Trys dažniasiausiai pasitaikančios klaidos atliekant pritūpimus

Treniruotės | 2014.08.12

Pritūpimai – tai vienas iš populiariausių pratimų, kuris labiausiai apkrauna keturgalvius šlaunies raumenis. Mažesnis apkrovimas tenka dvigalviams šlaunies, sėdmens bei nugaros raumenims. Svarbu žinoti, kaip taisyklingai turėtų būti atliktas šis pratimas, tokiu būdu išvengsite traumų.

Atsistojate taip, kad pėdos būtų maždaug pečių plotyje, pėdos pirštai nukreipti kiek į šalis lygiagrečiai su keliais. Keliai negali išlysti už kojos pirštų tupiant.

Tūpti reikia iki kol šlaunis atsiras horizontalioje linijoje, kulnai negali pakilti nuo žemės, nes tada didelė apkrova tenka kelio sąnariui. Nugara turėtų atsirasti apie  45° kampo nuo vertikalios linijos, juosmeninė nugaros dalis turėtų būti minimaliai išlenkta. 

1 nuotrauka

Atliekant šį pratimą pasitaiko kelios klaidos, pavyzdžiui, kelių, pėdų bei nugaros netaisyklingos padėtys. Atminkite tris svarbiausius dalykus atliekant pritūpimus:

Tupiant svarbu išlaikyti nugarą išlenktą, o ne sulenktą, nes tokiu atveju labai apkraunama priekinė slankstelių ir diskų dalis, ir svoris pasiskirsto netolygiai. 

2 nuotrauka

Tupiant svarbu nepakelti kulnų nuo žemės, nes keliai labiau išsikiš į priekį ir kelio sąnarys bus dar labiau apkraunamas ir tokiu atveju gali būti pažeidžiamas. 

3 nuotrauka

Atliekant pratimą reikia, kad keliai kryptų kojų pirštų kryptimi, nes kitaip kelio sąnario vidinė dalis bus apkraunama daugiau ir apkrova pasiskirstys netolygiai, kas laikui einant skatins sąnario pažeidimus. 

4 nuotrauka

Grįžti į blogą