Sporto salės inventorius: medicininis kamuolys

Treniruotės | 2018.11.29

Netikėkite tais, kurie sako, kad kamuolys yra tik kamuolys… Net ir pradinukas jau žino, kad krepšinio kamuoliu tinklinio nepažaisi. O sporto salėje taip pat bumpsi labai skirtingi kamuoliai, kurių kiekvienas atlieka gana skirtingas funkcijas. Jau pasakojome apie didelius mankštos, bosu kamuolius, mažučius terapinius kamuoliukus. Šiandien „Goodlife” asmeninio trenerio Žygimanto Malinausko prašome pristatyti sunkiuosius medicininius kamuolius.

„Tai specialūs, pasunkinti kamuoliai, paprastai gaminami iš gumos ar odos ir prikemšami sintetinio pluošto arba užpildomi smėliu,” – pažintį pradeda Žygimantas. Šių kamuolių svoris varijuoja nuo 1 kg iki 15 kg. Treneris pastebi, kad medicininiai kamuoliai itin patogūs pradedantiems dirbti su papildomais svoriais, nes sunkėja jie kas kilogamą, o tai leidžia pasirinkti patogiausią papildomą svorį pagal individualų poreikį.

Skiriasi ne tik šių kamuolių svoris, bet ir kiti parametrai, pavyzdžiui, vieni, nepaisant sunkaus svorio, puikiai atšoka, kiti ne, tad skirti ridenimui arba tampa ergonomiškesne alternatyva štangoms bei hanteliams, yra kamuolių, skirtų gaudymui – jų paviršius turi itin gerą sukibimą, salėje taip pat galite pamatyti medicininių kamuolių su rankenomis dar universalesniam naudojimui.

Žygimantas pasakoja, kad tokia kamuolių įvairovė atsirado medicininiams kamuoliams įsitvirtinus sporto salėse, o pasunkinto kamuolio istorijos pradžia, kaip išduoda jo pavadinimas, susijusi su medicinine reabilitacija bei kineziterapija: „Mankšta su medicininiais kamuoliais – vienas populiaresnių kineziterapijos metodų. Tokios mankštos metu gerinamas raumenų tonusas, stiprinamos pagrindinės raumenų grupės, po traumų lavinami rotaciniai judesiai, sensomotorika ir koordinacija. Labai svarbus medicininio kamuolio universalumas, kai forma bei dydis pritaikomas kiekvienam individualiai.”

Sporto salėje, anot trenerio, medicininis kamuolys skirtas jėgai ir ypač sprogstamajai jėgai lavinti. „Naudoju jį pleometriniams judesiams, pavyzdžiui, šuoliukams ant dėžės rankose laikant kamuolį, atsispaudimams su išmetimu, įvairaus pobūdžio metimams į viršų, sieną, grindis. Taip pat medicininis kamuolys idealus norint treniruotės metu atlikti multifunkcinius judesius, pavyzdžiui, įtupstus žingsniuojant su liemens rotacija rankose laikant kamuolį.” Žygimantas taip pat pastebi, kad sportuojant su kamuoliu dirba ne tik pagrindinės raumenų grupės, bet ir plaštakos.

Reziumuojant šių kamuolių naudą, Žygimantas akcentuoja jų universalumą, platų pritaikomumą, patogumą (ypač aktualu kai neturi daug vietos ir įvairaus inventoriaus), galimybę mankštintis lauke. Kamuolio universalumas atsiskleidžia ir sportuojant poroje arba nedidelėje grupėje: „Pakanka vos poros kamuolių, šiek tiek erdvės ir drąsiai gali pravesti funkcinę treniruotę penkiems žmonėms,” – pasakojimą užbaigia Žygimantas.

 

Zygimantas1

Zygimantas2

Zygimantas4

Zygimantas5

Grįžti į blogą