Treneris Vytautas: "Neįsivaizduoju savo gyvenimo be sporto!"

Laisvalaikis | 2015.05.07

Džiaugiamės, galėdami pristatyti naują ir labai profesionalų žmogutį gražioje GOODLIFE kompanijoje. Asmeninio ir grupinių treniruočių trenerio Vytauto CV gražiai išsidėsto: mokslai Lietuvoje ir užsienyje, sportininko karjera, įdomi trenerio patirtis ir pan.  Kad būtų lengviau viską papasakoti, trumpai pakalbinome Vytautą.

Kaip sportas atsirado tavo gyvenime ir kaip jis atrodė iki tol, kol tapai treneriu?

Vaikystėje aš esu išmėginęs dziudo, plaukimą, krepšinį, futbolą, tinklinį, tačiau labiausiai mane sudomino lengvoji atletika (trumpųjų nuotolių bėgimas). Savo karjerą lengvojoje atletikoje pradėjau būdamas 12 metų. Ji tęsėsi  13 metų. Kadangi pats sportavau profesionaliai, atsirado noras sužinoti kaip galima kuo geriau pasiruošti varžyboms bei perduoti savo žinias kitiems sportininkams, kurie nori pasiekti aukštų rezultatų. Darbas su sportininkais padeda atsipalaiduoti nuo stresinių situacijų.  Baigus karjerą trūksta varžybų konkurencijos, o būnant treneriu atsiranda kita konkurencija, tokia kaip sugebėjimas kuo geriau paruošti savo treniruojamus žmones nei kiti treneriai.

Kokia Tavo treniravimo filosofija? Kokiomis metodikomis labiausiai remiesi dirbdamas su klientais?

Prieš ką nors metant visada pagalvok kodėl tai pradėjai. Tipinę treniruočių metodiką derinu su funkcinių treniruočių bei įvairių individualių sporto šakų metodikomis.

Koks yra Tavo klientas?

Mano klientai yra įvairaus amžiaus grupių (16 – 50 m.) žmonės. Tai ir aukšto meistriškumo sportininkai, ir paprasti žmonės norintys numesti svorio, priaugti raumeninės masės, sustiprėti fiziškai, ar atgauti pilną funkcinį judėjimą po patirtų tam tikrų traumų.

Kokias dažniausiai pasitaikančias klaidas daro pradedantys sportuoti žmonės?

Neretai sporto klubuose tenka išgirsti kalbas, kad pradedančiam sportuoti dar nereikia trenerio, užtenka sportiško draugo ar interneto patarimų, o treneris reikalingas jau tik siekiant aukštesnių rezultatų. Tačiau tai yra klaidingas mąstymas, nes pradedantys sportuoti žmonės neturi tinkamo supratimo apie pratimus, jų naudą bei žalą. Internetinės programos nėra blogos tačiau žmonės jas atsispausdinę nežino kam jos yra skirtos ir aklai sportuoja. Dažnai jos būna įdėtos profesionalių sportininkų ar jau stipriai pažengusių, o naujokai jomis naudodamiesi dažnai patiria traumas. Retas draugas, kuris gali suteikti tinkamą pagalbą, nes jie dažnai neturi šioje srityje pakankamos kompetencijos. Taip pat neturėtumėm pamiršti, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas ir kiekvienam žmogui reikia skirtingo kelio į rezultatą, todėl treneriai tam ir yra reikalingi, kad galėtų įvertinti fizinį pajėgumą ir pagal tam tikrus sveikatos sutrikimus paruošti tinkamą treniruočių ar mitybos planą. Treneris taip pat reikalingas, kad galėtų paaiškinti, kaip taisyklingai naudotis treniruokliais, atlikti tam tikrus pratimus. Trenerio tikslas – sugebėti kompetetingai įvertinti kliento fizinę būklę, kvalifikuotai parinkti pratimus, stengtis įdiegti jam sveikos gyvensenos principus.

Kaip atrodo tipinė individuali treniruotė?

Po pokalbio ir anketinės apklausos bei testavimų yra parenkamas  treniruotės pobūdis. Kaip ir klientai taip ir treniruotės yra individualios, todėl pagal esamą žmogaus būseną yra parenkamas atitinkamas apšilimas, tempimo pratimai, pagrindinė ir baigiamoji dalys.

Kokie Tavo profesiniai tikslai artimiausiems 5 metams ?

Tobulėti trenerio srityje specializuojantis į grupines treniruotes bei tapti tarptautinio lygio treneriu.

Sportiniai pasiekimai

Stportinės karjeros metu tapau Lietuvos čempionu bei daugkartiniu Lietuvos čempionatų prizininku. „SELL“ žaidynių prizininkas,  „European Athletics Permit Meeting“ varžybų bei kitų tarptautinių varžybų dalyvis, taip pat esu įgijęs sporto meistro kvalifikaciją.

Grįžti į blogą