Gražinos sėkmės istorija: joga gyvenimą nuspalvina ryškesnėmis spalvomis

2017.04.24

Gražina aktyvias ir funkcines treniruotes „Goodlife” iškeitė į jogą. Nes būtent joje atrado save. Jogos grožis tapo pagrindine motyvacija ne tik dažniau rodytis grupiniuose jogos užsiėmimuose, bet ir individualiose jogos mokytojos Sigitos Baušytės pamokose. Kur link Gražiną veda joga? Neabejotinai sėkmės ir pozityvaus savęs pažinimo keliu.

Ar sportas ir Tu seniai žengiate koja kojon? Ką jis Tau reiškia?

Sportuoju nuo paauglystės. Tačiau sportas man buvo būtinas kaip reabilitacija, nes turėjau problemų su stuburu. Tą laikotarpį prisimenu lyg kančią, nes reabilitacinės mankštos vyko poliklinikoje, kur niekas nesistengė sporto paversti malonumu. Tad sportuoti nebuvo jokios motyvacijos. Man tai buvo prievolė. Išbandžiau ir sporto klubų pasiūlą, man tai tapo pramoga ir puikiu laiko praleidimo būdu. Vėliau sportą užmečiau giliai į stalčių, nes sukūrus šeimą ir gimus vaikams tam nebuvo laiko. Į sporto salę grįžau tik po motinystės atostogų ir nuo tada sportuoju su malonumu. Man tai tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, būdu atsipalaiduoti ir pamiršti visas problemas.

Ar „Goodlife” atsiradai ieškodama tiesiog sporto, ar konkrečiai jogos? O gal atvedė kokie nors konkretūs tikslai?

„Goodlife” pasirodžiau ieškodama sporto ir, kaip turbūt daugelis žmonių, turėdama Naujųjų metų tikslą – tobulą kūną. Iš karto ėmiau lankyti intensyvias treniruotes, tokias kaip kūno dizainas, Step, funkcinius užsiėmimus. Norėjau išbandyti visas klube vedamas treniruotes, taip pat susidariau asmeninį treniruočių planą pas trenerį. Kaip matote, buvau nusiteikusi rimtam tikslų šturmui. O jogą atradau atsitiktinai. Kartą užsukusi į grupinius jogos užsiėmimus pas Sigitą Baušytę suvokiau koks mano kūnas nelankstus ir kaip toje jogoje viskas sudėtinga. Treniruotės metu man buvo labai sunku, išėjau visa šlapia, bet su itin pakilia nuotaika. Treniruotėje aš ne tik „atidirbau”, bet ir pailsėjau, pasisėmiau energijos.

Nepaisant teigiamų potyrių, į jogos užsiėmimus nenėriau stačia galva, viskas vyko po truputį. Mane labai motyvavo internetiniai nuotraukų albumai, kuriuose žmonės buvo užfiksuoti įvairiose jogos asanose. Man buvo taip gražu, kad užsigeidžiau ir aš taip pat įsiamžinti. Štai toks estetinis momentas pastūmėjo link apsisprendimo dažniau rinktis jogą, kol ji liko mano vienintele treniruote sporto klube.

Grazina ir Sigita3

Ar tarp sporto/aktyvaus gyvenimo būdo ir jogos dėtum lygybės ženklą? Kas Tau yra joga?

Aktyvus gyvenimo būdas ir joga, mano nuomone, yra du skirtingi dalykai, todėl lygybės ženklo tikrai nedėčiau. Jogos metu energijos pasisemiu, o aktyvus gyvenimo būdas tą energiją iš manęs atima, jaučiuosi išsikrovusi. Todėl man joga yra ramybė, laimė ir pakili nuotaika.

Kokie siekiai paskatino kreiptis į Sigitą individualių pamokų?

Individualių Sigitos pamokų užsimaniau iš karto po kelių grupinių užsiėmimų. Kai ji prieidavo pataisyti vienos ar kitos asanos būdavo taip smagu, nes suvokdavau, kad pasirodo aš galiu daugiau, tiesiog pačiai taip nesigauna. Aš norėjau iš jogos gauti maksimumą. Be to, Sigita yra labai motyvuojanti trenerė, todėl norėjau su ja dirbti dar ir dar.

Kaip manai, ar būtent tas individualus jogos „mokslas” ir atvedė į „sėkmės istoriją”?

Šios pamokos davė labai daug. Pirmiausia – lankstesnį kūną. Individualiose treniruotėse tempimai yra aktyvesni, intensyvesni, tad ir progresas kur kas greitesnis nei grupinėse treniruotėse. Antra, gavau pamoką, kad jogoje niekas nevyksta greitai. Man tiesiog teko perlipti per save, nes mano gyvenimo moto yra čia ir dabar, o jogoje viskas vyksta po truputį. Teko įsisąmoninti, kad rezultatas ateis pamažu, bet ateis, būtent tada pradėjau mėgautis kiekviena treniruote ir nebeskubinti rezultato.

Grazina ir Sigita5

Kas Tau ta sėkmė, rezultatas, kuriuo šiandien iaugiesi? Kokie pagrindiniai tos sėkmės ingredientai?

Mano sėkmė – tai gera nuotaika ir gyvenimo džiaugsmas. Jogoje pamirštu visas savo problemas, atsipalaiduoju, pabūnu su savimi. Taip pat labai džiaugiuosi, kad pagaliau ir aš galiu savo jogos asanomis papuošti nuotraukas iš kelionių. Dievinu jogą ir keliones, o jos kartu sustabdytoje akimirkoje man beprotiškai gražu.

Kokių tikslų ar norų turi, žinoma, susijusių su sportu ir joga?

Tikslų turiu visada, nes pasiekusi vieną, netrukus susigalvoju kitą. Tikslai, susiję su joga, labai žemiški, pavyzdžiui, įvaldyti kokią nors jogos pozą, kurios šiuo metu niekaip „neišlaužiu”. Tačiau pagrindinis mano noras yra toliau praktikuoti jogą ir skatinti visus ateiti pabandyti, prisijungti, nes gyvenimas  su joga nušvinta ryškiomis spalvomis. Noriu, kad kuo daugiau žmonių pamiltų save ir savo gyvenimą.


Trenerės Sigitos Baušytės komentaras

Gražina pradžioje negalėjo patikėti, kad jaunas jos kūnas gali neklausyti, kad jame įrašytos visos mūsų patirtys, visi kompleksai, sąstingis ir baimės, kurie mums neleidžia atsipalaiduoti. Tad joga jai tapo savęs pažinimo, atsipalaidavimo priemone. Ji kantriai mokėsi rezultato siekti be prievartos, spaudimo. Ji stropi ir užsispyrusi, tad šiandien džiaugiasi išlaisvėjusiu, atsipalaidavusiu, lankstesniu kūnu. O didžioji Gražinos sėkmė slypi ne sudėtingose asanose, bet iš jos trykštančiame gyvenimo džiaugsme.