Sėkmės istorija Lina: sportas sugrąžino pasitikėjimą savimi!

Sveikata | 2015.02.05

Nuo 2014 m. spalio mėn. atsikračiau jau 10 kg nereikalingo svorio. Sportas man nesvetimas, kaip pomėgis jis mane lydėjo nuo vaikystės. Nuo 6 metų pradėjau lankyti ne tik mokyklą, bet ir šokius. Jų dėka įgijau tvirtą ir gražią laikyseną bei grakščią eiseną. Taip pat aktyviai dalyvaudavau mokyklos sporto renginiuose: bėgimo varžybos, „Drasūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos, lengvosios atletikos užsiėmimai, aerobika. Atvykusi studijuoti į Vilnių pradėjau lankytis sporto klubuose. Jų lankymą sėkmingai tęsiau ir pradėjus dirbti. Visuomet sportuodavau treniruoklių salėje individualiai, pati sau susidėliodavau pratimus. Vasaras visuomet išnaudoju aktyviam laikui gamtoje: bėgiojimas „Vingio parke“, važinėjimas dviračiu, plaukiojimas, žygiai su baidarėmis. Tad niekada iki šiol neturėjau problemų dėl svorio.

Praėjusių metų pradžioje įvyko lūžis. Stresinės situacijos, organizmas reikalaudavo poilsio, sumažėjo aktyvumas, atsirado nuovargis, nesportavau. Per tą laiką ir prisikaupė papildomi nereikalingi kilogramai. Kitiems jie gal buvo nepastebimi, tačiau man jie kėlė nepasitenkinimą savimi, gadino nuotaiką, skatino nusivylimą, nesinorėjo net susitikti su draugais. Atrodė, kad visi matys mano išvaizdos pokyčius ir kalbės tik apie tai.

Viskas kardinaliai pasikeitė praėjusių metų rudenį. Pakeičiau darbą, atsirado naujų jėgų ir potyrių, pasikeitė aplinka. Iki pilnos laimės reikėjo vienintelio dalyko – atsikratyti priaugto svorio ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Žinojau, kad sėdėjimas ir galvojimas kaip jų atsikratyti tikrai nepadės, tad įsigijau sporto klubo abonentą. Pasirinkau GOODLIFE. Jame sportuoja nemažai mano draugų ir pažįstamų. Tvirtai žinojau, kad būtinai rinksiuos asmenines treniruotes su treneriu. Nes norėjau teisingo, kokybiško ir pakankamai greito rezultato. Taip ir prasidėjo mano sėkmės istorija su treneriu Žygimantu Malinausku. Pirmo susitikimo su treneriu metu pakalbėjom kiek kilogramų norėčiau atsikratyti, kokiu principu treneris dirba, išsikėlėm svarbiausius tikslus norimam rezultatui pasiekti: mitybos, sporto ir poilsio derinimas. Griežtas NE organizmo alinimui, o tik sveikas ir protingas kelias tikslo link.

Pradžia nebuvo lengva. Atliekant net paprasčiausius pratimus greitai užgniauždavo kvapą ir reikėdavo laiko atsigauti, kad galėčiau atlikti kitą pratimą. Kantriai derinant trenerio pratimus ir darbą su kardio treniruokliais, per keletą pirmų savaičių pripratinau kūną prie nuolatinio judėjimo, susireguliavo kvėpavimas, padidėjo ištvermė. Laikiausi visavertiško ir sveiko mitybos principo: pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai, vakarienė. Ir sulaukiau pirmųjų svorio kritimo rezultatų. Sutvirtėjus, kelis kartus per savaitę pradėjau lankyti grupines treniruotes. Jų metu pasijaučia didžiausias energijos užtaisas, nes atliekama daug įvairių funkcinių pratimų.

Rėžimas: 2 kartus per savaitę asmeninės treniruotės, 3 kartus per savaitę grupinės arba kardio treniruotės, poilsis ir maisto derinimas atnešė neįtikėtinai greitų rezultatų, kurie nustebino net patį trenerį. Per 2 mėnesius atsikračiau 10 kg svorio. Pradžioje visus trenerio duodamus pratimus atlikdavau tik su savo kūno svoriu, dabar dirbu su papildomais svoriais ir priemonėmis. Dirbant su treneriu daug sužinojau apie atliekamų pratimų techniką. Treneris nuolat papasakoja kuri raumenų grupė dirba, kaip sportuoti, kad net paprasčiausias pratimas atneštų naudos. Kokius pratimus atlikti net namie, kad dar labiau sutvirtėtų atitinkami kūno raumenys.

Trenerio kantrybė, mano valia, ryžtas, noras ir abipusis darbas padėjo pasiekti tai, ką turiu dabar: tvirtesnis ir stangresnis kūnas, ryškėjančios kūno linijos, pagerėjusi savijauta, džiaugsmas, energija. Yra dar likę keli nereikalingi kilogramai, tad ir toliau kas kartą sąžiningai stengiuosi atlikti trenerio duodamus pratimus ir atkreipti dėmesį į jo pastabas. Tikiu, kad einame teisinga linkme ir neužilgo mano tikslas bus pasiektas. Tada beliks tik išlaikyti įprastą savo kūno svorį ir toliau daryti tai, kas miela širdžiai ir suteikia džiaugsmo bei gyvenimo pilnatvės.

Numetus šiuos 10 kg sugrįžo pasitikėjimas savimi. Įsitikinau, kad sunkumai ir silpnybės nugalimos dideliu užsispyrimu, valia ir tikėjimu savimi. Tai buvo mano „arkliukas“ siekiant susigrąžinti tai, ką buvau praradusi. Ne veltui Ciceronas yra pasakęs: „Įsakinėti sau yra didžiausia valdžia“. Nebijojau reikalauti iš savęs daugiau. Įsitikinau, kad sunkiausias darbas yra maloniausias darbas. Viskas laiku ateina tiems, kurie moka laukti. Aš kantriai ėjau link to ir dėka pozityvių minčių atradau raktą į sėkmę.

Tiems, kurie dar dvejoja, kad nesugebės – klysta. Žmonės neišsemiami, jie neturi jokių ribų. Kiekvienas galime ir mokame valdyti save. Tad nedelskite pradėti daryti tai, kas jums suteiks palaimą. Laikas niekada nebus „kaip tik tinkamas“. Pradėkit čia ir dabar, darykit tai tokiomis priemonėmis, kokias turite, o geresnes rasite pakeliui. Tobulėkit ne tik mintimis, bet ir darbais.

Tokiais principais vadovaujuosi aš. Ir patikėkit, savo sėkmę pagavau ir nesiruošiu jos paleisti. Nes sportas man – tai laikas, kai pati savo jėgomis kuriu gyvenimo pilnatvę ir ugdau pasitikėjimą savimi.

Asmeninio trenerio Žygimanto Malinausko komentaras:

Pati pradžia su Lina buvo nelengva. Reikėjo ne tik sutvarkyti jos bazinius judesius, kad juos taisyklingai atliktų, bet ir atsikratyti nereikalingų, per kurį laiką prisikaupusių, kilogramų. Pradėjus dirbti, treniruotis buvo sunku, trūko jėgų ir sunkiai atsigaudavo. Po kiekvieno pakartojimo reikėjo gan  ilgų pertraukų. Bet abu džiaugėmės, kai su laiku ji galėjo visą treniruotę sportuoti be sustojimų.

Mūsų pirmas mėnuo buvo visiškas intro. Dirbom ties technika ir skyrėm daugiau dėmesio širdies darbo gerinimui. Sekėme pulsą ir stebėjome vis gerėjančius atsistatymo po treniruotės rodiklius. Mes pamažu didinom treniruotės apimtį ir intesyvumą. Lina kiekvieną savaitę darėsi vis stipresnė ir galėjome eiti į priekį. Matydamas tokį progresą, Linai sakiau iki metų galo bus – 8 kg., bet ji viršijo lūkesčius ir atsikratė 10 kg. 

Lina turi daug valios ir ryžto. Niekados nepritrūksta jų tiek treniruočių su manimi, tiek dirbdama viena (pagal mano sudarytas programas). Su Lina kartu sportuojame 2 kartus per savaitę. Papildomai ji  kartą per savaitę lankosi grupinėse treniruotėse ir 1-2 kartus bėgda ant takelio. Jau dabar ji gali bėgti ištisą valandą.

Džiaugiuosi, kad rezultatų pasiekėme sveikai, viską padarėm kryptingai neforsuojant ir neišsekinant organizmo. Lina yra stipriai pažengusi ir perėmusi nemažai treniruočių metodikos teorijos bei kryptingo darbo planavimo. Ne vienam savo pažystamam ji galėtų būti pirmų žingsnių įkvepėja ir patarėja. Gyvenime viskas įmanoma ir tik nuo mūsų nusiteikimo,mokėjimo išlaukti to rezultato dirbant nesustojant viskas pasiekiama.

Asmeninio archyvo nuotraukos 

Grįžti į blogą