Užsispyrusi muzikantė per mėnesį neteko kelių kilogramų

Sveikata | 2014.08.09

Profesionali choro dirigentė ir muzikos mokytoja Asta išbandė įvairius sporto klubus, tačiau rezultatas buvo vienas – mergina rasdavo „neatidėliotinų“ reikalų, kurie buvo svarbesni už gerą savijautą. Profesinėje srityje Asta pasiekia užsibrėžtus tikslus. Pašnekovė suvokė, kad gali turėti puikius rezultatus ir sporte, tik reikia žmogaus, kuris padėtų pirmuose žingsniuose.

Asta, apibūdinkite save keliais sakiniais.

Man 26 metai, esu profesionali muzikė: choro dirigentė ir muzikos mokytoja. Draugystė su muzika prasidėjo prieš 17 metų, tad tiek metų didžiąją laiko dalį praleidžiu sėdėdama prie instrumento: ruošdama naujas programas, gilindamasi į kūrinius. Darbas man – malonumas, kas įtakoja dar ilgesnį ir kruopštesnį ruošimąsi bet kokiam renginiui ar muzikos pamokoms pradinėje mokykloje.

Kas jus atvedė į sporto klubą?

Muziko kelias bus sėkmingas tada, jei žinosi, kas yra disciplina. Būtent disciplinos laikymasis mane atvedė ten, kur esu dabar. Ir anksčiau esu lankiusi įvairius sporto klubus: vis bandžiau naujus, bet atsirasdavo daug „svarbesnių“ ir „neatidėliotinų“ reikalų, dėl ko į juos nebenueidavau. Tačiau vieną dieną supykau ant savęs: jei gebu pasiekti užsibrėžtų tikslų muzikoje, kodėl nepasiekiu sporte?  Juk sėdimas, nejudrus darbas daro savo – sprando, nugaros skausmai, energijos stoka, o jei dar pridėsime „pietavimą“, lekiant gatve iš vieno darbo į kitą, gausime ir mažėjančius rūbus –  valgiau nelabai žiūrėdama ką – svarbu užkąsti ir nepavėluoti… Nusprendžiau, kad laikas susidėlioti prioritetus ir pagaliau skirti dėmesio sau.

Kas įvyko, kad tęsėte sportą kube GOODLIFE?

Prisipažinsiu, prisijaukinau jį tik iš antro „žvilgsnio“: kada klubas tik atsidarė, su kolege nusipirkome trijų mėnesių abonementus – iš pradžių džiaugėmės – viskas nauja, patogi vieta, bet laikui bėgant pradėjo daugėti žmonių, o sportuodama viena praradau motyvaciją, tad nusprendžiau, kad ir čia man negerai.

Tądien, kai supykau ant savęs, nuėjau dar kartą – ne veltui tiek puikių atsiliepimų girdėti, o ir pats klubas prasiplėtė patalpų atžvilgiu.

Kaip nusprendėte, kad Jums reikalingas asmeninis treneris?

Kadangi salėje nežinojau ką daryti, sportuodavau be jokios sistemos ir žinių, supratau, kad man reikalinga griežta priežiūra (disciplina), o ją suteikti gali tik asmeninis treneris.

Atėjusi paprašiau administratorės pasakyti, kuris treneris pats pikčiausias. Iki šiol pamenu, kaip ji sutriko ir atsakė, kad tokių šiame klube nėra. Pasirodžius treneriui Vyteniui, net perklausiau jo, ar jis tikrai asmeninis treneris – pamaniau, kad tokio gero veido vyras negali būti griežtas treneris, tačiau klydau.

Apibūdinkite pirmąsias treniruotes

Kadangi tiek mano darbas, tiek mano pačios charakteris yra vadovaujančio pobūdžio, pirmosios treniruotės nebuvo lengvos. Nebuvau pratusi, kad man kas nurodinėtų ką daryti (ypatingai tais kartais, kai, atrodydavo, nebegaliu pabaigti pratimo, o leidimo pailsėti treneris neduodavo). Visur turėjau savo nuomonę, kurią nors ir stengiausi pasilaikyti sau, kartais nepavykdavo. Tačiau laikui bėgant pradėjau visiškai pasitikėti treneriu, uždavinėdavau nemažai klausimų siekdama kuo geriau įsisavinti pratimus. Gaudavau visus atsakymus, mačiau, kad treniruotės metu dėmesys skiriamas tik man, kad atsižvelgiama į mano pageidavimus, reaguojama į pavykusius ir nepavykusius pratimus. Man buvo keista tik tai, kodėl treniruotės metu nedarome kažkokių ypatingai sudėtingų ar varginančių pratimų, po kurių į namus būtų sunku pareiti (taip įsivaizdavau sportą…), kodėl po treniruotės esu dar pilnesnė jėgų, nei prieš ją, tačiau visus atsakymus gavau, kai po 3 savaičių nusipirkau dydžiu mažesnius džinsus.

Kokie pokyčiai įvyko nuo tada, kai pradėjote sportuoti disciplinuotai? 

Su treneriu Vyteniu treniruojamės dar tik mėnesį, bet jau jaučiu teigiamas pasekmes: mažesnės apimtys, dailesnės kūno linijos, pagerėjusi savijauta, nuolatinis energijos perteklius ir, svarbiausia, puiki nuotaika. Berods būsiu atradusi dar vieną mėgstamą veiklą – sportą! Ir už tai turiu dėkoti tik treneriui Vyteniui ir GOODLIFE!

Nuostabu tai, kad pirmo susitikimo su treneriu metu griežtai jam pasakiau, kad niekada nebėgiosiu. Nežinau kaip, bet treneris sugebėjo man pačiai nesuvokiant padaryti taip, kad bėgioju. Net ir savo noru.


 

Komentuoja asmeninis treneris – kineziterapeutas Vytenis Steponėnas:

Darbas su Asta buvo nekasdieniškas vien dėl Astos noro vis daugiau ir daugiau. Dirbome su metodika, kuri reikalaudavo tų pačių judesių, kuriuos ji atlikdavo ir namuose ar kur kitur išėjusi. Vos per tą vieną mėnesį pasiekėme gerų rezultatų ne tik savijautoje, bet ir kūno linijose. Man smagu tai, kad Astai atrodžiusį be galo neįdomų bėgimą paverčiau įdomiu.

 

Grįžti į blogą