Salės instruktorius Paulius: sportuojame tam, kad galėtume aktyviai gyventi

Laisvalaikis | 2016.07.28

Pristatome žmogų, padėsiantį susigaudyti treniruoklių džiunglėse. Tad susipažinkite – GOODLIFE salės instruktorius Paulius Lipskis – pasiruošęs atsakyti į visus jums rūpimus klausimus.

Kaip tavo gyvenime atsirado sportas?

Vaikystėje buvau stambus, tad dažnai tekdavo kęsti patyčias. Viduje kentėjau, tačiau keisti įpročių nesugebėdavau: grįždamas iš mokyklos prisipirkdavau traškučių, įvairių gėrimų ir šokoladų, su visu šiuo gėriu sėdėdavau prie televizoriaus ir žiūrėdavau filmukus. Septintoje klasėje supratau, kad priklausomybės niekur neveda, tai suvokęs nusprendžiau keistis. Pradėjau sveikai maitintis, bėgioti, tačiau maisto ribojimas tapo nevaldoma manija, net nepajutau, kai daugiau pavalgius kildavo noras viską išvemti, tad balansavau ant nuolatinio persivalgymo ir savęs gailėjimo ribos. O štai sporto salėje savęs negailėjau – grįždavau po trijų valandų visas permirkęs ir jausdavausi gerai, troškau vis daugiau ir daugiau. Būdamas 187 cm svėriau 62 kg, bet man atrodė, kad vis dar per daug. Manau tas iškreiptas savęs suvokimas atsirado iš noro pabėgti nuo vidinio savęs, nuo to vaikystės įvaizdžio.

Lūžis įvyko, kai supratau, kad sportuoti reikia tik dėl savęs, savo sveikatos, o ne dėl išvaizdos. Dabar treniruojuosi tam, kad tapčiau mobilesniu, lankstesniu, stipresniu, kad geriau jausčiausi. Supratau, kad gyvenu ne tam, kad sportuočiau, bet sportas padeda gyventi. Mityba taip pat susitvarkė, kai nustojau bijoti po kiekvieno kąsnio priaugti svorio.

Kokia Tavo treniruočių filosofija? Kokiomis metodikomis remiesi dirbdamas su klientais? 

Treniruotės, darbas salėje, visų pirma, turi būti naudingas. Dažnas žmogus turi problemų, kurių pats negali pamatyti. Kineziterapeuto patirtis leidžia pažvelgti giliau į kiekvieną pratimą, pamatyt priežastis ir pasekmes. Antra, turi mokėti aiškiai perteikti žinias. Negali tikėtis, kad klientas gerai atliks pratimą, jei jis net nesuvokia, kodėl tai daro. Kai aiškiai įvardyji judesių paskirtį ir techniką, žmogus nervų sistema jau numano, kaip viskas turi vykti, tada belieka prižiūrėti, kad klientas netinginiautų. Trečia – sportuoti turi būt smagu. Žmogaus nervų sistema greitai persikrauna ir tampa vangi, tad rutinos eliminavimas yra tikras iššūkis kiekvienam treneriui. Ir nepamirškime tikslų. Trenerio pareiga išsiaiškinti ne tik kliento troškimus, bet ir gilesnius poreikius. Galbūt būtent tai net pakeis žmogaus požiūri į judėjimą ir sportas taps ne vien įrankiu, padedančiu pasiruošti vasaros sezonui, bet viso gyvenimo iššūkiu, gyvenimo būdu.

Apibūdink savo klientą? 

Mano klientas žingeidus, užsidegęs ir žiūrintis į treniruotes ne tik kaip į tiesų kelią link gražaus kūno, bet ir į savo vidinių savybių augimą bei įpročių keitimą.

Kokias dažniausiai pasitaikančias klaidas daro pradedantys sportuoti žmonės? 

Klaidos, kurias daro daugelis (ir kurias dariau aš):

  • Daromi pratimai nukreipti tik į vieną raumenų grupę, kuri net nėra svarbi pradedančiajam sportininkui;
  • Netaisyklingai ir su per dideliu svoriu atliekami judesiai;
  • Treniruotė trunka per ilgai, nes pusę laiko spaudomas telefonas arba plepama su draugais;
  • Ateinama pavargus ir nėra užsidegimo sportuoti;
  • Ateinama su ta pačia idėja, kad sportuosiu ir laikysiuosi dietos. Nervų sistema ir taip susiduria su labai dideliu iššūkiu – adaptacija padidėjusiam fiziniam krūviui, o dar prisideda kalorijų stygius, nebėra mėgstamo maisto, nestimuliuojama centrinė nervų sistema, susierzini, atsiranda kvailos idėjos, kad tau nepavyks – meti;
  • Per didelio tikslo užsibrėžimas ir nemokėjimas išskaidyti jo į mažesnius etapus;
  • Tempimo pratimų ignoravimas;
  • DIETŲ LAIKYMASIS!

Kaip atrodo tipinė individuali treniruotė? 

Apšilimas, kurio metu raumenys tampa elastingi, prisipildo kraujo, širdis pasiruošia krūviui, įsijungia nervų sistema ir sustiprėja impulsai į raumenis. Treniruotė pakankamai intensyvi, stimuliuojanti ir nukreipta į kliento silpnų vietų stiprinimą bei motyvuojanti siekti užsibrėžto tikslo. Atvėsimas – ištempi bei atpalaiduoji pavargusius raumenis ir gali džiaugtis, kad įvykdei šiandienos planą.

Kokie Tavo profesiniai tikslai artimiausiems 5 metams? 

Planas numeris vienas – pabaigti bakalauro studijas. Taip pat ruošiuosi ir toliau nuotoliniu būdu gilinti trenerio darbo bei mitybos žinias Anglijos universitete The health sciences academy. Studijos užsienyje – dar vienas ateities tikslas, tikiu, leisiantis man dar efektyviau padėti klientams siekti savųjų tikslų.

Sportiniai pasiekimai 

Kyokushin bei bokso treniruotes lankiau savo malonumui,tad dideliais pasiekimais pasigirti negaliu. O štai salsos Baltijos šalių čempionatuose dalyvavau ne kartą ir laimėjau prizines vietas.

Grįžti į blogą