Treniruotėms smėlio maišas

Treniruotės | 2017.04.13

Tęsiame pažintį su sporto salės inventoriumi. Metas į rankas paimti „smėlio maišą”. Ir nors šiandien jis labiau primena modernų sportinį krepšį ir smėlio jame nė kvapo, dar vis vadiname jį tiesiog „smėlio maišu”. Ką su juo veikti? Kaip nešioti? Klausiame ir pratimų pavyzdžių tikimės iš „Goodlife” asmeninio trenerio Žygimanto Malinausko.

Žygimantas pradeda nuo šio sportinio inventoriaus atsiradimo istorijos. „Smėlio maišą” atrado, o tiksliau jo pirmtaką fizinei rengybai pritaikė (kaip ir daugelį kitų puikių įrankių, pavyzdžiui, TRX diržus), JAV armijos kareiviai. Tradiciniai, smėlio pripildyti maišai buvo naudojami tiek įtvirtinimų stiprinimui, tiek potvynio vandens stabdymui. O tuos maišus, be abejo, tekdavo sunešti ir sukrauti eiliniams kareiviams. Su laiku kažkas pastebėjo, kad tas paprastas maišas visai puikus įrankis ir kūno stiprinimui, jėgos lavinimui. Jis pigus, lengvai prieinamas, puikiai tinka lauko sąlygomis (štangos į laukus tikrai neprisinešiosi) ir gana universalus.

„Laikui bėgant maišas virto moderniu sportiniu įrankiu, palapinės dėklą arba sportinę rankinę primenantis cilindro formos maišas šiandien kimštas stabiliu kamšalu, su patogiai pritvirtintomis rankenomis iš kelių pusių. Nebeliko maišo nestabilumo, nes klasikiniame smėlis „vaikščiodavo” iš vieno maišo galo į kitą taip sukurdamas dar ir šiokį tokį nestabilumą,”- šiandieninį „smėlio maišą” pristato Žygimantas. Nepaisant modernizacijos maišo universalumas išliko, jis taip pat tapo patogesniu, atsirado galimybės diferencijuoti įvairesnius maišo svorius. Populiariausi sporto salėse – nuo 5 iki 25 kg, tačiau atletai naudoja ir 40 kg „smėlio maišus”.

O dabar svarbiausioji dalis – ką su tuo maišu veikti? Žygimantas neabejoja, kad tai puikus įrankis jėgai, ypač sprogstamajai, ugdyti. Jis puikus papildomas svoris mokantis bazinių judesių, atkėlimams, rovimams, pasilenkimams su svoriu. Maišas iš dalies gali pakeisti štangą, tik skirsis paėmimas. „Maišas nepakeičiamas, kai viename pratime reikia apjungti du ar net tris judesius. Tokiems kompleksiniams pratimams jis puikiai pritaikytas. Pavyzdžiui, žingsniavimas atliekant įtūpstus ir permetinėjant „smėlio maišą” nuo vieno peties ant kito. Net ir įprastą pritūpimą, kurį atliekate su štanga pakeiskite į pritūpimą laikant glėbyje maišą vertikalioje pozicijoje – pamatysite, pritūpimas jau bus kitoks. Tad verta jį išbandyti vien rutinos paįvairinimui,”- rekomenduoja treneris.

smelio maisas1 smelio maisas2 smelio maisas3 smelio maisas4 smelio maisas5   

Grįžti į blogą