Agnės sėkmės istorija: aš vėl pasitikiu savo kūnu

2018.02.20

Mūsų herojė Agnė įrodė – stulbinančių rezultatų galima pasiekti vos per keturis mėnesius. Ji visada buvo aktyvi, motyvuota, nuolat sportuodavo savarankiškai, tačiau proveržio pokyčiuose vis nebuvo. Tad, kur gi ta sėkmės paslaptis? Agnė teigia, kad lemtingas posūkis šioje istorijoje įvyko po sprendimo sportuoti kartu su asmenine trenere Simona Atutiene.

Agne, sportuoji jau tikrai ne vienerius metus. Ką Tau sportas reiškia, kaip įtakoja gyvenimo būdą?

Sportą dievinu, nes jis grūdina charakterį. Net ir nepavykę pratimai mane įkvepia – pažadina sveiką įsiūtį bei norą tą iššūkį įveikti. Rūpinuosi šeima, daug dirbu, tačiau sportui taip pat stengiuosi atrasti kuo daugiau laiko. Treniruočių metu nėra kada galvoti apie nuovargį, įtampą, neigiamas emocijas – jos tiesiog išgaruoja kartu su prakaito lašais. Sportuodama aš pasikraunu geros energijos ir ja bandau užkrėsti visą savo šeimą. Daugiau sporto, geros nuotaikos, sveikesnė mityba – tai nauji mano šeimos įpročiai. Tad teigiami pokyčiai, kaip grandininė reakcija – savo džiaugsmu ir naujais įpročiais užkrečia kitus.

Kaip sekėsi atrasti idealiausią Tau treniruočių būdą, sporto klubą ir trenerį?

Į sporto klubus vaikščioju nuo pat pirmo kurso universitete (jau visus 17 metų). Tačiau tik su asmeninės trenerės Simonos Atutienės pagalba sugebėjau pasiekti mane džiuginančių rezultatų.

Sporto klubą pasirinkau dėl profesionalaus, individualaus požiūrio į klientą, smagios atmosferos ir, svarbiausia − orientacijos į rezultatą. Sportavau ir ilgai stebėjau čia dirbančius trenerius, labai atsakingai rinkausi asmeninį trenerį ir dabar nesigailiu.

Ką sako Tavo patirtis: kada rinktis sportą savarankiškai, kada pagal individualų planą ir kada su asmeniniu treneriu? 

Manau, kad savarankiškos treniruotės tinka tik patyrusiems sportininkams, tiems, kurie gerai išmano judesių atlikimo techniką ir motyvuotai siekia rezultatų. Pradedančiųjų šis kelias niekur nenuves.

Individualus treniruočių planas – tikrai geras pasirinkimas, tačiau man asmeniškai, ne visada pavyksta iki galo taisyklingai atlikti pratimų ir, kas dar svarbiau, kaskart išspausti iš savęs daugiau, nei galiu. Aš, kaip ir daugelis,esu linkusi kartais savęs pagailėti.

Jei norite rezultatų – raskite„savo trenerį“! Gausite ne tik profesionalią priežiūrą, bet ir efektyvią motyvaciją. Asmeninės treniruotės – tiesus kelias į rezultatą. Tai patvirtina mano ir Simonos tandemas. Be Simonos nebūtų šios sėkmės istorijos.

Treneriai Goodlife (20 of 35)

Ji labai preciziškai stebi pratimų atlikimo techniką visos treniruotės metu, o pratimai įvairūs, įdomūs, protingai didinamas ir krūvis. Jaučiuosi rami, nes pasitikiu trenerės profesionalumu. Be to, Simona davė ne vieną efektyvų patarimą mitybos klausimais, dalinasi receptais, nuolat motyvuoja atsiųsdama įkvepiančių citatų, pakelia ne tik nuotaiką, bet ir savivertę. Simona charizmatiška, uždega energija ir gera nuotaika.

Tikėtina, kad į sporto salę veda konkretūs tikslai? Kokie jie? Kokiais rezultatais jau džiaugiesi?

Visų pirma, man nebeskauda nei nugaros, nei kelių – koks tai fantastiškai geras jausmas. Aš net pamiršau, kad kažkada man skaudėjo! Skausmas vertė mane nepasitikėti savo kūnu, aš bijojau atlikti kai kuriuos pratimus, o dabar džiaugiuosi dar ir taisyklingesne laikysena, padidėjusiu fiziniu pajėgumu bei ištverme ir… dailesne figūra. Per keturis mėnesius atsikračiau 6,5 kg ir kūno vaizdas veidrodyje mane džiugina ir motyvuoja. Ypač tos pilvo preso duobutės…

Kasryt keliuosi su energija ir puikia nuotaika, sporto grąža – neįkainojama.

Kas Tau pačiai yra didžiausia sėkmė šioje istorijoje? Ir kaip manai, kur link ji Tave dar nuves?

Treneriai Goodlife (21 of 35)

Aš labiau pasitikiu savo kūnu, jaučiu, kad jis išties gali nemažai – šitas jausmas mane tiesiog veža! Tad ir treniruočių laukiu su užsidegimu, didžiuojuosi iki paskutinės siūlės permirkusia sportine apranga. O kur visa tai nuves – pamatysim. Juk gyvenimas – kelias, ir sėkmingai pasiekus vieną tikslą, reikia judėti toliau prie kitų. Tačiau pirma darbai, paskui – žodžiai.

Trenerės Simonos Atutienės komentaras

Pirmąją treniruotę, o tiksliau, Agnės testavimą prisimenu labai ryškiai, nes supratau, laukia labai sunkus darbas keičiant jos vidinę būseną. Agnę vargino skausmai ir… nepasitikėjimas savimi, o pastarasis dar labiau blokuoja ne tik mintis, bet ir kūną. Ji bijojo visų judesių, kurie tik gali sukelti skausmą (tuo metu Agnė skundėsi ir kelių, ir nugaros skausmais) ir, žinoma, vengė juos daryti. Tad vienintelis mano tikslas pradžioje buvo grąžinti jai pasitikėjimą.

Agnė išsakė tikslą – sumažinti rankų apimtis ir jas sustiprinti, tad nuo to ir pradėjome. Sudariau jai programą ir po kelių asmeninių treniruočių, kurios yra būtinos siekiant išmokti taisyklingai atlikti judesius, toliau ją vykdė savarankiškai. Po truputį ėmė ryškėti pokyčiai, o Agnės veide – šypsena. Supratau, pasitikėjimas grįžta… Sekantis žingsnis – treniruočių programa kojoms ir nugaros stiprinimui – probleminėms Agnės vietoms. Nors varžė skausmo baimė ir mums nepalankios gydytojų išvados – nepasidavėme. Pratimai be svorių, neskubus įtupstų ir pritūpimų amplitudžių gilinimas, tempimo ir statiniai pratimai leido pamiršti skausmus. O jiems atslūgus ėmėme šturmuoti dar vieną Agnės tikslą – svorio mažinimą.

Kadangi vis dar buvo netaisyklingos judesių technikos baimė, nusprendėme sportuoti kartu. Strateginis žingsnis buvo ir perkelti treniruotę iš vakaro į rytinį laiką. Daug ir sunkiai dirbantys žmonės po darbo būna tokie pavargę, kad kokybiškai padirbėti sporto salėje ne visada pavyksta. Rytas kur kas palankesnis, nes esi pozityviai nusiteikęs, fizinis krūvis išjudina ir suteikia jėgų. Yra laiko ir pokalbiams, o jų metu visada kalbėjomės apie mitybą. Ji buvo mūsų slaptas ginklas – Agnė „Goodlife” programėlėje vedė mitybos dienoraštį, sekė, kiek suvartoja kalorijų, kiek jų sudegina, tai keitė jos mitybos įpročius. Ir vualia – rezultatai kaip ant delno. Tai dar labiau įkvėpė ir motyvavo nesustoti, išdrįsti paimti papildomus svorius ir įtraukti į treniruotes jėgos pratimų. Agnės pavyzdys tik įrodo – visos kliūtys – mūsų galvoje. Pasitikėjimas, pozityvus nusiteikimas ir reguliarios pratybos kuria sėkmės istorijas.

 

Asmeninis archyvas

2015 m jura 2016 m 2015 nida saule Agne