Treniruočių planams „iš stalčiaus“ sakom NE

Treniruotės | 2018.01.10

Toliau pasakojame apie pirmuosius žingsnius pradėjus sportuoti GOODLIFE ir nemokamas paslaugas, kurias gaunate puikiam startui. Viename iš ankstesnių straipsnių apžvelgėme pirmąjį žingsnį – poreikių išsiaiškinimą ir išsamų fizinės būklės įvertinimą. Šis susitikimas su asmeniniu treneriu dažniausiai atveria akis ir padeda daug naujo sužinoti apie savo kūną, tačiau yra mažai ko vertas be gero treniruočių plano. Todėl sekantis darbas, kurio imasi asmeninis treneris, tai individualaus, į jūsų tikslus orientuoto plano parengimas.

Svarbu suprasti, kad treniruočių planas, tai ne pratimų rinkinys ant lapelio. Nuo to, ką veiksime 7 dienas per savaitę ir 24 valandas per parą priklauso, ar pasieksime užsibrėžtų tikslų. Šia filosofija vadovaujamės GOODLIFE, todėl nariams sudaromi planai daug išsamesni ir susideda iš šių dalių:

Savaites treniruočių mikrociklo sudarymas. Nariai, pradedantys sportuoti GOODLIFE, dažnai į treniruotes pasineria po didelės pertraukos arba niekad anksčiau nesilankę sporto klube. Dėl šios priežasties treneriui visų pirmą svarbu nesukelti per didelio streso Jūsų organizmui ir nepadaryti per didelių, per staigių pokyčių Jūsų savaitės cikle. Treniruočių laikas, forma, intensyvumas turi būti maksimaliai patogus Jums. Kaip pavyzdys – nėra vienos taisyklės, koks turi būti treniruočių dažnumas ar trukmė. Galbūt nuolat keliaujančiam žmogui idealus planas bus sportuoti vieną kartą per savaitę sekmadieniais su asmeniniu treneriu sporto salėje, o likusiomis dienos daryti trumpas rytines mankštas. Pagrindinis principas, kuriuo vadovaujamasi – planas turi būti patogus ir įgyvendinamas, pritaikytas prie konkretaus žmogaus dienos ir savaitės ciklo, nes geriausi rezultatai pasiekiami tik esant pastovumui ir reguliarumui.

Treniruočių parinkimas. GOODLIFE siūlome be galo platų treniruočių su treneriais asortimentą, o įsivertinant dar ir galimybes į treniruočių planą įsitraukti savarankišką sportą, turime labai platų galimų treniruočių pasirinkimą. Galima būtų išskirti šiuos tipus:

  1. Grupinės treniruotės. Tai treniruotės 10+ žmonių grupėse su grupinių užsiėmimų treneriu. Džiaugiamės galėdami pasiūlyti vieną didžiausių grupinių treniruočių asortimentą – per dieną įvyksta iki 15 grupinių treniruočių. Turime tris pagrindines sales ir 3 skirtingas treniruočių kategorijas: kūnui ir sielai (žemiausias intensyvumas), kūno dizaino (vidutinis intensyvumas), funkcinės treniruotės (aukščiausias intensyvumas). Grupinės treniruotės be galo motyvuoja. Dėka energingų trenerių, muzikos ir komandinės dvasios laikas tarsi ištirpsta, o rezultatai ateina be didelių valios pastangų.
  2. Treniruotės mažose grupėse. Tai treniruotės 2-5 žmonių grupelėse su asmeniniu treneriu. Šios treniruotės sujungia du geriausius grupinių ir asmeninių treniruočių aspektus: komandinę dvasią ir individualų dėmesį. Būrelis entuziastų susibūrę dirba tarsi viena komanda. Labai rekomenduojame šią formą išbandyti drauge sportuojantiems draugams ar šeimos nariams.
  3. Asmeninės treniruotės. Individualiausia treniravimosi forma siekiantiems aukščiausių rezultatų. Renkantis šią formą labai svarbu pasirinkti teisingą asmeninį trenerį. Jų GOODLIFE dirba net 20. Trenerį pasirinkti padeda asmeniniai vadybininkai.
  4. Savarankiškos treniruotės sporto klube. Šią formą dažniausia rekomenduojame patyrusiems klientams. Sportuojant savarankiškai reikia daugiau patirties ir žinių nei sportuojant kitomis formomis, norint išlaikyti treniruočių kokybę. Dažnai naudojame trumpus savarankiškų treniruočių blokus, skirtus silpnų vietų sustiprinimui, derinant su kitomis treniruočių formomis.
  5. Savarankiškos treniruotės už sporto klubo ribų. Dažniausiai tai mankštos, nedideli pratimų blokai, kuriuos dažnai galima atlikti net nepersirengus sportine apranga. Tokių mankštų paskirtis dvejopa. Jos padeda palaikyti fizinį krūvį, jei dažnai lankytis sporto klube nėra galimybių. Taip pat tokios mankštos dažnai skirtos silpnoms vietoms, sustabarėjusios kūno dalims mankštinti, taip darant pagrindines treniruotes efektyvesnėmis.
  6. Aktyvus laisvalaikis. Bėgimas, dviratis, pasivaikščiojimai, komandinės sporto šakos, visos šios fizinio aktyvumo formos dažniausiai puikiai įsitenka į bendrą treniruočių ciklą. O svarbiausia, parinkus mėgiamą aktyvų laisvalaikį, tokiai veiklai nebereikia ieškoti papildomų motyvacijos rezervų.

Treniruočių pratimų aprašymas. Įprastai dauguma žmonių įsivaizduoja, kad būtent tai yra treniruočių programa. Ši dalis aktuali, jei nusprendžiama įtraukti į treniruočių ciklą savarankiškas treniruotes. Iššūkiu sportuojant savarankiškai dažnai tampa tikrai efektyviai realizuoti trenerio suformuotas užduotis, techniškai teisingai atlikti numatytus pratimus, o kartais apskritai suprasti, ką reikia daryti. Dėl šios priežasties naudojame GOODLIFE programėlę, kurioje savo treniruotę visada turėsite su savimi savo telefone ir galėsite pamatyti kiekvieno pratimo video.

Rekomendacijos fiziniam aktyvumui, poilsiui ir mitybai. Kelyje link rezultatų žalingi arba sveiki įpročiai dažnai gali turėti lemiamą reikšmę. Dėl šios priežasties asmeninis treneris sudaręs treniruočių planą visada įtraukia ir rekomendacijas įpročių gerinimui. Rekomendacijos paprastai apima mitybą, poilsį/miegą, fizinį aktyvumą ar netgi streso kontrolę. Mažos detalės, tokios kaip: vandens suvartojimas, miego trūkumas, nedaromos darbo metu pertraukėlės, nuolatinis stresas ar bloga mityba prieš treniruotę gali sugriauti patį geriausią planą ir nubraukti visas pastangas įdėtas sporto salėje.

Paruošus treniruočių planą, jis išsaugomas Jūsų asmeninėje GOODLIFE programėlės paskyroje. Kartu iškeliami ir išsaugomi nustatyti tikslai. Tikslus, susijusius su kūno kitimu, galite nuolat sekti programėlės pagalba naudodami išmaniąsias svarstykles klube. Kai treniruočių planas parengtas, galima drąsiai pasinerti į treniruočių rutiną. Su nemokamu treniruočių planu pradėję sportuoti taip pat gaunate nemokamą mitybos konsultaciją ir dienos raciono sudarymą bei nemokamas įvadines treniruotes mažose grupėse. Apie šias paslaugas plačiau papasakosiu sekančiuose straipsniuose.

Grįžti į blogą