Arūnas: džiaugiuosi sugrįžusia energija!

2015.04.23

„Esu 37 metų vyras – mažas, storas ir dar su akiniais… Na o  jei rimtai, tai iš šios trijulės mane labiausiai erzina viršsvoris, nepaleidžiantis manęs nuo studijų laikų.” – taip pasakojimą apie save pradeda mūsų herojus Arūnas. Bandęs su antsvoriu kovoti savarankiškai, Arūnas vieną dieną ryžosi kreiptis patarimų į asmeninį trenerį su viltimi pagaliau pasiekti akivaizdesnių rezultatų. Ir atkaklus darbas su GOODLIFE trenere Toma tikrai nenuvylė – šiandien Arūnas ženkliai palengvėjęs, sutvirtėjęs, o svarbiausia – džiaugiasi sugrįžusia energija.

Kas Jus privertė praverti sporto klubo duris?

Labai bloga fizinė savijauta ir iš jos išplaukianti tokia pat bloga psichologinė… Nuolat jausdavau energijos trūkumą, buvau mieguistas – tiesiog jaučiausi senu pavargusiu žmogumi. Taip pat nebekontroliavau ir savo mitybos įpročių – valgiau bet ką, bet kur ir bet kada. Tad disciplinos nebuvimas mane jau buvo labai labai išvarginęs…
Aš gyvenu šalia GOODLIFE sporto klubo – tai buvo svarbiausias privalumas. O atėjęs supratau, kad čia nerealus kolektyvas, daug grupinių užsiėmimų, daug trenerių bet kada pasirengusių pakonsultuoti ir apdovanoti tave dėmesiu. Net nesamdydamas asmeninio trenerio čia jautiesi prižiūrėtas.

Ankstesnis sportas be asmeninio trenerio buvo tik laiko švaistymas

Turiu prisipažinti, kad „sportuoti” jau buvau pradėjęs anksčiau ir kabutės ant to žodžio uždėtos ne veltui… Dabar jau galiu prisipažinti, kad tai buvo ne sportas, o betikslis nereguliarus sporto salės šlifavimas, nedavęs jokių rezultatų.  Absoliučiai jokių… Tuos pinigus, kuriuos išleisdvau abonimentui, geriau jau būčiau paaukojęs kokiam nors kilniam tikslui. Susimokėdavau už jį ir nesirodydavau sporto klube ištisomis savaitėmis, tačiau vis save apgaudinėdavau – turiu abonimentą – sportuoju. Net pasigirti tuo nesidrovėdavau..  Taip „pasportavęs” kurį laiką supratau, kad tiesiog švaistau pinigus ir toliau sau storėju…

Tada nusprendžiau laikinai pasportuoti su asmeniniu treneriu vien tam, kad jis parodytų, kokius pratimus man reikėtų daryti ir kaip juos taisyklingai atlikti. Pradžia buvo tokia, bet dabar aš jau nebeįsivaizuoju, kaip be to trenerio sportuoti. Įvertinau profesionalias žinias ir pamačiau tame labai daug vertės.

Pirma – treneris, tai neišsenkantis įvairių pratimų šaltinis, žinantis, kokias raumenų grupes ir kiek apkrauti, kokius pratimus apjungti – pats to niekada nesugalvosi… ir netgi asmeniškai tau sudarytos programos to nepakeis, nes treneris kiekvieną kartą reaguoja į tavo savijautą, pasiekimus ir galimybes… Būtent taip pradėjus dirbti – rezultatai netruko pasirodyti!

Antra – gyva diskusija visais sveiko gyvenimo būdo klausimais. Asmeniškos konsultacijos mitybos ir poilsio režimo klausimais neatstos bendro pobūdžio informacijos, prisirankiotos internete.

Trečia – motyvacija. Man vienam sportuoti – sunku. O štai, kai tave kažkas morališkai palaiko – kitas reikalas… Sau pameluoti gali, o štai, treneriui neišdrįsti.

Kaip pasikeitė Jūsų gyvenimas?

Praėjusios vasaros mano svorio rekordas – 114 kg. Ankstesnių bandymų sportuoti metu svoris be abejo šiek tiek nukrisdavo – svyruodavo apie 106-108 kg. Nuo 2014 metų lapkričio pradžios, kai atėjau į GOODLIFE, rezultatai pagerėjo. Dabar sveriu  94 kg ir jaučiuosi daug geriau.  Man netgi ėmė patikti tas kasdienis krūvis.
Po truputį ėmė keistis pats požiūris į gyvenimo būdą, ypač į mitybą. Nieko sau nedraudžiu, tačiau riboju kiekį, ypač kiaulienos, bulvių, miltinių patiekalų, majonezo ir kitų padažų. Kelis kartus daugiau pradėjau valgyti daržovių. Sumažinau vakarėlių skaičių, tačiau tapti abstinentu planų tikrai nėra. Man labiausiai patinka tai, kad nebėra sunku keltis anksti ryte ir jaučiuosi žvaliu ir energingu. Tiek fiziškai, tiek psichologiškai jaučiuosi nepalyginamai  geriau.

Asmeninės trenerės Tomos komentaras

Pati pradžia nebuvo lengva… Sporto klube Arūnas pasirodė praradęs fizinę formą  – širdies veikla netoleravo fizinio krūvio, atlikus vos kelis sunkesnius pratimus pulsas pakildavo iki 170 dūžių per minutę, o tai jau labai daug. Akivaizdu, kad vien funkcinių pratimų treniruotė Arūnui būtų buvusi per sunki. Tad pradėjome nuo bazinių judesių, dalį treniruotės skirdami treniruokliams, dalį – darbui su savo kūno svoriu.

Labai džiaugiuosi, kad Arūnas treniruotes lankė labai reguliariai tris kartus per savaitę. Tad jau po 2 mėnesių širdis adaptavosi prie padidėjusių krūvių, sutvirtėjo kūnas, padidėjo raumenų tonusas. Ir kas svarbiausia – kūnui pripratus prie pasikeitusio režimo atsirado natūralus poreikis sportuoti. Ir ta proga Arūnas sporto salės duris jau atidarinėja 5-6 kartus per savaitę – didėja ir treniruočių intensyvumas, kūno pajėgumas ir netgi motyvacija. Be abejo džiugina ir rezultatai – tirpsta kilogramai, gerėja savijauta, daugėja energijos!

Arūnas be mūsų asmeninių treniruočių jau bando ir intensyvesnius grupinius užsiėmimus, jo noras bei ryžtas kardinaliai pakeisti gyvenimo būdą neišblėso, atvirkščiai – Arūnas vis labiau patenkintas savimi ir tai dar labiau motyvuoja.

Visiems, norintiems akivaizdžių rezultatų rekomenduoju į sportą pažvelgti ne kaip į pavasario ar vasaros iššūkį, o kaip į sveiką ilgalaikį gyvenimo būdą.

Artūro asmeninio archyvo nuotraukos: