Plaukimo nauda žmogaus organizmui

Laisvalaikis | 2014.05.09

Esame girdėję įvairių nuomonių apie treniruočių vandenyje ar plaukimo naudą/nenaudą žmogaus organizmui. GOODLIFE asmeninis treneris Bronius Burneika trumpai pristato plaukimo treniruotės privalumus ir tiesioginę naudą organizmui. Kartu perspėja apie galimas netinkamo plaukimo pasekmes ir žalą organizmui.

 

Mokant taisyklingai plaukti, pasieksite naudą, rezultatus ir malonumą, kurių nesitikėjote. Taigi, kokia toji nauda mėgaujantis plaukimu ir vandens procedūromis:

Greitėja medžiagų apykaita. Pagreitėjusi medžiagų apykaita palaipsniui įgauna stabilizaciją ir tai tampa nenutrūkstamu procesu.
Pasisavinate daugiau deguonies. Jūsų kvėpavimo stimuliacija ir ritmingas dažnis plaukimo metu užtikrins maksimalų deguonies pasisavinimą.
Atsipalaiduojate. Vanduo labai gerai masažuoja ir glosto kūną, todel po plaukiojimo jausitės labai atsipalaidavę. Taip pat, plaukimas padeda atsikratyti psichologinės įtampos bei streso.
Gerinate kraujotaką ir kūno paviršiaus odos struktūrą. Kraujotaka labai suaktyvėja dirbant visiems kūno raumenims.
Sudeginate didžiulį kiekį kalorijų. Plaukiant dirbs visas jūsų kūnas didelėmis šilumos ir energijos sąnaudomis.
Miegosite kaip niekada gerai. Po vandens procedūrų miegate puikiai, o gerai pailsėję, kibsite į darbus su nauja energija.
Plačiai naudojamas reabilitacijoje. Plaukimas nepakeičiamas reabilitacijos procedūrose. Naudojant pakelia raumenų tonusą , apimtis ir jėgą. Tai labai svarbu po traumų, o ypač po kaulų lūžių.
Taip pat, plaukimas – ideali „kardio“ treniruotė. Todėl nepamirškite, į savo treniruočių planus įrašyti ir treniruotes vandenyje!
Bronius Burneika įspėja – plaukti reikia mokėti, kad nežalotum organizmo. Daugelio manyta, jog plaukimas tiems kurie turi stuburo traumą pagelbės, tačiau yra priešingai. Turint stuburo pažeidimą – išvaržą ar iškrypusi stuburą ir plaukiant netaisyklingai, galima stipriai pakenkti sau.
Žmogus, kuris nemoka taisyklingai plaukti, dažniausiai plaukia pakėlęs galvą ir jos nenardindamas į vandenį, dėl to kaklo raumenys nuolatos būna pertempti. Turint išvaržą ir plaukiant aukštai iškėlus galvą bei išlenkus juosmeninę dalį, galima stipriai pabloginti situaciją.
Plaukimo metu, didelį dėmesį reikėtų skirti ir kvėpavimui. Netinkamas kvėpavimas gali išprovokuoti raumenų spazmus.
Taigi, išmokę taisyklingai plaukti, galime pasiekti įspūdingų rezultatų, o kartu ir mėgautis visais plaukimo teikiamais privalumais!

Grįžti į blogą