Irenos sėkmės istorija: sportas vardan sveiko sporto

2015.09.21

Irenai 39 metai ir didžiąją šių metų dalį ją lydi sportas: mokyklos laikais – rankinis, studijų metais – stalo tenisas, po studijų – baseinas, o paskutinius kelerius metus – skvošas. Pavydėtinas aktyvumas! Tačiau nepaisant aktyvios fizinės veiklos, Ireną visada lydėjo viršsvoris. Ilgą laiką jis netrukdė mėgautis pasirinktomis sporto šakomis, tačiau į gyvenimą atėjus skvošui organizmas privertė suklusti ir ieškoti atsakymo į klausimą: ką darau ne taip? Kur glūdi augančio svorio paslaptys? Atsakymų paieškos ją atvedė į „Goodlife” sporto klubą, o šiandien Irena savo patirtimi dalijasi su mumis visais.

Irena, kaip Jūs pati pavadintumėte savo sėkmės istoriją?

Pasimokyk iš praeities ir nuosekliai judėk į priekį

Nuo ko ji prasidėjo? Kas paskatino imtis veiksmų ir stoti į kovą su kilogramais?

Prieš kelerius metus atradau naują sporto šaką – pradėjau žaisti skvošą. Tai labai dinamiškas, įtraukiantis žaidimas, kurio metu galima sudeginti apie 1000 kalorijų. Šis žaidimas žavi tuo, kad būtina sugebėti per trumpą laiką išanalizuoti priešininką, strategiškai susidėlioti žaidimą, būti pasiruošus per akimirką strategiją pakeisti. Nekalbu jau apie tai, kad šis žaidimas – tai  nuolatinis judėjimas. Man tai geriausia priemonė atitrūkti nuo streso ir rūpesčių. Šio žaidimo techniką įsisavinau per pakankamai trumpą laiką ir pradėjau dalyvauti turnyruose Lietuvoje bei Latvijoje. Lietuvos skvošo čempionate iškovojau antrą vietą.

Tačiau pradėjus žaisti skvošą, pamažu pradėjo didėti svoris. Matyt todėl, kad neskyriau dėmesio bendram fiziniam pasirengimui. Skvošas labai intensyvi sporto šaka, kurios metu kūnas gauna nemažai anaerobinio krūvio. Tai, matyt, mano kūnui buvo per didelis stresas, jis pradėjo kaupti „atsargas“. Pradžioje atrodė, kad papildomas svoris netrukdo užsiimti mėgstamu žaidimu, nors pasiekė jau 92 kilogramus. Viskas klostėsi puikiai, turėjau daug jėgų ir energijos, bet po vieno turnyro pradėjo skaudėti kelį. Tai buvo pirmas signalas, kad kažką darau ne taip. Vėliau kelio skausmus pradėjau jausti po kiekvienos treniruotės. Supratau, kad viršsvoris ir per didelė apkrova keliams gali turėti negrįžtamų pasekmių mano sveikatai. Pribrendo poreikis keistis. Kaip tik tuo metu ir prasidėjo mano pažintis su „Goodlife“ sporto klubu.

Kodėl pasirinkote „Goodlife” sporto klubą?

Juokais dažnai sakau, todėl, kad jis arti mano namų. Sporto klubas teigiamą įspūdį man padarė jau po pirmojo apsilankymo. Patiko „Goodlife“ sporto klubo veiklos strategija, treneriai. Džiaugiuosi, kad pirmasis įspūdis nepakito iki šiol.

Koks buvo pagrindinis tikslas pradėjus lankytis sporto klube? Kaip nusprendėte jo siekti?

Pagrindinis tikslas buvo pasiruošti tai sportinei veiklai, kuria noriu užsiimti ir pasiruošti taip, kad ji neturėtų neigiamų pasekmių mano sveikatai. Šiam tikslui pasiekti reikėjo susireguliuoti treniruočių, poilsio režimą, prisitaikyti sau tinkamą mitybą. Svorio metimas tikrai nebuvo tas pagrindinis tikslas, jo kritimas yra tik malonus visų veiksmų rezultatas.

Pradžioje sporto klube lankydavausi du-tris kartus per savaitę. Tik pradėjus treniruotes supratau, kad šiuose užsiėmimuose dirba daug daugiau raumenų, nei žaidžiant skvošą. Net ir mažiau intensyvūs užsiėmimai pradžioje atrodė pakankamai sudėtingi. Pradžioje nusprendžiau lankytis lieknėjimo treniruotėse, o sustiprėjus raumenims jau rinktis funkcinius užsiėmimus.

Šiandien džiaugiuosi, kad svorio metimas nebuvo pagrindinis tikslas, nes svoris nekrito 4 mėnesius. Tačiau per tuos mėnesius išmokau taisyklingai atlikti bazinius pratimus ir paruošiau savo kūną didesniems krūviams. Svoris pradėjo kristi tik pradėjus lankytis funkcinėse treniruotėse.goodlife-ruduo-goodlife-photography-113-Edit

Kodėl pasirinkote būtent grupinius užsiėmimus? Kokie jūsų mėgiamiausi?

Darbas treniruoklių salėje man atrodo nuobodus. Norėjosi intensyvumo, veiksmo, todėl pasirinkau grupinius užsiėmimus, kurie pakankamai greitai įtraukė. Lankiausi beveik visuose grupiniuose užsiėmimuose kol atradau sau labiausiai tinkamus. Dabar mano mėgstamiausios treniruotės yra trenerės Julijos vedamos Army Camp, Fat Burner ir TRX interval. Neseniai atradau Pilates treniruotę, kurią veda trenerė Sigita.

Kokius grupinius užsiėmimus rekomenduotumėte išbandyti visiems? Kodėl?

Rekomenduočiau išbandyti visus siūlomus grupinius užsiėmimus ir atsirinkti tai, kas labiausiai tinka ir patinka. Na, o jėgos treniruotes lankantiems asmenims rekomenduočiau išbandyti pilateso treniruotę bei sužinoti, kodėl atliekant preso pratimus gali sutraukti blauzdos raumenis.

Koks Jūsų savaitės sporto režimas – t.y. kiek jau laiko sportuojate, kiek kartų per savaitę lankotės sporto klube, kiek laiko praleidžiate, kaip išdėliojate užsiėmimus (gal vieną dieną skiriate kardio, kitą jėgos, o dar vieną raumenų tempimo treniruotėms)?

Paprastai sporto klube lankausi 4-5 kartus per savaitę ir čia praleidžiu vieną valandą. Du kartus per savaitę lankausi intensyviuose Army Camp arba Fat Burner užsiėmimuose, o du kartus mažesnio intensyvumo TRX treniruotėse. Taip pat kartą per savaitę užsuku į pilateso treniruotę (tą dieną apsilankau dviejuose užsiėmimuose). Jeigu savaitgalį nežaidžiu skvošo, ateinu į Functional Cardio treniruotę, kurią veda treneris Žygimantas. Po treniruotės dar apie 20 minučių darau raumenų atpalaidavimo pratimus su voleliu.

Daugelis sėkmės istorijų herojų didžiąją dalį savo sėkmės priskiria asmeniniam treneriui. Tai yra, daugelis mano, kad trokštamų rezultatų galima pasiekti tik sportuojant individualiai ir dar prižiūrimam asmeninio trenerio. Ką jūs apie tai manote, juk puikių rezultatų pasiekėte lankydama tik grupinius užsiėmimus?

Kiekvienas individualiai pasirenka tikslus ir jų siekimo būdus. Vieni nori išmokti taisyklingai daryti pratimus, kitiems reikia motyvuojančio asmens, dar kitiems konkretaus treniruočių plano,  yra žmonių turinčių labai konkrečių tikslų, kuriuos pasiekti gali tik su specialisto pagalba.

Taip, aš siekiau savo rezultatų lankydamasi tik grupiniuose užsiėmimuose, tačiau grupinius užsiėmimus veda treneris, kuris parenka pratimus ir prižiūri, kaip treniruotės dalyviai juos atlieka. Žinoma, niekas neskiria tau individualaus dėmesio visą treniruotę, bet tu girdi pastabas, kurias sako tau ir kurios yra išsakomos kitiems. Belieka tik išgirsti informaciją ir pritaikyti sau. Jeigu lieka neaiškumų, po treniruotės visada galima prieiti prie trenerio ir paklausti. Jie visada pasiruošę padėti. Tad ir aš dalį savo sėkmės galiu priskirti grupinių užsiėmimų treneriams.

Irenos sekmes istorija

Atsikratėte 18 kilogramų… – kaip jaučiatės? Ar dar vis planuojate sportuoti? Kokius tikslus sau keliate ateičiai?

Jaučiuosi puikiai, vėl galiu užsiimti savo mėgiama veikla. Motyvacija sportuoti tikrai nedingo, tik pasikeitė pats požiūris į sportavimą. Artimiausioje ateityje turiu tikslą sudalyvauti Lietuvos skvošo čempionate, kuris įvyks lapkričio mėnesį.

O kalbant
apie sportą klube, negaliu kategoriškai teigti, kad rinksiuosi tik grupinius užsiėmimus. Galbūt grupinių užsiėmimų metu gaunamas krūvis bus per mažas ir norėsis išbandyti kažką daugiau ir sudėtingiau. Tikiu, kad tada man turėtų padėti asmeninis treneris.


 

TRENERĖS JULIJOS BEPERŠČIŪTĖS KOMENTARAS

Irenos pasiekimai – tai nuoširdaus darbo, didelio užsispyrimo ir stiprios motyvacijos rezultatas. Jau per pirmąsias treniruotes Irena atkreipė mano dėmesį. Ji demonstravo didžiulį norą atlikti visą treniruotės programą, atidžiai klausėsi visų pastabų apie pratimų atlikimo techniką, neskubėjo, stengėsi viską atlikti iki galo, neleido sau tingėti ir beveik niekada nedarydavo palengvintų pratimų. Didelės reikšmės sėkmei turėjo ir reguliarus treniruočių lankymas bei jų įvairovė. Vienose treniruotėse Irena didino ištvermę, kitose – stiprino raumenyną, trečiose – lavino giliuosius raumenis, koordinaciją ir laikyseną. Sportinis charakteris bei naujų tikslų sau kėlimas ir padėjo Irenai susikurti savo sėkmės istoriją. Nuoširdžiai tikiu, kad apie ją dar išgirsime kaip apie Lietuvos (ir ne tik) skvošo čempionę!