Sveikos atostogos – aktyvios dienos mieste

Laisvalaikis | 2015.07.28

Vaikščiok, bėk, mink ir taip aktyvuok savo vasarą mieste. Nepavydėk gulintiems Baltijos pajūryje, nepavydėk kopiantiems į kalnus, nepavydėk net ir tiems, kurie laiką leidžia egzotiškose salose – vasarą net ir mieste galima nuostabiai leisti laiką. Tegul tau visi pavydi sportiškos miestietiškos vasaros!  

Eik į darbą pėstute! Atsikelk anksčiau, kad pamatytum pradedantį busti miestą, nutviekstą dar vos šiltų saulės spindulių. Eidamas pasiklausysi paukščių giesmių (o, taip, net ir mieste jie rengia koncertus), išsibudinsi, suaktyvinsi kraujotaką, išjudinsi raumenis, pastiprinsi širdį ir su galingu puikios nuotaikos ir energijos užtaisu prisistatysi į darbą. Puiki dienos pradžia! Jei nuo namų iki darbo toli – paėjėk nors keletą stotelių arba pasistatyk automobilį tolėliau ir kelionę užbaik pėstute. Vaikščiojimas – vienas efektyviausių būdų aktyvuoti ne tik kūno raumenis, bet ir smegenis. Mokslininkai įrodė – judėjimas skatina kūrybinį mąstymą!  

Mink! Nors keletą dienų palik automobilį pailsėti ir sėsk ant dviračio. Tavo miestas tau atsivers visai iš kitos perspektyvos. Mink į darbą, mink į parduotuvę, po darbo mink prie artimiausio ežero, mink pas draugus, mink kartu su jais – tegul vėjas išpučia visą liūdesį, kad šiuo metu negali kojų sumerkti į jūrą. 

Kai tik gali – pabėgiok palei upę, miesto parko takais. Bėgti miestu taip pat įdomu, ypač jei keliauji ir vieši nė karto nematytame. Pažintis bėgant ristele bus nepakartojama. O jei kasdien savajame mieste bėgioji vis tuo pačiu maršrutu – pakeisk jį, keisk maršrutu kasdien ir atrask savo miestą iš naujo.  

Pakviesk draugus pažaisti tinklinio ar krepšinio – bus proga susitikti, o tuo pačiu ir pasportuoti. Pasižiūrėk, koks dar aktyvaus laisvalaikio inventorius dulka tamsioje spintoje ar rūsyje. Gal turi skraidančią lėkštę ar badmintono raketes – pasiimk jas su savim vakare į miestą ir kuriame nors parke pasiūlyk visai nepažįstamiems pažaisti kartu. Galbūt sportas padovanos puokštę naujų draugų.  

Išbandyk ką nors nauja, pavyzdžiui, paspirtuką, riedučius ar riedlentę – dienai kitai jie gali tapti naująja tavo susisiekimo priemone. Išmok naujų įgūdžių, patobulink pusiausvyrą, manevringumą ir ištvermę.  

Vilnius – nuostabus, nes net neišvažiavęs iš jo gali vakarą praleisti baidarėje: nori romantikos – plauk naktine Nerimi, nori ekstremalių potyrių – pažink Vilnių plaukdamas Vilnele. Neryje gali išbandyti net ir irklentę… – kažkas naujo? Tada būtina išbandyti – rankų raumenys tiesiog prašosi darbo.  

Apsidairyk aplink, kiek daug tavo mieste galimybių aktyviai leisti laiką, kiek daug iniciatyvių žmonių, kviečiančių tave į mankštą pievoje ar parke. O jei gyveni Pilaitėje – susipažink, kokius užsiėmimus gryname ore (ir ne tik) tau siūlo „Goodlife” – jei vasarą nemėgsti sportuoti salėje, prisijunk prie mūsų lauke. Susipažink su treniruotėmis ČIA. 

Grįžti į blogą