Audriaus sėkmės istorija: sportas visam gyvenimui
2015.10.05Kai vieni sėkmę sporto salėje matuoja numestais kilogramais ar sumažėjusiomis apimtimis, Audrius džiaugiasi tuo, kad sportas jam tapo gyvenimo būdu. Jaunas, 24 metų vyras, nebeįsivaizduoja savo dienotvarkės be sporto, su juo sieja ir savo ateitį. Šiandien jis studijuoja kūno kultūrą Lietuvos edukologijos universitete ir dirba kinologu Lietuvos policijoje. Įdomu, kaip jis pats įvardintų savo sėkmės istoriją?
Savo sėkmės istoriją pavadinčiau: sportas – mano gyvenimo būdas.
Kaip sportą paversti gyvenimo būdu? Juk tai tikrai nėra paprasta. Daugelis sportą suvokia kaip priemonę kūno apimčių koregavimui ir atidirbinėja valandas sporto salėje vardan trokštamo rezultato.
Ėjimas į sporto klubą ir treniruotės jame neturi būti kančia. Sportas gyvenimo būdu tampa tik tada, kai jis teikia malonumą. Bet ir labai konkretus tikslas gali išprovokuoti ilgalaikę meilę sportui. Svorio metimas, raumeninės masės auginimas – vardan šių tikslų žmogus ryžtasi keistis, keisti mitybą, atrasti laiko sportui savo įtemptoje dienotvarkėje. Taip pamažu sportas tampa gyvenimo dalimi. Jei žmogui sportas neteiks malonumo, o asocijuosis su kančia, po truputi dings ir noras sportuoti.
Kokios priežastys privertė tave praverti „Goodlife” sporto klubo duris?
Aš aktyviai sportuoju nuo 6 klasės. Šiandien savęs be sporto tiesiog neįsivaizduoju. Sportas – mano gyvenimo būdas, tad ir sporto klubo duris pravėriau ne vedinas kažkokių priežasčių, o ieškodamas vietos kasdienėms treniruotėms. Mane čia atvedė noras nesustoti ir fiziškai tobulėti, lavinti jėgą ir jėgos ištvermę bei pasiruošti gruodį vyksiančioms varžyboms. „Goodlife” klubą, kuriame sportuoju jau metus, pasirinkau, todėl, kad man patiko čia esantis sportinis inventorius, klubo patalpų paskirstymas zonomis, taip pat labai svarbi priežastis – klubas yra arčiausiai namų.
Aktyviai sportuoji nuo vaikystės, kokios sporto šakos jau išbandytos? Kokioms varžyboms ruošiesi dabar?
Mano kaip sportininko startas – lengvoji atletika, bėgimas. Tačiau vien tuo neapsiribojau, buvo smalsu išbandyti viską, net ir rutulio stūmimo rungtį. O 8 klasėje pradėjau kilnoti svarsčius – ir čia man sekėsi puikiai, ypač svarsčio rovimo rungtyje. Buvau net užfiksavęs rekordą (dabar jis jau, žinoma, pagerintas).
Šiuo metu dalyvauju daugelyje Lietuvos policijos rengiamų varžybų. Mano mėgstamiausia – „Jėgos daugiakovė“. Neslėpsiu, mėgstu šias varžybas, nes viena iš rungčių – svarsčio rovimas. 2014 m. „Jėgos daugiakovėje” užėmiau antrąją vietą. Dabar ruošiuosi 2015-ųjų metų „Jėgos daugiakovei”, įvyksiančiai gruodžio mėnesį.
Pagal kokią programą sportuoji sporto klube?
Kadangi Lietuvos edukologijos universitete studijuoju kūno kultūrą, visas kūno rengybos programas susidaryti bandau pats. Labai domiuosi sporto naujovėmis, daug skaitau ir visas sukauptas žinias noriu išbandyti ant savęs.
Programą, pagal kurią sportuoju dabar taip pat susidariau pats, negailiu savęs ir sportuoju visu pajėgumu 3 – 4 kartus per savaitę. Kiekvieną treniruotę treniruoju po dvi raumenų grupes ir visada pilvo presą. Kojoms dažniausiai skiriu atskirą dieną. Treniruojuosi su svoriais, tačiau atlieku ir šuolius ant pakylų, šuoliukus su šokdyne ir kitus pratimus, lavinančius kūno funkcionalumą.
Kaip sporto užsiėmimai keičiasi tau tobulėjant?
Programą keičiu maždaug kas 3 mėnesius. Artėjant varžyboms treniruotės intensyvėja. Taip pat visada stengiuosi išbandyti ką nors naujo. Būtent „Goodlife” sporto klube atradau TRX pratimus. TRX kabančių diržų sistemą dabar turiu ir namuose, vasarą su jomis sportuoju lauke.
Ar siekiant norimo rezultato ir palaikant formą reikėjo peržiūrėti mitybą?
Su sužadėtine propaguojame sveiką gyvenimo būdą: nevartojame alkoholio, nerūkome, sportuojame ir vadovaujamės sveikos mitybos principais. Atsakingą požiūrį į maistą išsiugdžiau jau senai, tik kartais niekaip negaliu atsispirti tradiciniams lietuviškiems patiekalams. Tai, matyt, ir bus mano didžioji nuodėmė.
Kas labiausiai motyvuoja siekiant tikslų?
Sporte mane labiausiai motyvuoja mano sužadėtinė. Esu jos būsimas vyras, o vyras, mano nuomone, turi būti stiprus ir gebėti apginti savo antrąją pusę. Taip pat esu ir policijos pareigūnas, o tai mane įpareigoja siekti tiek fizinio, tiek psichologinio tvirtumo. Tik būdamas fiziškai stiprus galėsiu įgyvendinti pagrindinę policininko misiją: „GINTI. SAUGOTI. PADĖTI“. Mėgstu pabėgioti su savo tarnybiniu šunimi, tad lavinu ne tik savo, bet ir jo ištvermę. Mums jos abiems prireikia vykdant pareigas darbe.
Kokie tikslai tavęs laukia ateityje? Gal jie susiję su sportu?
Manau, sportuosiu visą gyvenimą. Šiandien mano treniruotės skirtos pasiruošimui varžyboms, bet kartu tai ir neįkainojamos praktinės patirties kaupimas. Ji man pravers ateityje, nes pabaigęs universitetą norėčiau treniruoti žmones ir parodyti jiems sporto teikiama naudą bei malonumą.
Vyr. asmeninio trenerio Andriaus Česnausko komentaras:
Pastaruoju metu daugėja sportuojančių ir aktyviai laiką leidžiančių žmonių. Tai rodo, kad visuomenė pradeda suprasti, kokią naudą fizinis aktyvumas duoda sveikatai ir savijautai. Dirbdamas sporto klube dažnai pastebiu naujus žmones, nuo pirmųjų žingsnių sporto klube sportuojančius savarankiškai. Iš šalies labai gerai matosi, kada naujas žmogus žino, ką daro sporto salėje ir kada „varlinėja“. Tame, žinoma, nėra nieko blogo, visi turi nuo kažko pradėti. Tačiau startas būtų kur kas drąsesnis ir lengvesnis, jei pradedantieji išdrįstų prieiti prie salėje budinčio trenerio. Jis jums tikrai padės susiorientuoti, susipažinti su inventoriumi ir patars, kaip efektyviau išnaudoti laiką sporto salėje. Drąsieji klientai sporto klube apsitrina žymiai greičiau ir jaučiasi patogiau.
Taip pat labai svarbu sportuojant savarankiškai suprasti, kaip pratimus atlikti teisingai. Jeigu tokių žinių neturite, taip pat reikėtų pasikonsultuoti su treneriu, susidaryti individualią treniruočių programą, pagal kurią jau galima bus sportuoti savarankiškai. Taip bus pigiau, nei sportuoti su asmeniniu treneriu, turėsite tikslingą treniruočių programą ir nesiblaškysite sporto klube darydami bet ką. Sėkmės!