Švediška sienelė – nemari klasika

Treniruotės | 2017.02.07

Šis klasikinis sportinis inventorius jums turėtų būti pažįstamas dar nuo mokyklos laikų. Medines kopėčias primenanti švediška arba gimnastikos sienelė puošė visų mokyklų sporto salių sienas. Ne reta viešnia ji ir sporto salėse. Šis inventorius klasikinis ir labai universalus, tik ar žinote, ką prie jo ir su juo veikti? Jums ir mums padės „Goodlife” asmeninis treneris Justas Kudrevičius.

Šią gimnastikos sienelę dar XIX a. sukūrė švedas, fizinio rengimo mokymo pradininkas Pehr Henrik Ling. Dažniausiai klasika tampa ir ilgus amžius išgyvena labai universalūs dalykai. Taip nutiko ir šiai sienelei – savo multifunkcionalumo dėka ji iki šiol yra vienas iš svarbiausių ir populiariausių sporto salių inventorių.

Labiausiai paplitusi klasikinė sienelės versija su gana tankiai išdėstytais skersiniais, bet yra ir specifinių variacijų, pavyzdžiui, 9 langų sienelė, atitraukta nuo sienos, su retai išdėstytais skersiniais. Landžiojant tarp šios sienelės skersinių lavinamas vikrumas.

Švediškos sienelės patrauklumas, be abejo, slypi universalume. Sienelę galima puikiai naudoti ir vieną, o papildžius gumomis, virvėmis, papildomais skersiniais, ji gali atstoti visą salės inventorių. Privalumu galima laikyti ir sienelės kompaktiškumą, stovėdama prie sienos, ji užima labai mažai vietos.

Sunku būtų trumpai įvardinti, kam dažniausiai ši sienelė naudojama, nes ji tinka visų tipų judesiams, viskas priklauso tik nuo fantazijos. Sienelė ideali tempimo pratimams išnaudojant savo svorį, jėgos pratimams, ypač pilvo preso stiprinimui. Jos privalumas – galimybė skersinių dėka reguliuoti aukštį, ar tai būtų kojos pakėlimas tempiantis, ar rankos padėjimas. Taip pat patogiai idealiai tinkančiame aukštyje galima pakabinti ir papildomus įrankius.

  1. Užpakalinės kojų dalies tempimas. Rankomis įsikabinkite į vieną iš skersinių, kojas dėkite keliais skersiniais žemiau. Iš pritūpimo pozicijos tieskite kojas, stengdamiesi išlaikyti nugarą tiesią.

    1

  2. Kojų tempimas. Atsistokite veidu į sienelę, vieną koją užkelkite ant skersinio. Koja turėtų būti lygiagreti grindims. Abi kojos tiesios. Pabūkite tokioje pozicijoje apie 30 s ir pakeiskite koją.

    2

  3. Krūtinės ir pečių tempimas. Stovėkite nugara į sienelę. Įsikibkite į jos skersinį, pakelkite kojas lygiagrečiai grindims ir taip pakybokite ištiestomis rankomis.

    3

  4. Jėgos pratimas pilvo presui stiprinti. Stovėdami nugara į sienelę įsikibkite į viršutinį skersinį. Sulenktas per kelius kojas kelkite iki 90 laipsnių kampo ir lėtai nuleiskite. Jei lengva – kelkite ištiestas kojas.

    4.1          4.2

  5. Jėgos pratimas torsui ir visam kūnui stiprinti („Drakono vėliava”). Atsigulkite ant kilimėlio galva į sienelę. Rankomis įsikibkite tvirtai į skersinį. Kojas kelkite į viršų lyg darytumėte „žvakės” pratimą. Kojas ištieskite, suglauskite, įtemkite visą kūną ir jį lėtai leiskite žemyn įdarbindami pilvo presą ir rankas. Kūnas turi būti įtemptas ir tiesus lyg styga.

    5

Grįžti į blogą