POWER treniruotė – maksimaliam kūno valdymui

Treniruotės | 2016.04.25

„Goodlife” treniruotės mažose grupėse įgauna pagreitį. Daugelis jau įvertino tokių užsiėmimų privalumus. Taip pat tarp mūsų klientų jau yra pažengusių į priekį fizinio tobulėjimo kelyje ir nebesitenkinančių įprastu funkcinių treniruočių intensyvumu. Visiems tiems, kam knieti išbandyti kūno galimybių ribas „Goodlife” asmeninis treneris Andrius Česnauskas parengė POWER treniruotę. Apie ją ir sukasi mūsų kalba.

Kas paskatino pakviesti sportuojančius POWER iššūkiui?

Pastebėjau, kad kai žmonės susikoncentruoja vien tik į svorio metimą ar raumeninės masės auginimą, treniruotės ilgainiui pasidaro rutininės ir neįdomios. Kai nelieka iššūkių, sportas tiesiog „nebeveža”. O kai duodi pratimus, kurių negali atlikti – ima demonstruoti charakterį, užsispyrimą, valią, bando, bando ir iš savęs išspaudžia maksimumą. Nauji iššūkiai visada įdomūs ir motyvuojantys, o kartu duoda tikrai apčiuopiamų, matomų rezultatų.

Šios grupės idėja ir buvo suburti žmones, kurių pagrindinis tikslas nėra nei numesti, nei priaugti svorio, bet jie nori sportuoti, mėgsta naujus iššūkius ir nori tobulinti savo kūno funkcionalumą, nori nepriekaištingai jį valdyti. Man pačiam tai įdomu, o tai kuo degi, norisi pasidalinti.

Pratimai su štanga, prisitraukimai/atsispaudimai ant žiedų, stovėjimas ant galvos, ant rankų, svarsčio rovimas… Pratimai tikrai ne pradedantiesiems… Kokio fizinio pasirengimo reikalauja šios treniruotės?

POWER treniruotės – tai aukščiausias sporto klubo treniruočių lygmuo, ir čia, be abejo, susirenka ne pradedantieji. Būtina ne tik mokėti techniškai teisingai atlikti pagrindinius judesius, bet ir būti pakankamai tvirtiems ir atlikti sudėtingesnes bazinių judesių variacijas. Šios treniruotės metu taip pat nuolat mokomės daug naujų judesių, tačiau jie žymiai sudėtingesni. Tai puiki treniruotė, norintiems geriau išmokti valdyti savo kūną.

Karts nuo karto tenka kai kuriems panorusiems prisijungti į POWER grupę pasakyti NE. Vien noro tikrai nepakanka. Tokiu atveju paprašau parodyti, kaip žmogus atlieką paprastą pritūpimą ar atsispaudimą. Ir to pakanka, kad pamatytum – norinčiajam tiesiog dar per anksti. POWER treniruotė jam tiesiog atneš daugiau žalos, o ne naudos. Intensyvios treniruotės metu grupėje nėra galimybių skirti dėmesio vienam žmogui ir jo bazinių pratimų mokymui. Tokiems rekomenduoju palankyti grupinę bazinių judesių treniruotę, padirbėti su asmeniniu treneriu arba rinktis ne tokią intensyvią treniruotę mažoje grupėje. Visų sustiprėjusių ir išmokusių bazinių judesių mielai laukiu prisijungiant prie POWER kolektyvo.

Pratimų meniu skamba gana vyriškai… Ar šios treniruotės subalansuotos tik vyrams? Ar daug moterų ryžtasi tokiems iššūkiams?

Taip, tai tikrai „vyriška” treniruotė. Tačiau tai nereiškia, kad prie grupės negali prisijungti moterys. Tiesą sakant POWER treniruotes jau išbandė kelios tikrai labai stiprios ir pažengusios merginos, gebančios daryti prisitraukimus, stovinčios ir ant galvos, ir ant rankų. Tačiau jos išbandė, bet nepasiliko. Tiesiog nepritapo vyriškoje kompanijoje. Vyrams reikia konkuravimo, o joms ne. Moterys dirba su du kartus mažesniais svoriais, jos žino, kad negali lygiomis jėgomis konkuruoti su vyrais, negali jiems prilygti ir jų pavyti vien dėl fiziologinių priežasčių.

Tad POWER grupę renkasi vyrai, kuriems nepatinka tiesiog sportas salėje „pumpuojant“ raumenis. Aš jiems iškeliu tikslus ir tai juos motyvuoja. Kiekvieną treniruotę jie turi atlikti judesius geriau, nei tai darė praėjusią treniruotę. Todėl kiekvieną kartą atlikę pratimą užfiksuojame rezultatą lentoje, tam, kad sekantį kartą žinotume, kiek reikia ūgtelėti… Taip tobulėjame ne tik fiziškai, bet ir išmokstame naujų judesių.

Čia susirenka skirtingi žmonės, su skirtingais gebėjimais, jie stebi vieni kitų sėkmes ir nesėkmes – iš jų mokosi. Mato, kad judesiai, kurie vienam yra kol kas sunkai įkandami, kitam – lengvai įveikiami. Taip viduje atsiranda ir sveika konkurencija. Tai suteikia motyvacijos judėti bei padeda suvokti, kad šalia sportuojantys yra lygiai tokie patys kaip ir jis ir viską įmanoma pasiekti atkakliu darbu. 

Ar egzistuoja amžiaus cenzas? Gal užsiėmimas tik jauniems ir energingiems?

Nors griežto amžiaus cenzo nėra, bet šias treniruotes dažniausiai renkasi jaunesni vyrai, kurių amžiaus vidurkis apie 30 metų. Tai pats jėgų pikas. Tačiau grupėje yra ir keturiasdešimtmečių – amžius tikrai nėra rodiklis.

Ką dar tobulinate be sudėtingos pratimų technikos? Kokių kūno, pokyčių galima tikėtis?

POWER treniruotėse stengiuosi nubrėžti fizinio tobulėjimo kelią. Parodyti, kad tai įmanoma, ir paaiškinti, kaip to siekti. Tuoj bus metai, kai egzistuoja šios treniruotės ir kai kurių dalyvių progresas yra tikrai įspūdingas. Jei treniruočių pradžioje trys prisitraukimai buvo riba, šiandien lengvai įveikiamas ir prisitraukimas ant žiedų su išsikėlimu (Muscle-Up). Kitas niekada nestovėjo ant rankų – šiandien jau be sienos pagalbos gaudo pusiausvyrą. Stengiuosi pateikti kuo platesnę judesių įvairovę ir pratimų ciklą keisti kas 3 savaites – taip ne tik išvengiame rutinos, bet ir apimame žymiai platesnį judesių spektrą.

O kūno pokyčiai taip pat matosi. Visi sportuojantys tapo akivaizdžiai tvirtesni, priaugo raumeninės masės, sumažėjo riebalų, pakito kūno kompozicija, jie džiaugiasi puikia koordinacija, lankstumu.

Ir reziumuodamas išskirk kertinius POWER treniruočių principus?

Saugus sportas, tikslus pratimų atlikimas, kuo didesnė judesių įvairovė. Žmogus turi tobulą kūną, kurio galimybių neišnaudoja net 10%. Noriu, kad visi dalyvavę POWER treniruotėse galėtų prisitaikyti prie aplinkos ir joje gerai jaustųsi.. sugebėtų bėgti, irkluoti, kopti, šokti, lipti, šliaužti, plaukti, čiuožti. Tikiuosi jie bus pasiruošęs visiems gyvenimo iššūkiams.

Grįžti į blogą