Mažvydo sėkmės istorija: visi iššūkiai įveikiami

2016.10.03

26 metų Mažvydas jau nuo vaikystės buvo judrus ir aktyvus. „Krepšinis, futbolas, tinklinis, stalo tenisas, o sulaukus 18 metų ir sporto salė su papildomais svoriais,” – pasirodo sportas Mažvydui niekada nebuvo svetimas. Tačiau noras priaugti raumeninės masės, įgyti daugiau jėgos ir ištvermės vertė jį ieškoti naujų iššūkių. Ir juos jis atrado „Goodlife” sporto klube, asmeninio trenerio Andriaus Česnausko Power treniruotėse.

Visada buvai aktyvus, kokia Tavo sportinė patirtis?

Mėgėjiškai žaidžiau krepšinį, pradėjęs studijuoti vaikščiojau į sporto klubą, bet rimtu sportu to pavadinti negalėčiau. Į sporto klubą veikiau eidavau tik pasimankštinti. Nesilaikydavau jokio režimo, neturėjau nei trenerio, nei programos. Ką rasdavau internete, tą bandydavau pakartoti ir klube.

Kokius tikslus sau išsikėlei pradėjęs sportuoti „Goodlife” sporto klube? Kodėl pasirinkai būtent Power užsiėmimus mažoje grupėje?

Pagrindinis mano tikslas, kurį bandydavau pasiekti sportuodamas, buvo priaugti raumeninės masės, įgyti daugiau jėgos ir ištvermės. Tačiau kol sportavau vienas, to niekaip nesisekė padaryti. Sportuodamas „Goodlife” sporto klube stebėdavau Andriaus Česnausko vedamas Power treniruotes. Mane žavėjo daug nematytų ir netradicinių pratimų, labai motyvuoti ir užsivedę žmonės, todėl nutariau šiuos užsiėmimus išbandyti ir aš. Tad jau 9 mėnesius 2-3 kartus per savaitę lieju prakaitą įdomiose treniruotėse.

Kas labiausiai motyvavo, kas skatino priimti iššūkius? Andriaus grupė tikrai ne pradedantiesiems, tad įdomu, ar iškart patiko šios grupės užsiėmimų koncepcija ir tikslai?

Pirmieji mėnesiai buvo labai sunkūs, iššūkis jau būdavo ištverti visą treniruotę, atlikti visus pratimus pilnai. Andrius puikiai mokėjo motyvuoti, paskatinti nesustoti ir dirbti toliau, nors treniruotės kuo toliau tuo labiau sunkėjo, neilgai trukus persilaužiau ir sustiprėjau.

Kas labiausiai motyvavo ir skatino nesustoti be trenerio?

Manau, kad sportas nedidelėje grupėje sukuria labai motyvuojančią bei azartišką atmosferą. Nenori nusileisti kitam, tad labiau stengiesi, o dar ir vyriški patraukimai per dantį užveda. Padeda ir nemonotoniškos treniruotės, trenerio priežiūra, intensyvumas, varžymasis tarpusavyje, kadangi esu azartiškas žmogus, mėgstu varžytis su kitais.

Kiek jums svarbi trenerio patirtis ir asmenybė? 

Labai svarbu, kad treneris būtų motyvuotas, kad motyvuotų kitus, kad būtų dėmesingas ir reiklus, kad sportas ir sveika gyvensena būtų jo paties gyvenimo būdas. Andrius ir yra būtent toks treneris. Iš jo norisi mokytis, į jo treniruotes norisi eiti ir jo akyla akimi prižiūrimam norisi tobulėti.

O ar siekiant tikslų reikėjo peržiūrėti mitybą? Jei taip, kokie nauji principai atsirado, ko teko atsisakyti, ko naujo išmokti?

Be mitybos nebūtų ir rezultatų, mano atveju tik mitybos sureguliavimas ir sunkios treniruotės davė rezultatą. O pagrindinis pasikeitimas, tai 5-6 valgymai per dieną, vietoj anksčiau man įprastų 3-4. Labai radikaliai nieko neatsisakiau, tik sumažinau nevertingo maisto vartojimą.

Kokiais rezultatais šiandien didžiuojatės?

Pagaliau pavyko priaugti raumeninės masės, išmokti pastovėti ir vaikščioti ant rankų bei atlikti nemažai pratimų, kuriuos anksčiau su pavydu stebėdavau internetiniuose filmukuose.

gl-076-edit

Ar turite naujų tikslų?

Kol kas labai laukiu rugsėjo mėnesį prasidėsiančių Andriaus treniruočių ir naujų iššūkių jose.Tikslai tie patys, pirmiausiai gera savijauta, tvirtas kūnas, jėga ir ištvermė.


Asmeninio trenerio Andriaus Česnausko komentaras

Mažvydo istorija – puikus pavyzdys, ko galima pasiekti nuosekliai ir sistemingai sportuojant. Treniruotės mažoje grupėje du kartus per savaitę su treneriu ir viena savarankiška treniruotė duoda akivaizdžius rezultatus. Mažvydas nėra nei labai liesas, nei stambus, jis neturi sveikatos problemų, tad tokiam žmogui, kaip ir man, reikia iššūkio ir tikslo aktyviai judėti. Vieniems tikslu tampa siekis numesti svorio, kitiems priaugti kuo didesnę raumenų masę. O kas, jei nei to, nei to mes nesiekiame? Mažvydui ir kitiems Power grupės nariams rodau kryptį, kuria aš tikiu ir einu pats. Mes mokomės atlikti judesius, kurie kasdienėje veikloje nėra naudojami, tačiau gebėjimas juos atlikti padaro mus pranašesnius ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Vien žinojimas, kad esant aplinkybėms gali pasirūpinti ne tik savimi, bet ir šalia esančiu, suteikia pasitikėjimo.