Tobulas pilvas penkių TRX pratimų dėka

Treniruotės | 2014.08.06

Kai kuriems žmonėms, pirmą kartą atėjusiems į klubą, gali sukelti nuostabą iš pirmo žvilgsnio keistai atrodantys, lubose įmontuoti diržai. Specialistų vadinami TRX („ty-rėks“) funkciniai diržai skirti lavinti jėgos ištvermei. Tokios treniruotės metu iškarto dirba net 2 – 4 skirtingos raumenų grupės. TRX diržų treniruotė ypatingai naudinga pilvo presui stiprinti. Tokios treniruotės metu diržai kūnui suteikia stabilumą, dirba ne tik pilvo, bet ir sėdmenų raumenys. 

Asmeninis treneris Žygimantas Malinauskas pateikia penkis pratimus, kurie skirti pilvo presui stiprinti su TRX diržais. 

1. TRX LENTA. Atsiklaupę ant kelių į diržų rankenų kilpas įstatome kojų pirštus. Atsiremiame dilbiais, rankas laikome po krūtine. Pakeliame visą savo kūną į viršų, įtempiame pilvo presą ir nugarą. Stengiamės išlaikyti plokščią nugaros padėtį, neleidžiame klubams lenktis žemyn.   

1

Pratimas atliekamas 30 sekundžių po 3 serijas,

2. TRX SUSISUKIMAI. Atsiklaupę ant kelių į diržų rankenų kilpas įstatome kojų pirštus. Delnais atsiremiame į grindis, rankas laikome po pečiais. Pakeliame visą savo kūną į viršų, įtempiame pilvo presą ir nugarą . Iš lėto sulenkiame kelius, taip juos pritraukdami prie krūtinės. Pritraukus kelius prie krūtinės išpučiame orą ir vėl grįžtame į pradinę padėtį. Stengiamės išlaikyti plokščią nugaros padėtį. 

2.2. 2.1.

Pratimas atliekamas  15 – 20 kartų po 3 serijas

3. TRX DUBENS KĖLIMAS AUKŠTYN. Atsiklaupę ant kelių į diržų rankenų kilpas įstatome kojų pirštus. Delnais atsiremiame į grindis, rankas laikome po pečiais. Pakeliame visą savo kūną į viršų, įtempiame pilvo presą ir nugarą . Iš lėto keliame dubenį, kuo aukščiau į viršų. Pakėlę dubenį fiksuojame ir skaičiuojame iki dviejų. Išpučiame orą. Grįžtame į pradinę padėtį, stengiamės nenuleisti klubų žemyn.

3.2. 3.1.

Pratimas atliekamas  10 – 15 kartų po 3 serijas  

4. TRX ALPINISTAS.Atsiklaupę ant kelių į diržų rankenų kilpas įstatome kojų pirštus. Delnais atsiremiame į grindis, rankas laikome po pečiais. Pakeliame visą savo kūną į viršų, įtempiame pilvo presą ir nugarą. Pėdų pirštais stipriai spaudžiame diržų rankenas žemyn. Iš lėto pritraukiame po vieną kelį prie krūtinės. Pritraukdami kelį prie krūtinės šiek tiek pakeliame dubenį į viršų. Pritraukdami kelį prie krūtinės išpučiame orą. Grįžtame į pradinę padėtį. Atliekant pratimą vieną koją pritraukiame, o kita koja būna pilnai ištiesta. Stengiamės nenuleisti klubų žemyn, kojų pirštais spaudžiame diržų rankenas žemyn.  

4.1. 4.2.

Pratimas atliekamas 20 – 30 kartų po 3 serijas

5. TRX LENTA ŠONU. Atsiklaupę ant kelių į diržų rankenų kilpas įstatome kojų pirštus. Pasisukame šonu į vieną pusę taip, kad toje pusėje esanti ranka būtų sulenkta ir atsiremtume dilbiu. Laikome sulenktą alkūnę po petimi, koją iškišame į priekį į priešingą pusę nei esame atsirėmę ranka. Pakeliame visą kūną į viršų, įtempiame klubus ir liemenį. Kitą ranką sulenkiame per alkūne ir pridedame prie klubų. Stengiamės išlaikyti tiesų kūną

 5

Grįžti į blogą