Ąžuolo sėkmės istorija: pagaliau po ilgos pertraukos – prisitraukimai

2022.01.26

Lūkesčiai tapti stipresniu ir ištvermingesniu 23 metų Ąžuolą prieš du metus paskatino pradėti savo tobulėjimo kelią „Goodlife” sporto klube. Atrodytų, pati jaunystė, pats jėgų pikas, tačiau Ąžuolas kasdien jausdavosi pavargęs ir silpnas. „Vaikystėje lankiau futbolo treniruotes, tačiau iki pasirodant „Goodlife” klube turėjau aštuonerių metų pertrauką nuo bet kokio sporto. Pradėti buvo nelengva, tačiau sportuoju jau du metus, reguliariai treniruojuosi tris kartus per savaitę – du kartus su treneriu ir vieną kartą savarankiškai namuose,” – štai tokius pokyčius rutinoje pavyko įgyvendinti Ąžuolui.

Aštuoneri metai be aktyvaus fizinio krūvio – laikas netrumpas. Nuo ko gi pradėti? Šis klausimas nedavė ramybės ir Ąžuolui, priėmusiam sprendimą pagalbon pasitelkti asmeninį trenerį Martyną Dausiną: „Tai buvo geriausias sprendimas, nes aš pats nieko neišmaniau apie treniruočių programas, nežinojau, kokius pratimus reikėtų man daryti. Treneris padėjo neprarasti ir motyvacijos – visada lengviau eiti į sporto klubą, kai žinai, kad kažkas ten tavęs laukia.”

Treneris Martynas startą su Ąžuolu pradėjo nuo elementarių judesių technikos: „Pradžioje Ąžuolas kai kurių judesių apskritai negalėjo atlikti, pavyzdžiui, pritūpimo, nes neišstovėdavo ant kojų dėl lankstumo ir mobilumo trūkumo. Trūko jėgos (buvo sunku atlikti pratimus net ir su savo kūno svoriu be jokių papildomų svarmenų), ištvermės ir stabilumo. Laikysena nuo ilgo sėdimo darbo buvo pakitusi tikrai ne į gerą pusę. Tad pirmas mūsų tikslas buvo orientuotas ne į skaičius ar kitus lengvai pamatuojamus rezultatus, o į techniką. Gebėjimas atlikti judesį taisyklingai, mobilumas ir stabilumas – tokie buvo mano prioritetai.”

Įveikus pirmąjį etapą, galima buvo atsidėti jėgos ir ištvermės lavinimui. Pasiekimai šiame fronte taip pat puikūs: dabar Ąžuolui yra įveikiami pratimai ne tik su savo kūno svoriu, bet ir su gana dideliais papildomais svoriais, taip pat žymiai pagerėjo laikysena. Apie sutvirtėjusį kūną bei padidėjusį raumenyną liudija ir 10 priaugtų kilogramų. Tačiau trenerį Martyną labiausiai džiugina tai, kad Ąžuolas pakilo nuo kompiuterio, pradėjo reguliariai sportuoti ir nuosekliai juda toliau: „Matau, kad jau susiformavo įprotis sportuoti, o tai puiki pradžia siekiant didesnių tikslų.”

Pasiektais rezultatais šiandien džiaugiasi ir Ąžuolas: „Esu laimingas, kad vėl sugebu padaryti prisitraukimų, paskutinį kartą prisitraukti prie skersinio pavykdavo dar mokykloje, prieš kokius aštuonerius metus. Pokyčius jaučiu ir kasdienėje veikloje, galiu atlikti daugiau visokių darbų, taip greitai nepavargstu vakare ir nesijaučiu mieguistas dieną. Tačiau girtis šiais pasiekimais kaip finaliniais dar nenorėčiau, nes žinau, kad nesu pasiekęs tokios formos, kokios noriu būti.”

Kalbėdamas apie ateities tikslus, Ąžuolas teigia, kad šiais metais norėtų daugiau dėmesio skirti sveikesnei mitybai ir dar padidinti treniruočių kiekį. O svarbiausiais tikslas – išlaikyti pastovumą, treniruočių režimą be jokių išimčių, juk būtent tai ir leido įgyvendinti sėkmės istorijos vertus pokyčius.

IMG_7014