Ruoštis vasarai pradėkite žiemą

Sveikata | 2015.12.14

Liko pusmetis iki vasaros, minimalus laiko tarpas, per kurį galima nuveikti kažką prasmingo ir pasiekti akivaizdžių rezultatų. Žinoma, kalbu apie kūno dizainą, apie kūną, kurį norėsis pademonstruoti paplūdimiuose. Tad savo patarimus dedikuoju visoms būsimoms paplūdimio deivėms.

Štai 6 patarimai, kurie padės vasarą pasitikti daug grakštesnėms:

1. Nelaukite, kol iki vasaros liks dvi savaitės – startuokite jau dabar. Pusmetis – idelaus minimalus laiko tarpas pokyčiams pradėti bei akivaizdesniems rezultatams pasiekti. Labai dažnai sporto sales visi norintys pasiruošti vasarai užplūsta pavasariop, tačiau tų kelių mėnesių – maža. Reikėtų atsiminti, kad maždaug pirmi du mėnesiai aktyvaus sporto būtini organizmui prisitaikyti prie pasikeitusio režimo, naujo ritmo ir pasikeitusio gyvenimo būdo. Taip pat tų kelių pirmųjų mėnesių prireikia teisingų judesių technikai įvaldyti be kurių kokybiškas ir akivaizdžių rezultatų duodantis sportas neįmanomas.

Tad būtina susitaikyti, kad 2-3 mėnesių sporto nepakaks grakščioms kūno formos išryškinti.

2. Sportuodamos nedėkite pagrindinio akcento vien kuriai nors probleminei vietai – stiprinkite ir treniruokite visą kūną. Jums svarbios visos raumenų grupės. Tik treniruodamos visą kūną jį stangrinsite, duosite krūvio visoms raumenų grupėms, tuo pačiu gerės ir medžiagų apykaita. Probleminės vietos tai riebalų sankaupos, tad vien jų treniruoti tikrai nereikia. Pratimai padės išryškinti raumenis, bet prieš tai be abejo reikės sumažinti riebalinį sluoksnį. O riebalų deginimas – ilgalaikis procesas. Tad probleminėms vietoms, tokioms, kaip „gelbėjimosi ratas” ant pilvo ar riebalų sankaupos ant šlaunų būtini ne pilvo preso ir kojų pratimai, o bendras viso kūno riebalų metimas bei viso kūno raumenų stiptinimas. Ir nepasikliaukite vien kardio pratimais, jums būtinos ir jėgos treniruotės.

3. Jei sportas salėje jums yra visiškai naujas iššūkis – būtinai išmokite teisingos judesių atlikimo bei kvėpavimo technikos. Tik sąmoningas sportas bei sutelktas dėmesys į kiekvieną judesį duos rezultatų. Turite suvokti, ką darote, turite jausti raumenų darbą, jų išsitempimą. Sporte bei kūno rengybos treniruotėse taip pat galioja principas – geriau mažiau, bet kokybiškiau.

4. Nepamirškite mitybos! Be subalansuoto mitybos režimo nė iš vietos. Net pačios intensyviausios treniruotės neduos vaisių, jei kartu nepadirbėsite ir virtuvėje. Žinoma, mitybos sutvarkymas ir sureguliavimas gali duoti greitesnių rezultatų – jau po mėnesio riebalinis sluoksnis gali aptirpti, tačiau išryškinti raumenukų vien mitybos pagalba be abejo nepavyks. Tad būtina sporto mitybos bei poilsio sinergija. Tik kompleksiškas problemos sprendimas duos vaisių.

5. Poilsis taip pat būtinas, neužsisukite darbų ir sporto karuselėje. Būtinai skirkite laiko kokybiškam miegui. Ir nesiteisinkite, kad jums pakanka vos 4 valandų miego per parą, tai ne poilsis, o stresas jūsų organizmui.

6. Sėkmės garantas – sistemingumas. Tad tiek laikytis mitybos režimo, tiek sporto treniruočių ritmo būtina nuolat. Sveikai maitintis privalote kasdien, o ne tada, kai atsimenate (be abejo, naujiems maitinimosi įpročiams suformuoti gali prireikti net kelių mėnesių) ir į treniruotes būtų gerai užsukti bent du-tris kartu per savaitę, o ne per mėnesį.

Grįžti į blogą