Sąmoningas valgymas

Mityba | 2018.01.10

Visi žinome, kad sportuojantiems žmonėms valgymo įpročiai nulemia rezultatus ne mažiau nei treniruotės. Todėl, pradėjus sportuoti GOODLIFE, kiekvienam nariui nemokamai paruošiame mitybos įpročių rekomendacijas ir dienos raciono planą. Keisti mitybą dažnai reikalauja didelių valios pastangų, vien mintys apie tai sukelia nemalonias emocijas.

Norint greitai pasiekti rezultatų, populiaru susidaryti išsamų mitybos planą ar laikytis dietų. Dažnais atvejais mityba tampa monotoniška, su griežtais vartotinų produktų apribojimais bei dideliu kalorijų deficitu. Deja, toks mitybos rėžimas neformuoja sveikos ir subalansuotos gyvensenos įpročių ir ,žinoma, negarantuoja ilgalaikių rezultatų. Pasiryžus žengti ryžtingą žingsnį laukia nuoseklus darbas su savo įpročių performavimu keičiant mažus dalykus žingsnelis po žingsnelio.

Puikus pavyzdys galėtų būti toks. Jei valgote tik du kartus per dieną – pietus ir vakarę, o pusryčiauti esate neįpratę, pamėginkite kievieną rytą per dvi valandas nuo pabudimo suvalgyti lengvą užkandį. Tai gali būti vaisius ar žalias kokteilis. Tokiu būdu priprasite valgyti rytais. Po poros savaičių užkandį pakeisite sotesniais pusryčiais. Puikiai tiks pilno grūdo košės, pagardintos sviestu ir sezoninėmis daržovėmis, sumuštiniai su avokadu, sūriu ar kiaušiniais.

Pradėjus sportuoti GOODLIFE ir susitikus su mitybos specialistu gausite rekomendacijas šioms, mūsų manymu, svarbiausioms mitybos sritims:

  • Mitybos racionas. Interneto portalai tiesiog mirguliuoja nuo straipsnių įvairiomis mitybos temomis, o ką jau kalbėti apie „šaukiančias“ produktų etiketes. Be galo sunku atskirti tikrai gerus produktus nuo reklaminių apgaulių, atskirti kas yra mitai, o kas tiesa. Galų gale siekiant skirtingų tikslų, labai skirias ir produktų pasirinkimas. Mitybos specialistas konsultacijos metu pateiks geriausias ir skaniausias alternatyvas įsišaknijusiems įpročiams jūsų dienos racione, tačiau mažą maistinę vertę turintiems arba nesveikiems produktams.
  • Mitybos režimas. Stresas, hormonai, didžiulis gyvenimo tempas mūsų valgymo įpročius daro chaotiškus. Ko gero ne visada galėtume tiksliai atsakyti, ką ir kiek kartų valgėme vakar. Tampa įprasta, kad per pietus ir vakarienę persivalgome, pusryčius apskritai praleidžiame, o vietoje sveikų užkandžių renkamės greitą maistą ir saldumynus, nes jie kažkaip vis atsiranda „po ranka“. Mitybos specialistas turi paruošęs savo arsenale eilę puikių ir nesudėtingų patarimų, kaip išvalyti šią netvarką, valgyti dažniau ir teisingomis proporcijomis.
  • Valgysena. Ilgi tarpai tarp valgymų daro įtaką valgymo tempui. Tarp greito valgymo ir persivalgymo beveik galima dėti lygybės ženklą. Tiesiog nespėjame taip greitai suvokti ir pajausti, kad jau pavalgėme. Mitybos specialistas patars, kaip to išvengti ir pradėti mėgautis maistu valgant lėčiau.
  • Papildai. Pirmos mintys ateinančios į galvą išgirdus žodį papildai – „fitness’as“, „kultūrizmas“, „atletai“. Šis išankstinis nusistatymas klaidingas. Papildų yra pačių įvairiausių ir jie tikrai nebūtinai orientuoti į raumenų auginimą. Tobulai subalansuoti mitybos racioną be galo sunku, todėl papildai, neperlenkiant lazdos, gali labai pagelbėti. Bėda, kad tarp tokios gausos išsirinkti mums labiausiai tinkamus be specialisto pagalbos beveik neįmanoma. Mūsų mitybos specialistai patars ir padės išsirinkt tai ko reikia siekiant Jūsų užsibrėžtų sportinių tikslų.
  • Orientacinis dienos valgiaraštis. Labai dažnai mitybos planai griūna arba renka dulkes stalčiuje, nes yra tinkami tik siekiant greito rezultato, tad jei priešais akis turite mitybos planą, imkitės jo laikytis tik įvertinę, ar galėsite taip maitintis visą gyvenimą. Pradedantiems sportuoti, mes sudarome paprastą, bet labai efektyvų orientacinį dienos racioną, kuris padės suvokti kokių kategorijų maisto produktus pasirinkti skirtingose dienos dalyse, kiek kartų valgyti ir kokiais kiekiais. Šis planas ir konsultacija su mitybos specialistu padės Jums išvengti klaidų siekiant įgyvendinti pokyčius.

Pabaigiant pridursiu, kad rezultatai reikalauja kompleksinio požiūrio. Mūsų treneriams ir mitybos specialistams dirbant petys į petį gausite geriausias rekomendacijas padėsiančias pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Grįžti į blogą