Edvardo sėkmės istorija: atletiško kūno link

2016.10.10

Edvardui dar tik 15 metų, tačiau fizinio aktyvumo trūkumas, ilgas sėdėjimas grojant akordeonu bei prie kompiuterio šį jaunuolį apdovanojo apkūnumu, nemažu riebaliniu sluoksniu. O noras būti tvirtu ir atletišku vis dažniau kirbėjo galvoje. Bandymas sportuoti savarankiškai bei krepšinio treniruotės, deja, nepriartino Edvardo prie tikslo. Tad noras savo svajones patikėti asmeniniam treneriui nebuvo spontaniškas. Šis sprendimas pasiteisino – šiandien Edvardas jau arti savojo tikslo.

Kokie vėjai tave atginė į „Goodlife” sporto klubą?

Noras pasikeisti, būti sveikam ir atletiškam. Kaip ir daugelis bendraamžių bandžiau lankyti krepšinį, tačiau turiu prisipažinti, kad man nelabai patiko, o ir ši veikla nebuvo efektyvi stiprinant fizinę būklę. Man norėjosi labiau apčiuopiamų, akivaizdesnių pokyčių bei rezultatų. Tad nuo spalio du kartus per savaitę sportuoju kartu su asmenine trenere Simona Šilenskyte, o dar vieną kartą apsilankau savarankiškai.

O kas nulėmė pasirinkimą sportuoti su asmenine trenere?

Anksčiau kartu su mama bandėme sportuoti sporto salėje savarankiškai, tačiau tai ne tik nedavė jokio rezultato, supratome, kad nežinome, kaip ir ką daryti, kaip teisingai sportuoti. Tad abu dabar sportuojame su Simona ir džiaugiamės pasiektais rezultatais.

Koks kelias buvo tų rezultatų link?

Pradėti teko nuo paprastų bazinių judesių, nuo pratimų prie sienos, su lazdomis, dėžėmis. Kai tik Simona pajuto, kad galiu teisingai juos atlikti, programa vis po truputį sudėtingėjo, intensyvėjo. Dabar dirbu ir su papildomais svoriais. Rezultatai netruko pasirodyti, o tai dar labiau skatino nesustoti ir pasitikėti trenere.

gl-107-edit

Kokie rezultatai labiausiai nudžiugino?

Be abejo tai, kad akivaizdžiai sustiprėjau. Taip pat man pavyko nemažą riebalinį sluoksnį paversti raumenimis. Kai nesportavau, turėjau nemažai riebalų (daugiausia jų buvo susitelkę pilvo srityje) ir nepaisant mano ūgio (192 cm) vis tiek atrodžiau apkūnus. Anksčiau svėriau apie 94 kg, o dabar – 85 kg. Anksčiau negalėdavau atlikti nei vieno klasikinio prisitraukimo, o dabar be vargo prisitraukiu 5 kartus ir daugiau. Tikrai pagerėjo mano ištvermė. Tai be abejo atsiliepė ir mano rezultatams mokykloje, fizinio lavinimo pamokose. Dabar galiu bėgti be vargo ilgesnes distancijas. Simona taip pat padėjo pasiruošti ir fizinio lavinimo pamokų įskaitoms: atsispaudimų serijoms, bei šuoliukams šokdyne.

Gal prie šių pokyčių prisidėjo ir pasikeitusi mityba?

Aš ir anksčiau nevalgiau nesveiko greito maisto. Beje, maistui esu labai išrankus… Tačiau vienas pokytis tikrai yra – anksčiau į mano didelį pilvą tilpo daug maisto. Dabar porcijos ženkliai sumažėjo.

O ar niekada nepristigai motyvacijos? Niekada nesinorėjo iškeisti treniruotę į pasibuvimą su draugais?

Tenka prisipažinti, kad eiti į sporto salę tingiu kaskart. Tačiau sugebu prisiversti, tiesiog einu pagal grafiką, o atėjęs dirbu netingėdamas. O motyvuoja tai, kad „Goodlife” klube tikrai puiki atmosfera, susiradau ten bičiulių ir bendraminčių, smagu su jais pabendrauti.

Ar sportuosi toliau?

Be abejo sportuosiu. Tačiau konkretaus tikslo neturiu, galima sakyti, sportuoju vardan sporto. Žinoma, man patinka tie rezultatai, kuriuos pavyko pasiekti, tad noriu nesustoti ir būti dar atletiškesniu.


Trenerės Simonos Šilenskytės komentaras

Kai mes susitikome su Edvardu, jis buvo tipiškas užsisėdėjęs paauglys. Jam akivaizdžiai trūko fizinio aktyvumo, turėjo nemažą riebalinį sluoksnį, ypač neramino riebalų sankaupa ant liemens. Jis jau suko nutukimo link ir tai jo nedžiugino. Edvardas norėjo tvirto, atletiško kūno – šis jo noras tapo mūsų bendru motyvuojančiu tikslu. Kadangi jaunas kūnas imlus, medžiagų apykaita greitesnė nei suaugusiųjų, tad ilgai laukti pirmųjų rezultatų neteko. Treniruotėse jis dirbdavo visu 110  procentų. Edvardas ir pats pajuto pokyčius, kai po kelių mėnesių prasitarė, kad akordeonas, kuriuo jis groja, jam dabar atrodo kur kas lengvesnis. Tad jam pavyko ne tik atsikratyti riebalinės masės, bet ir išsiugdyti ištvermę, sustiprinti pečių, krūtinės, rankų raumenis. Džiaugiuosi, kad šiandien svarbiausių Edvardo gyvenimo prioritetų sąraše šalia muzikos rikiuojasi ir sportas. Dabar svarbu nesustoti pusiaukelėje ir toliau artėti prie savo tikslo – stipraus, vyriško, atletiško, sveiko kūno.