Per 6 savaites atsikračiau 15 kg antsvorio ir esu pasiruošęs susipažinti su nauju savimi!

Sveikata | 2015.01.16

„Esu toks, kokiu niekam nelinkėčiau būti. Kiek save pamenu, visada turėjau viršsvorį. Man nesvetima situacija, kai KMI siekia net 52. Esu ne kartą bandęs įvairius svorio metimo būdus ir priemones – dalis padėjo, dalis neturėjo įtakos, o dalis situaciją pablogino. Šiuo metu savo situaciją apibūdinčiau kaip „viskas arba nieko“ – tai lyg kraštutinumas, kai manai, jog jeigu tai, ką darai dabar nepadės, tau nepadės jau niekas“, – tvirtina savo gyvenimą pakeisti nusprendęs Osvaldas.

Tikriausiai lankymasis sporto klube neatrodo kaip kažkas drastiško (apie chirurgines intervencijas rimtų minčių niekada neturėjau), tačiau aš tai nuolat atidėliodavau, rasdavau pateisinimų ir priežasčių, dėl ko rinkdavausi paprastesnius svorio reguliavimo sprendimus: dieta, sportas namuose ir t.t. Sportas ir mitybos reguliavimas yra tai kas man padeda, tačiau sportuoti namų sąlygomis ilgesnį laiką neužtekdavo valios..

– Kaip gyvenai iki tol, kol pasakei sau „aš noriu keistis“?

– Du pagrindiniai natūralūs pasikeitimai – fizinio aktyvumo padidėjimas ir maisto svarbos sumažėjimas. Kol kas fizinio aktyvumo pokytis apsiriboja maždaug 3 valandomis sporto klube 6 kartus per savaitę.

Gyvenimo už klubo ribų labai pakeisti dar nepavyko, tačiau viskam savas laikas.

Mitybos atžvilgiu pokyčiai yra dideli, kadangi mitybos sureguliavimas lemia didžiąją dalį rezultatų. Anksčiau skanus maistas man buvo didžiausias malonumas, bei priemonė kovoti su blogomis emocijomis (nuotaikai pakelti).

Dabar maistą riboju, jis nebėra toks skanus, kokį buvau įpratęs valgyti, tačiau šiuo metu malonumą teikia kiti dalykai – treniruočių atlikimas, mažėjantys svarstyklių rodmenys ir aplinkinių žmonių palaikymas kasdien
žengiant šiuo nelengvu keliu.

– Kas jus atvedė į sporto klubą?

– Pralaimėjau lažybas dėl svorio metimo, tačiau draugas laimėjimo atsisakė ir pasiūlė nusipirkti mėnesio abonementą klube. Nuo to laiko ši mintis nepaliko manęs, kol galiausiai pasiryžau ir nusipirkau abonementą visiems metams.

–  Kokie pokyčiai įvyko nuo tada, kai ėmėtės pokyčių?

– Pagerėjo mano fizinė būklė ir savijauta, sumažėjo svoris, pagerėjo koordinacija. Nors sporto metu kartais jaučiuosi suirzęs ir savimi nepatenkintas, po sporto man visada pagerėja nuotaika, užplūsta geros emocijos, nes žinau, kad padariau tai, ką turėjau padaryti, ir su kiekviena diena esu arčiau savojo tikslo. Iki disciplinuoto sportavimo man dar toloka, tačiau dabar sportas yra mano gyvenimo dalis ir tai labai džiugina.

Jau suprantu, kad toks žmogus, kokį save pažinojau visą gyvenimą, po kurio laiko nebeegzistuos ir turėsiu galimybę susipažinti su nauju savimi.

Komentuoja Osvaldo asmeninė trenerė Toma Kreivėnaitė:

Norint pakeisti gyvenimo įpročius, reikia pakeisti požiūrį ir gyvenimo būdą, ką padarė Osvaldas. Jis pasirinko ilgą, kantrų, bet stabilų kelią, kuris reikalauja daug valios bei energijos pastangų, atima daug laiko ir ugdo kantrybę. Bet jis užsispyrimo, o, svarbiausia, noro turi į valias!

Sportuoja 7 dienas per savaitę po 2-3 val. Kartais bijau, kad nepervargtų ar nedingtų noras, bet čia ne tas žmogus. Į mano draudimus mažiau laiko praleisti sporto salėje, jis reaguoja su žiniomis: „Trenere, per 6 sav. atsikračiau 15 kg svorio ir manęs niekas nebesustabdys“.

Mūsų tikslas – atsikratyti visų perteklinių kilogramų. Norint kažką pasiekti gyvenime, pirmiausia reikia noro ir tada viskas tampa įgyvendinama ir pasiekiama. 

Grįžti į blogą