Super kalanetika – pažintis su savo kūnu. VIDEO

Laisvalaikis | 2015.05.20

Iš pirmo žvilgsnio tai visai nesunki treniruotė: lėtas tempas, ramus lyg upės tėkmė ritmas, nesudėtingi judesiai, negąsdinančios pagalbinės priemonės. Gal visgi yra tiesos taip dažnai vartojamame epitete, kad kalanetika – mankšta tinginiams? „Tinginiauti sėkmingai galima bet kokioje treniruotėje, čia jau tikrai ne pasirinktos mankštos, o pačio sportuojančiojo kaltė. Kalanetikoje tikrai nebus kada tinginiauti!” – nesutinka su kalanetikai klijuojamais stereotipais GOODLIFE grupinių treniruočių vadovė Neringa Vyšniauskienė.

Tad kas gi ta KALANETIKA?

Tai puiki raumenų tvirtinimo ir tempimo treniruotė. Kalanetikos metodiką sukūrė karjerą baigusi balerina amerikietė Callan Pinckney, tad nenuostabu, kad savo praktikoje ji labai sėkmingai ir įdomiai sujungė baleto ir jogos patirtis.  Tačiau pagrindinė kalanetikos bazė be abejo perimta iš jogos, kaip ir dėmesys visų raumenų grupėms, atida sąnariams, raiščiams, tempimo pratimams. 

Treniruotės metu atliekami statiniai pulsuojantys raumenų tempimo bei spaudimo pratimai. Pulsuojama labai maža amplitude – vos vieno centimetro, tad iš šalies atrodo, kad tai labai lengva. Tačiau didysis darbas – įtraukti visus raumenis, juos įdarbinti, nepamiršti įtraukti apatinių dubens raumenų, pilvo, ištiesinti nugaros. Čia būtinas susikaupimas, dėmesys ir atida savo kūnui. 

Vis populiarėja ir SUPER KALANETIKA. Kas slepiasi po žodžiu SUPER? 

Kaip ir kiekviena kūno rengybos disciplina, taip ir kalanetika reaguoja į naujas sporto pasaulyje atsirandančias tendencijas. Šiandien kalanetikoje baleto palikimo vis mažiau, o skverbiasi itin populiarių funkcinių treniruočių metodai, jie savaip pritaikomi kalanetikai. Tai leidžia įdarbinti dar daugiau raumenų grupių vienu metu. 

Super kalanetikoje taip pat naudojamas papildomas inventorius: svareliai (0,5-1 kg), lazdos, kamuoliukai, kamuoliai, gumos. Taip pat, įtraukiamas darbas ant nestabilių paviršių. 

Kuo kalanetika skiriasi nuo kitų kūno rengybos disciplinų? 

Kalanetika nuo kitų sporto rūšių skiriasi tuo, kad atliekant statiškus tempimo pratimus labai veiksmingai treniruojami gilieji raumenys. Pradedantiesiems nėra lengva, nes dauguma apie tam tikrų raumenų egzistavimą net neįtarė. Reikia juos „atrasti” ir išmokti įdarbinti. Pas daugelį žmonių dominuoja išoriniai raumenys, o norint atrasti ir įdarbinti giliuosius reikia pasistengti, taip pat išmokti valdyti kūną, jį suprasti. Tad kalanetikoje įdarbiname ne tik kūną, bet ir protą… Čia ir slypi kalanetikos esmė – turi sugebėti sujungti visus raumenis, juos mintimis apibėgti ir sekti, kad jie netinginiautų. Nekontroliuojant savo kūno protu labai lengva nueiti lengviausiu keliu ir nepajusti efekto. 

Kalanetika taip pat nėra jėgos treniruotė, tad čia raumenys nėra pumpuojami, veikiau tonizuojami, palaipsniui jie tampa elastingi, o kūnas įgauna grakštumo. Daug dirba nugara, pilvas, sėdmenys, krūtinės raumenys. Mankštinantis maksimaliai ištempiami raiščiai, sausgyslės ir kiekvienas raumenukas. Sąnariai tampa lankstesni ir paslankesni. 

Kiek laiko užtrunka, kol atrandami tie gilieji raumenys ir perprantama kalanetikos esmė? 

Daugumai reikia bent penkių treniruočių, o kai kuriems būtinas net ir dešimties treniruočių įdirbis. Tačiau jis nenueina veltui – kalanetika puikiai paruošia intensyvesniems užsiėmimams. Čia dauguma išmoksta preciziškai tiksliai atlikti bazinius pratimus, nes tempas nėra didelis, o koncentracija į atliekamą pratimo kokybę maksimali. Išmoksta teisingai pritūpti, tiesiai laikyti nugarą. Beje, dauguma kontroliuoti savo nugarą išmoksta tik per kelis mėnesius. 

Kokių rezultatų galima tikėtis užsiimant kalanetika? 

Priklauso nuo to, kokius tikslus sau keliate… Jei jūs atsakingai maitinatės, neturite akivaizdaus antsvorio ir lankote tris kartus per savaitę kalanetiką – garantuosite puikų savo raumenų tonusą ir palaikysite gerą fizinę formą.

Tačiau aš esu už įvairovę. Tad siūlau vien kalanetika neapsiriboti. Ši disciplina jums leis lavinti lankstumą, ištvermę, raumenų tonusą, o intensyvesnio pobūdžio treniruotės būtinos kitų raumenų, širdies ir kraujagyslių sistemų tvirtinimui. Sportinių disciplinų įvairovė neleis įsigalėti rutinai, taip sportas jums neatsibos po kelių mėnesių. Nuobodulys – tikras adrenalino žudikas, o pastarasis mums būtinas…

Prieš kiekvieną treniruotę reikia mokėti save uždegti – tada ir rezultatai bus greitesni. 

Kam labiausiai tinka kalanetika? 

Aš siūlau ją išbandyti visiems. Tikrai nesužinosite, ar ji jums tinka-patinka, kol neišbandysite. Ypač ją rekomenduoju sėdimą darbą dirbantiems, besiskundžiantiem snugaros ir kaklo srities nuovargiu. Taip pat tai puiki sportinė pradžia apkūniems žmonėms, negalintiems dalyvauti intensyviose treniruotėse. Kalanetiką taip pat vertėtų įtraukti į savo užsiėmimų meniu intensyviai treniruojantiems raumenis salėje – kalanetika padės juos ištempti, neleis prarasti elastingumo. 

Susipažinkite su trenere Neringa ir jos vedama treniruote Kalanetika:

Grįžti į blogą