Vytauto sėkmės istorija: nori keistis – keisk įpročius

Sveikata | 2016.03.14

Trisdešimtmetis Vytautas prieš praverdamas „Goodlife” sporto klubo duris niekada nesportavo. Tačiau bėgant metams besikaupiantys papildomi kilogramai, išvaizdai pliusų nepridedantis pilvukas privertė peržiūrėti prioritetus ir laiko atrasti sportui. Po pusmečio sporto salėje Vytautą džiugina akivaizdūs rezultatai ir susiformavę nauji sveikesnio gyvenimo būdo įpročiai. Apie juos pasakoja pats Vytautas ir jo trenerė Simona Šilenskytė.

Vytautas

Galbūt daugelį į sporto salę atveja labai konkretūs tikslai, o aš į sporto klubą atėjau be išankstinių nuostatų ir motyvuojančių tikslų. Tiesiog nusprendžiau nebesitaikstyti su antsvoriu bei vaizdu, regimu veidrodyje. O ir tas žinojimas, kad neinu jaunyn, o kūnas jau dabar nėra pats stipriausias fiziškai, atvedė į „Goodlife” sporto klubą. Atėjau, susipažinau su trenere Simona, atlikau bendrą fizinės būklės įvertinimo testą, kurio rezultatai dar akivaizdžiau parodė, kad man tiesiog būtinos reguliarios treniruotės. Tad 2015 metų rugpjūčio pabaigoje buvo duotas startas ne tik mano pokyčiams, bet ir naujiems įpročiams.

Pradėti teko nuo paprasčiausių bazinių judesių, kuriuos išmokti padėjo asmeninė trenerė. Man iš karto buvo aišku, kad be trenerio tikrai negalėsiu kokybiškai treniruotis, juk sporto salė man iki tol buvo lyg kita planeta. Tad teko krimsti kūno rengybos pradžiamokslį, o be mokytojo tam tikrai nebūčiau pasiryžęs.

treneriai-goodlife-photography-04

Palaipsniui nusistovėjo ir nauja rutina – 3 treniruotės per savaitę su Simona ir dar vienas kartas sporto salėje savaitgaliais savarankiškai. Po trijų mėnesių pradėjo matytis pirmieji rezultatai, o šiandien, praėjus pusmečiui, džiaugiuosi atsikratęs 10 kilogramų. Tačiau ryškiausiai apie pokyčius kalba pasikeitęs kūnas, bendra liaunesnė išvaizda, dingęs pilvas, išryškėję raumenys.

Kadangi iš anksto buvau nusiteikęs, kad rezultatų teks laukti ilgai ir kantriai, neteko kęsti motyvacijos stygiaus ar išgyventi krizinių momentų. Mano svarbiausiu sėkmės receptu tapo senų įpročių keitimas naujais. Ir tam prireikė pusmečio. Dabar sportas jau tapo reguliariu įpročiu kaip ir pasikeitusi mityba. Radikalių meniu pokyčių imtis neteko, tačiau tikrai smarkiai teko apkarpyti porcijų dydį, sumažinti angliavandenių kiekį ir daugiau įtraukti į valgiaraštį baltymų bei šviežių daržovių. Po pusmečio jau ir tai tapo tiesiog kasdieniu įpročiu.

Sportuoju ir nežadu liautis, nes puikiai suprantu – norint išlaikyti puikią fizinę formą ja teks rūpintis nuolat visą gyvenimą. Tai turi tapti įpročiu, kasdienės rutinos dalimi. Tad ir ateičiai nekeliu sau jokių konkrečių tikslų dar kažkiek numesti svorio, ar užsiauginti raumenų. Žinau, kad reguliarių treniruočių dėka anksčiau ar vėliau tikrai galėsiu pakelti daugiau ar išstumti didesnį svorį. Tačiau esminiu savo tikslu laikau nuolatinį geros formos palaikymą. Ir dėl šio tikslo keičiu savo įpročius.


Asmeninė trenerė Simona Šilenskytė

Pirmos pažinties metu Vytautas svėrė 95 kilogramus, tačiau jį kur kas labiau nei kilogramai neramino 21,9% jo kūną pasiglemžusių riebalų (o tai jau apkūnaus žmogaus rodiklis) bei pūpsantis pilvas, o mane – Vytauto laikysena. Akivaizdi krūtininė kifozė, nuolatinis kūprinimasis ir pasislėpęs kaklas buvo pirmasis mūsų iššūkis. Tik sutvarkę laikyseną galėjome toliau stiprinti visą kūną bei riebalinį audinį keisti raumenimis.

Pirmasis testas taip pat parodė, kad rimto darbo prašosi silpni liemens, pilvo preso raumenys, neįveikiama iš pradžių pasirodė ir teisingo pritūpimo technika, sunkiai sekėsi suvokti nugaros raumenų darbą bei juos valdyti. Tad pirmi trys mėnesiai praėjo mokantis teisingų judesių, mokantis atrasti raumenis ir juos įdarbinti, tvirtinant pilvo presą. Nuolat teko ieškoti tokių pratimų, kurie padėtų suprasti savo kūną bei suvokti atliekamo judesio techniką. Nemenka užduotis buvo ir tiesiog išsitiesti, atsikratyti kupros.

Po 3 mėnesių laikysenos korekcijų bei bazinių pratimų, ėmėmės viso kūno stiprinimo. Praėjo dar trys mėnesiai ir svarstyklės šiandien rodo 84 kilogramus. Tačiau mane kur kas labiau džiugina kardinaliai pasikeitusi Vytauto laikysena, numesti 11% riebalų ir užsiauginti 4 kilogramai raumenų. Šiandien Vytautas puikiai atlieka visus bazinius judesius, kai kuriuos jau ir su papildomu svoriu. Tikrai ryški pažanga vos per pusmetį, tad tikiu, kad Vytautas nesustos. Ir nors jis pats labai kuklus ir pažadais net sau nesišvaisto bei nekelia ypatingų tikslų, aš noriu jam padėti tapti dar funkcionalesniu, noriu, kad jis dar labiau sutvirtintų pilvo apačią, krūtinės raumenis bei rankas.

Grįžti į blogą