Suskaičiuotas maistas leis pamatyti ką valgote iš tikrųjų

Mityba | 2014.09.30

Finansų specialistai dažnai pataria, jog norint taupyti, būtina žinoti kur išleidžiami pinigai. Tokiu atveju rekomenduojama užsirašyti kiekvieną pirkinį ir mėnesio gale pamatyti, kur pinigų daugiausiai išleista. Anot sporto trenerio Donato Klimašausko, lygiai tas pats gali būti daroma ir su maistu.

Sąžiningai įvertinę ir peržvelgę savo maisto produktų racioną lengvai galėtume patarti sau, draugui ar bendradarbiui, kurių produktų jam ar jai reikėtų nedelsiant atsikratyti. Tokiu būdu ne tik mažinsite tikimybę priaugti svorio, bet geriau jausitės ir turėsite sveiką gyvenimo būdą.

Įprotis, kuris padeda man kasdien ir daugeliui žmonių su kuriais dirbame yra paprastas – tiesiog maisto turinį užsirašyti į sąsiuvinį ar užrašų knygutę. Geriausias laikas užsirašyti yra iš karto pavalgius. Įprastai tai būna tiesiog trumpi įrašai apie suvalgytus produktus, laiką kuomet valgėte. Būtų idealu užfiksuoti kaip jaučiatės pavalgę. Pastebėsite, jog dienos metu užkandžiaudami suvalgote gerokai didesnį maisto kiekį nei galėjote įsivaizduoti.

Ar nuolat suvalgote vaikų lėkštėje esančius maisto likučius? Galbūt vyno savaitės bėgyje yra daugiau nei taurė ar dvi?

Užrašų rašymas yra puikus būdas keisti savo valgymo įpročius ir tokiu būdu pradėti sveikiau maitintis. 

Identifikuoti produktus, kurie apsunkina organizmą, galima atliekant tyrimus arba įdėmiai stebint kaip organizmas reaguoja į tai, ką valgome – nuo kokių produktų darotės mieguisti, žarnyne kaupiasi dujos ar tiesiog apsunkstate.

Kliento, kuris ėmėsi skaičiuoti ir užsirašinėti tai ką valgo, sėkmės istorija:

Per dešimt dienų, mums palaipsniui iš jo raciono išbraukus nereikalingus produktus, jis neteko 6 kg. Kas tris dienas braukėme pieno produktus, vėliau miltinius, kepinius, duoną, batoną, paskui alkoholį ir kofeiną. Rezultatas buvo įspūdingas.

Svarbiausia, kad jis jautėsi taip, lyg kas į pilvą būtų adata įdūręs ir orą išleidęs.

 

Grįžti į blogą