Mildos sėkmės istorija: nuo 0 iki 60 kilogramų

2022.01.10

Ne, antraštė ne apie 29 metų Mildos svorio transformaciją, o apie svorį, kurį ji šiandien gali pakelti. Kodėl tai svarbu, kodėl tai sėkmės istorija? Nes tai akivaizdus įrodymas, kaip tikslingai ir nuosekliai treniruojantis galima sustiprėti. O kartu su fizine jėga, kaip teigia pati Milda, ateina ir pasitikėjimas savimi, ištvermė, pakitusi (žinoma, kad į gera) kūno kompozicija. Kas dar? – naujas gyvenimo būdas, kuriame visada yra laiko trims treniruotėms per savaitę. Būtent už tai, kad pavyko visus pusantrų metų išlaikyti susidomėjimą treniruotėmis bei neprarasti motyvacijos ir susiplanuotos rutinos (net jei treneris nemato, pavyzdžiui, atostogauja), Milda sau įteiktų medalį.

O už ką medalį jai užkabintų jos asmeninis treneris Raimondas Abromavičius? Visų pirma – už discipliną ir norą tikslinga fizine veikla kompensuoti sėdimą darbą. Milda startavo „Goodlife“ su dideliu užsidegimu ir noru keistis: „supratau, kad sėdimas darbas reikalauja atsvaros – aktyvaus judėjimo. Norėjosi pakeisti prieš tai turėtas veiklas, išbandyti kažką naujo, ypač tai, kas jaučiau, gali būti iššūkiu. Į naują veiklą nesinorėjo nerti be patikimų žinių, todėl sportuoti pradėjau su treneriu. Man atrodė, kad sportuojant svarbus saugumas, tolygus progresas bei galimybė mokytis techninių subtilybių.”

Įvertinimo, pasak Raimondo, vertas ir įspūdingas Mildos progresas dirbant su papildomais svoriais. Anksčiau jogą ir šokius lankiusi Milda gana atsargiai žiūrėjo į „geležies kilnojimą”: „net minimalus svoris pradžioje man buvo tikras iššūkis.” Tačiau palaipsniui pavyko prisijaukinti ne tik svarelius, svarmenis, bet ir štangą. Šiandien Milda galėtų pakelti ne tik save, bet ir daugiau, nei pati sveria. Ji supranta, kad dirbant su tokiu svoriu būtina ne tik gera judesio technika, bet ir atidus savęs bei savo kūno stebėjimas. O treneris džiaugiasi sugebėjęs parodyti, koks svarbus jėgos pratimų su papildomais svoriais vaidmuo efektyvių treniruočių rutinoje: „Tikrai ne viena moteris bijo, kad treniruotės su svareliais, svarmenimis bei štanga yra tiesus kelias į neproporcingai didelį raumenyną. Tačiau taip tikrai nenutinka, nes nuoseklus ir saikingas darbas su papildomais svoriais yra tiesus kelias į fizinę jėgą ir ištvermę. Kelti svorius būtina ne tik dėl raumenų, bet ir dėl kaulų tvirtumo.”

Milda šiandien tęsia treniruotes, skirtas jėgos ir ištvermės didinimui bei nepraranda užsidegimo: „Tokios rutinos laikytis nėra sudėtinga, nes tai nauja mane motyvuojanti veikla. Fiziškai jaučiuosi gerokai stipresnė, o pačios treniruotės veikia kaip gera emocinė iškrova. Nesitikėjau, bet reguliarus sportas man padėjo geriau pažinti save.” Svarbiausia, ką Milda apie save sužinojo yra tai, kad gali daugiau nei kada būtų pagalvojusi. O tai reiškia ne tik daugiau pasitikėjimo sporto salėje, bet ir kasdienėje rutinoje bei darbe.

IMG_7187