Sporto salės inventorius: guma

Treniruotės | 2018.11.09

Pasidairę po sporto salę tikrai išvysite kur nors kabančią gumą su rankenomis. Faktas – ją reikia tempti, tačiau tempti techniškai ir prasmingai, t.y., maksimaliai išnaudojant šio įrankio potencialą. Tad, kad gumos nekybotų, o dirbtų savo darbą, kūrybiško ir efektyvaus jų panaudojimo pamokos prašome „Goodlife” asmeninės trenerės Agnės Rudžianskaitės.

Kaip ir daugelis smulkiojo salės inventoriaus, gumos su rankenomis į sorto salę atkeliavo iš reabilitacijos bei fizioterapijos praktikų. Judesių kartojimas nugalint gumos pasipriešinimą – saugus būdas atsistatyti po traumų, operacijų. Dirbdami be išorinės apkrovos neapkrauname stuburo, sąnarių, tačiau raumenys gauna reikiamą pasipriešinimą.

Reikėtų pabrėžti, kad nėra jokio skirtumo, kaip ta guma atrodys: bus plati, ar siaura, su rankenomis, ar be jų, svarbu, kad ji būtų tampri. Gumų tamprumas skirtingas – sporto salėje dažnai rasite bent trijų-keturių lygių gumas, tai leis pasirinkti sau tuo metu tinkamiausią pasipriešinimo jėgą. O rankenos leidžia tik patogiau naudotis guma, tvirčiau ją suimti.

Vienas iš pratimų su guma pliusų – ji leidžia pasiekti užpumpavimo efektą, t.y., atliekant daug pakartojimų (pavyzdžiui, 30) į audinius priteka daug kraujo ir mes galime pasiekti puikių rezultatų. Tą patį judesį darydami su papildomais svoriais bei didindami pakartojimų skaičių rizikuotume gauti traumą. Judesio technika pavargus nebėra gera, o dirbdami su guma tą riziką sumažiname iki minimumo.

Taip pat guma leidžia siekti aukštų pakartojimų, didinti intensyvumą neapkraunant sąnarių. Ilgainiui maksimaliu pakartojimų skaičiumi dirbant su dideliais svoriais ateina fazė, kai reikia nuimti stresą ir leisti pailsėti sąnariams (ypač pečių ir klubų). Guma sumažina apkrovą ir leidžia lengviau didinti pakartojimų skaičių taip išlaikant treniruotės efektyvumą.

Gumos – puikus įrankis apšilimui, ypač pečių sąnariams. Ji suteikia galimybę apšilti dinamiškai, judesyje, labai gerai paruošti mažuosius raumenis bei sąnarius darbui. O kalbant apie pagrindinę treniruotę, rekomenduoju nepamiršti gumos atliekant klubo dominuojančius, traukos bei rotacijos judesius.

Agne2  Agne4

Grįžti į blogą