Šimtą kilometrų bėgantis treneris

Sveikata | 2014.06.02

Žygimantas sportu užsiima nuo mažų dienų, tačiau rimtai sportuoti pradėjo studijuodamas. Virš šimto kilometrų bėgime dalyvavęs vyras treniruoja žmones kiek kitaip – funkcinių treniruočių dėka. Tokiu būdu vienu metu dirba dvi ar keturios skirtingos raumenų grupės. Svarbiausia anot jo – pasiekus tikslą neužmigti ant laurų, o skintis kelią tolyn.

Kaip sportas atsirado tavo gyvenime ir kaip jis atrodė iki tol, kol tapai treneriu?

Nuo vaikystės vasaromis Kaišiadorių sporto centre žaidžiau krepšinį, o žiemą futbolą. Vėliau pradėjau bėgioti, dalyvauti varžybose. Studijų metu rimtai sportavau Lengvąją atletiką. Bėgau ilgų nuotolių distancijas. Lietuvos Edukologijos Universitete studijavau Kūno kultūrą, kur įgijau pedagogo – trenerio sporto bakalaurą.

Kokia Tavo treniravimo filosofija? Kokiomis metodikomis labiausiai remiesi dirbdamas su klientais?

Mano nuomone visada reikia galvoti apie tikslus, kurie atrodo sunkiai pasiekiami. Tik tada gali pasiekti tai, kas yra įmanoma. Manau, kad reikia gyventi aktyviai ir judėti. Maistas turėtų virsti tik dietiniu. Taip pat svarbu nesustoti po pasiekto tikslo ir išsikelti sau dar didesnių iššūkių. Filosofija tokia, kad kūnas jaustų palaimą po kiekvieno prakaito lašo ar raumens impulsų.

Savo darbo metodikoje stengiuosi sukurti pratimų kompleksus, kad žmogus daugiau dirbtų su savo kūno svoriu. Linkstu prie funkcinio treniravimo, kitaip sakant, vienu metu dirba dvi – keturios skirtingos raumenų grupės. Stengiuosi parinkti tokių pratimų, kurie sukuria įvairovę. Tokiu būdu nauda lieka ne tik sporto salėje, bet žmogus prisimena ką darė ir grįžęs į namus. Kiekvieną žmogų, su kuriuo dirbu, stengiuosi motyvuoti ir keliu jiems naujus tikslus.

Koks yra Tavo klientas?

Didžioji dalis mano klientų yra moterys – merginos ir pora vyrukų. Dažniausiai tai yra tie žmonės, kurie kariauja su nereikalingomis kalorijomis, ir tie, kurie siekia tvirtesnio ir gražesnio kūno.

Kokias dažniausiai pasitaikančias klaidas daro pradedantys sportuoti žmonės?

  1. Pastebiu, kad žmonės sportuoja be tikslo, o jei tokį ir turi, tai nėra konkrečios treniruočių sistemos, nesilaikoma grafiko.
  2. Fiziniai pratimai atliekami netaisyklingai, dėl to kūnas kenčia ir yra žalojamas. Kopijuodami kitų žmonių atliekamus pratimus lankytojai nesupranta kam to reikia ir kokiai raumenų grupei jie yra skirti. Kiekvienas asmuo yra unikalus, dėl to jam netinka pratimai, kuriuos atlieka šalia sėdintis kaimynas.
  3. Mąstymas, kad atsikračius nereikalingų kilogramų ir išdailinus kūną sportas nebereikia.

Kaip atrodo tipinė individuali treniruotė?

Kiekviena treniruotė yra skirtinga, turi skirtingus tikslus ir uždavinius. Pradedantis sportuoti turėtų pradėti nuo apšilimo. Jeigu žmogus neturi sveikatos sutrikimų ar senesnių traumų, apšilimas turėtų trukti 10 minučių, jo metu pulso dažnis neturėtų viršyti 120 tvingsnių per minutę.

Po to seka kardio treniruoklis, pavyzdžiui, dviračio mynimas arba lengvas ėjimas bėgimo takeliu. Pati treniruotė ir jos krūvis yra labai įvairūs ir priklauso nuo daugelio dalykų. Pradedančiajam siūlyčiau pradėti nuo didesnių raumenų grupių iki mažesnių. Dirbdamas su savo klientais sudarau planus pagal tai, kurios kūno vietos reikalauja didesnių pastangų – šias reikia sustiprinti. Pabaigai lengvas kardio treniruoklis ir tempimo pratimai.

Kokie Tavo profesiniai tikslai artimiausiems 5 metams ?

Tapti tvirtu ir gerai žinomu asmeniniu treneriu. Noriu, kad mano vedamos funkcinės treniruotės taptų žinomas didesniam žmonių ratui. Noriu mokytis ir įgyti dar daugiau žinių, išmėginti save dirbant su aukšto lygio sportininkais ar komandinių sporto šakų komanda. Padėti stiprėti fiziškai ir siekti jiems geresniu rezultatų.


Sportiniai pasiekimai

–          Būdamas 19 metų įveikiau 101 kilometrų per 11:19:29;

–          6 valandų bėgime 3 kartus geriausias rezultatas buvo 59 km.;

–          Esu įveikęs 5 klasikinius maratonus: 2008 metais Vilniuje ir Višegrade, 2009 metais Gdanske, 2010 m. Rygoje ir Budapešte;

–          13 kartų bėgęs pusmaratonius;

–          2007 – 2008 m. Kaišiadorių raj. Moksleivių kroso ir lengvosios atletikos rungčių prizininkas.

–          2008 m. Lietuvos jaunimo vicečempionas maratono distancijoje;

–          2009 m. Višegrade Maratone jaunimo grupėje užėmiau 3 vietą;

–          2011 m. Kauno miesto 3000 m. bėgimo rungties trečios vietos prizininkas;

–          2013 m. Druskininkų Maratono estafetės taurės laimėtojas.

 

Grįžti į blogą