Luko sėkmės istorija: jau 20 kilogramų lengvesnis

2016.08.08

Šių metų vasario mėnesį Lukas pravėrė „Goodlife” sporto klubo duris. Tuo metu jis svėrė 160 kilogramų. Tačiau ne tik tai vaikinui kėlė sunkumų: nugaros trauma bei stuburo išvarža ribojo jo judesių arsenalą ir primindavo apie save skausmais. Pasitelkęs į pagalbą asmeninį trenerį Edviną Sidaravičių ir mitybos specialistą Artūrą Sujetą, Lukas ryžosi keisti gyvenimo būdą, sustiprinti savo nugarą bei palengvėti bent 40 kg. Pasmalsavome, kaip jam sekasi judėti savo tikslų link.

Lukai, papasakok, kaip Tau sekėsi gyventi nauju ritmu?

Pradžioje su Edvinu sportavome 3 kartus per savaitę. Mokiausi taisyklingai judėti, atlikti pratimus. Nemokėjau nieko, tad teko paplušėti. Pamenu, prieš keturis mėnesius atsirėmęs į kelius padarydavau vos vieną atsispaudimą, šiandien man įveikiamos keturios serijos po 10 klasikinių atsispaudimų.

Sportą teko derinti ir su mitybos pokyčiais. Šioje srityje man padeda Artūras Sujeta. Jis sudarė patogų ir universalų mitybos planą, kuriuo vadovaudamasis galiu improvizuoti gamindamas ir valgyti tai, ką noriu. Tai unikali programa, kuri tikrai duoda neįtikėtinų rezultatų. Tačiau tokie gyvenimo būdo pokyčiai prilipo ne per vieną dieną, psichologiškai tikrai buvo sunku. Iki tol gyvenau visai kitokį gyvenimą, absoliučiai neaktyvų gyvenimą. Dabar be sporto negaliu gyventi nei dienos, taip pat kasdien stebiuosi, kaip galėjau kimšti į save nesveiką maistą. 

Kaip sekasi laikytis mitybos plano? Kokie radikaliausi pokyčiai įvyko Tavo meniu? Kas sunkiausia?

Artūro sudaryto mitybos plano laikytis nebuvo sunku. Valgiau tikrai skaniai paruoštą ir visavertį maistą: paukštieną, žuvį, ryžius, makaronus, vaisius ir daržoves. Pusryčiam galėjau valgyti net riešutų sviestą su skrebučiais iš pilno grūdo miltų. Sunkiausias šio plano momentas yra socializacijos netekimas. Tu negali su draugais savaitgalį nueiti išgerti alaus, paužkandžiauti. Sunku, bet kai supranti, ko sieki, pamatai, kaip keitiesi, o svarbiausia, kaip jautiesi – visa tai atsiperka. O smagiausia tai, kad savo pavyzdžiu įkvėpiau ne vieną draugą, tad juos lydžiu sveiko gyvenimo būdo keliu.

Kaip per tą laiką, kol sportuoji, pakito treniruočių krūvis, intensyvumas, pratimų sudėtingumas – kaip pats jauti tą progresą, ar jis džiugina?

Mano treniruotės tikrai skiriasi nuo buvusių prieš 4 mėnesius. Dabar mažiausiai 4 kartus sportuoju su Edvinu. Nuolat keičiame treniruočių intensyvumą ir pratimus. Mano fizinės formos progresas – neįtikėtinas. Pratimai vis sunkėja ir aš jų galiu padaryti vis daugiau ir įvairesnių. Kaip minėjau, 30-40 atsispaudimų per treniruotę man jau įprasta rutina, o anksčiau apie tai galėjau tik pasvajoti. Kitas man labai svarbus dalykas, tai nugaros raumenų sustiprinimas. Už tai be galo esu dėkingas Edvinui. Jo žinių ir profesionalumo dėka, mano nugara žymiai tvirtesnė, ją stengiamės apsaugoti nuo gilesnių išvaržos paūmėjimų. Taigi, treniruotės vis intensyvėja, o fizinė forma auga kaip ant mielių. Kūnas keičiasi, mažėja riebalų kiekis, auga raumenys.

gl-055-Edit

O kokie pokyčiai svorio fronte? Kiek dar liko iki užsibrėžto tikslo numesti 40 kg? Gal planas jau viršytas? 

Esu didelis žmogus, stambaus sudėjimo, dviejų metrų ūgio. Vasario viduryje svėriau apie 160 kg. Dabar sveriu apie 139 kg. Kaip matote, iki užsibrėžto tikslo dar reikės padirbėti.

Kaip pasikeitė Tavo savijauta? 

Savijauta pasikeitė radikaliai. Sportas ir sveika mityba apdovanoja ne tik gera savijauta, bet ir suteikia pasitikėjimo savimi, negaili geros nuotaikos. Esu labai labai laimingas. Stengiuosi tuo užkrėsti ir kitus, noriu kad stambūs žmonės suprastų, kad tai yra jų kelias į pilnavertį gyvenimą ir gerą sveikatą. Saugokite save ir mylėkite, o jei nežinote, nuo ko pradėti, kreipkitės į mane. Žinokite, viskas yra įmanoma, o pradėję nebenorėsite grįžti į buvusį gyvenimą.

Kas motyvuoja nesustoti ir žygiuoti pirmyn, keltis ir eiti į treniruotes?

Didžiausias mano motyvatorius – treneris Edvinas. Per treniruotę pasikraunu energijos visai dienai. Jo požiūris į darbą, psichologinės žinios bei preciziškumas suteikia jėgų ir motyvacijos judėti į priekį.

Ir pati „Goodlife” sporto klubo atmosfera mane žavi ir įkvepia. Aš neįsivaizduoju, kaip galima būti nemotyvuotu, kai sportuoji ir sieki savo tikslų. „Goodlife” – tai mano nauja šeima, su kuria norisi praleisti vis daugiau laiko.

Sustoti neleidžia ir pasiekti rezultatai. Jau atsikračiau virš 20 kg, stipriai sumažėjo apimtys, tapau lengvesnis ir laimingesnis. 


Trenerio Edvino Sidaravičiaus komentaras

Lukas motyvuotas ir užsispyręs, tad keisti savo gyvenimo būdą jis ėmėsi nedvejodamas. Tačiau prieš šturmuojant didelį antsvorį, teko atlikti parengiamuosius darbus. Ir tai susiję ne tik su pratimų ir judesių technika, treniruočių programos parengimą ribojo nugaros problemos, o užsiėmimų intensyvumą – nepakankamai stipri širdis. Pradžioje ji netoleravo net ir nedidelio krūvio, tad ir svoris krito lėčiau. Dabar širdis ženkliai stipresnė, tad galime dirbti intensyviau. Taip pat sutvirtėjo liemens raumenys, kurie atsakingi už sveikesnę nugarą, pagerėjo bendras fizinis pasirengimas. Nukrito ir 20 kilogramų antsvorio. Gal kai kam gali pasirodyti, kad 20 kilogramų per keturis mėnesius – nėra įspūdingas rezultatas. Tačiau rekomenduoju per savaitę numesti 1%  kūno svorio. Būtent toks svorio metimo tempas yra optimalus. Svorio kritimą įtakoja ir riebalų pasiskirstymas kūne. Luko atveju didžiausias viršsvoris – liemens srityje, o būtent pastarieji krenta lėčiausiai.

Žaviuosi begaliniu Luko noru keistis, džiaugiuosi jo užsidegimu judėti, sportuoti. Jis kovoja su savimi, nori pamatyti, kiek toli gali nueiti. Aš tikiu, kad tikrai toli ir tas pirminis noras palengvėti 40 kilogramų – tik pradžia.


Luko asmeninio archyvo nuotraukos:

Lukas2 Lukas1