėjusiu kūnu, pagerėjusia ištverme ir tik prisiminimuose likusiais nugaros ir kelio skausmais.

Nerijui 32 metai, o su sportu tvirtesnę draugystę jis užmezgė prieš metus. Kaip pats prisipažįsta, iki tol buvo 7 pasyvūs metai su epizodiniais bandymais pradėti sportuoti, kurie baigdavosi po kelių mėnesių. „Ateini į salę ir nežinodamas nei nuo ko pradėti, nei kaip susidėlioti treniruotę pervargsti, pasitempi ką nors ir viskas tuo pasibaigia,” – bandymų prisijaukinti sportą patirtimi dalijasi Nerijus.

Tad į „Goodlife” sporto klubą jis atėjo tvirtai apsisprendęs – sportuos su treneriu ir juo bus Žygimantas: „Be jo priežiūros, matyt, vėl būčiau ką nors pasitempęs… Jau pirmo susitikimo metu išgirdau griežtą verdiktą – pradžioje reikės sutvarkyti laikyseną, sutvirtinti nugaros bei liemens raumenis, išmokti teisingo sporto principų ir tik tada lauks rimtesnės treniruotės.”

_MGL0048

Neapleisti sporto salės Nerijų skatino ne tik motyvacijos nestokojantis treneris, bet ir pimieji rezultatai, gerėjanti savijauta. Spalio mėnesį užsiėmimai tapo aktyvesni, pats Nerijus dar nusprendė sportinę rutiną paįvairinti papildomomis treniruotėmis ant bėgimo takelio. „Pradžioje įveikdavau 4 km, bet būdavau pakirstas nuovargio, šiandien net po 12 km jaučiuosi puikiai. Ir tai yra didžiausias apdovanojimas – esu daug judresnis, ištvermingesnis. Anksčiau pavargdavau vos pradėjęs judėti, dabar atsiradęs lengvumas tik dar labiau skatina nesustoti. Planuose – vasaros pradžioje sudalyvauti ekstremaliame bėgime „Alfa Run”, prieš metus apie tai net nebūčiau galvojęs. Tiesa, nebeskauda nei nugaros, nei kelio,” – pasiekimais džiaugiasi Nerijus.

Įspūdingas ir Nerijaus savaitės režimas – 5 treniruotės per savaitę, trys iš jų jėgos ir dvi – bėgimo. Mažesnio krūvio jis jau nebeįsivaizduoja: „Tie intensyvūs metai padėjo suprasti – gerai subalansuotas sportas yra malonumas, o ne prievolė. Padarius ilgesnę pauzę kūnas pats reikalauja judesio ir krūvio.”

Tai, kokia gi ta Nerijaus sėkmės istorijos reziumė? „Galimybė mėgautis sportu ir gera savijauta – štai, kur svarbiausias mano pasiekimas,” – nedvejodamas teigia Nerijus. O ką mano treneris? „Sėkmė lydi tuos, kurie treniruotes lanko reguliariai, o Nerijus buvo labai pareigingas ir sporto salėje, ir prie stalo (pradėjo maitintis kur kas sveikiau). Tad fizinė forma vis gerėjo, organizmas prisitaikė prie didėjančių krūvių, svoris sumažėjo nuo 102 iki 84 kg. Naujus metus Nerijus pasitiko tikrai sulieknėjęs ir sutvirtėjęs, tačiau šiems metams turime naujų tikslų, tad dirbame toliau ir nežadam stabdyti,” – panašu, kad treneris Žygimantas Malinauskas Nerijui neleis nuobodžiauti ir šiemet.