Sveikos atostogos: poilsis paplūdimyje

Laisvalaikis | 2015.07.22

Vasara ir pajūris – geidžiamiausias duetas, o jei jiems akomponuoja dar ir geras oras – atsispirti pagundai bent jau savaitgalį praleisti prie jūros – tiesiog neįmanoma. Vasara ne amžina, tad galimybės pakvėpuoti joduoti oru, pasimaudyti sūriame vandenyje, pavaikščioti basomis po minkštą smėlį ir pasiklausyti raminančios bangų mūšos nereikėtų atidėlioti. 

Ką veikti pajūryje klausimo nekyla niekam – iki soties pasimėgauti saulės voniomis ir maudynėmis – štai, du pagrindiniai užsiėmimai, O kam pasyvus poilsis ne prie širdies, čia taip pat ras kuo užsiimti. 

Viena populiariausių sporto šakų pajūryje – paplūdimio tinklinis. Kartais nereikia nei komandos, nei tinklo, nei aikštelės, jei yra kamuolys ir bent du entuziastai, jau galima smagiai pažaisti. Tinklinis ant smėlio kur kas sunkesnis, nes atsispirti tenka nuo klampaus pagrindo, tad ir jėgų paaukoti reikia kur kas daugiau. Bet ir azarto daugiau, kovos, nes nebaisu kristi ant puraus paviršiaus. 

Vis dažniau mūsuose matomos irklentės, jūroje taip pat galima išbandyti šią sparčiai populiarėjančią pramogą. Tai puiki priemonė pasižvalgyti į Baltijos pakrantę nuo jūros bei pasportuoti. Sakoma, kad stovėti ant irklentės galima išmokti per 15 minučių, o tada – nesinori nulipti. Irkluojant, be abejo, didžiausias krūvis tenka rankoms, tačiau nepamirškite į darbą įtraukti ir pilvo preso bei ištiesinti nugaros. 

Jei komandiniai žaidimai nevilioja, kaip ir naujų įgūdžių reikalaujantys užsiėmimai – rinkitės klasiką – bėgiojimą pajūriu. Jei bėgiojimas mieste – jūsų kasdienybė, pajūris taps puikia proga paįvairinti bėgiojimo rutiną. Nieko nėra nuostabiau, nei bėgti vėdinamam jūros brizo ir palydimam žuvėdrų klyksmo bei bangų ošimo. Tik nebėgiokite basomis! Vaikščiojimas basomis per smėlį ir braidymas – puiku: pamasažuosite pėdas, jos pailsės nuo avalynės. Tačiau bėgioti smėliu tikrai nerekomenduojama: bėgant galite nepastebėti aštrių daiktų, tad galite susižeisti, taip pat pėdos pozicija būna neapsaugota ir neįtvirtinta kaip bėgiojant su bėgimo bateliais, tokiu atveju padidėja tikimybė nikstelti koją, pasitempti čiurną, taip pat bėgiojant basomis nėra tinkamos amortizacijos. 

Dar vienas būdas pasijudinti ir pakilti iš gulimos pozicijos – atsitūpus statyti smėlio pilis kartu su vaikais. Tupėjimo poza itin naudinga – tai puikus kūno tempimo pratimas. Tupėti būtina ant galinės pėdos dalies (negalima svorio laikyti ant pirštų), kulnai turi būti padėti ant žemės, keliai neturi sukristi į vidų, jie privalo stumtis į šalis, ten, kur žiūri pėdos, ten turi žiūrėti ir keliai, nugara atpalaiduota, sunkus dubuo lyg svarmuo turi tįsti žemyn. Po tįsojimo prieš saulę tai bus puikus aktyvuojantis pratimas. 

Dar vienas labai svarbus poilsio pajūryje palydovas – GĖLAS GERIAMAS VANDUO. Jei didžiąją dienos dalį planuojate praleisti paplūdimyje po atvira saule – nepamirškite nuolat gurkšnoti vandens. Tai gyvybiškai svarbu kaip ir nuo tiesioginių saulės spindulių sauganti kepurė, apsauginis kremas bei akiniai nuo saulės. 

Kiek to vandens gerti? Rekomenduojamas vandens kiekis yra 3% jūsų kūno svorio. Padauginkite savo svorį iš 0,03 ir gausite rekomenduojamą vandens kiekį. Pavyzdžiui, jei jūs sveriate 60 kg, jums reikėtų per dieną išgerti 1,8 l vandens. 

Jei pajautėte troškulį – organizmas jau yra dehidratavęs. Troškulio neturėtume jausti, jam reikėtų užbėgti už akių geriant vandenį tolygiai visos dienos bėgyje. Tačiau atminkite, kad didžioji vandens dalis turi būti išgerta iki 16 val., nes vėliau organizmas ima ruoštis miegui ir skysčius kaupia (tada tinstame), o ne įsisavina. 

Taip pat svarbu žinoti, kad vandenį būtina gerti kūno temperatūros. Negerkite ledinio vandens, organizmas jo tiesiog negali tokio šalto įsisavinti, prieš tai jam reikia jį sušildyti iki kūno temperatūros. O kol išgertas šaltas vanduo šyla, jis stovi ir necirkuliuoja, tad vandens įsisavinimo procesas gali užtrukti, per tą laiką galima ir dehidratuoti. Ir netikėkite mitu, kad ledinio vandens gėrimas jums padės sudeginti daugiau kalorijų, t.y. sulieknėti. 

Tad gero ir sveiko jums poilsio pajūryje, nesvarbu kokiame pasaulio kampelyje! 

 

Grįžti į blogą