Pažink savo kūną su asmeniniu treneriu

Sveikata | 2018.01.10

Viena dažniausiai pasitaikančių pradedančiųjų sportuoti klaidų yra ta, kad naudojamas šabloninis arba kažkam kitam parengtas treniruočių planas. Tačiau norint pasiekti rezultatų, būtina turėti individualų treniruočių planą. O gerą individualų treniruočių planą gali parengti tik asmeninis treneris, susipažinęs su klientu ir atlikęs išsamų fizinės būklės vertinimą. Mūsų, kaip klubo, pareiga ir atsakomybė – įsigilinti į kiekvieno kliento individualumą ir pasiūlyti efektyviausias treniruotes.

Treniruočių pobūdis gali labai skirtis. Įprastai jas skirstome į asmenines treniruotes, treniruotes mažose grupėse, grupines treniruotes, savarankiškas treniruotes klube ar už jo ribų. Kad galėtume pasiūlyti tinkamiausias treniruotes, GOODLIFE sporto klube kiekvieno nario startas prasideda nuo susitikimo su asmeniniu treneriu.

Turime daugiau nei 20 skirtingą kompetencijų rinkinį turinčių asmeninių trenerių. Asmeninis vadybininkas susipažinęs su nariu, išgirdęs jo lūkesčius, priskiria labiausią jam tinkantį specialistą. Viskas prasideda nuo pokalbio su asmeniniu treneriu. Įprastai kalbama 4 pagrindinėmis temomis:

  1. Treniruočių istorija. Nuo to, koks fizinis aktyvumas buvo iki šiol, priklausys, koks galėtų būti sekantis žingsnis. Labai svarbu pradėjus sportuoti neperlenkti lazdos ir skubėti lėtai. Kita vertus, išankstinis nusistatymas gali būti ir klaidingas. Pavyzdžiui, jei niekada gyvenime nelankėte sporto klubo, bet kas dieną nueinate po 10 000 žingsnių, mėgstate pasivaikščiojimus ar bėgioti, ko gero, lengvo ir vidutinio intensyvumo kardio treniruotės jums bus vieni juokai. O tvirtam vyrukui 3 kartus per savaitę lankiusiam sporto klubą ir dirbusiam tik su svarmenimis tai gali nepasirodyti tokia lengva užduotis.
  2. Sporto tikslai. Pagrindinis tikslas – sudaryti kliento lūkesčius atitinkantį treniruočių planą. Treniruočių braižas ir ciklas gali kardinaliai skirtis priklausomai nuo keliamo tikslo. Taip pat labai svarbu, kad tikslai būtų realūs ir įgyvendinami. Į šį klausimą gali atsakyti tik treneris, pažinęs klientą ir atlikęs fizinės būklės vertinimą. Psichologija dažniausiai lemia daugiau nei fiziologija ir realus savo galimybių suvokimas nuo pat pradžių ypatingai svarbus.
  3. Gyvenimo būdas ir laisvalaikis. Naujas fizinis krūvis atsiradęs dienos rutinoje, tai naujas stresas mūsų organizmui. Tik žinant, kaip atrodo jūsų diena, kiek laiko miegate, kiek judate dienos bėgyje, kokius turite sveikus ir žalingus įpročius, galime parinkti tinkamą laiką, dažnumą ir intensyvumą jūsų treniruotėms. Poilsis, mityba, fizinis aktyvumas ir stresas – tarsi keturios stalo kojos. Negalima pamiršti nei vienos iš šių dedamų siekiant rezultatų, todėl treneriui dažnai tenka būti ir mitybos specialistu ir psichologu.
  4. Apribojimai. Treneriai mėgsta juokauti – „sveikų žmonių nėra!” Deja tokiame pokšte yra dalis “juoko” ir didžioji dalis tiesos. Dauguma turime senų negalavimų ar traumų, atsinaujinančių skausmų, galbūt ligų ar tiesiog silpnų vietų. Sudarant treniruočių planus visas šias silpnybes vadiname “apribojimais”. Trenerio užduotis – silpnybes paversti stiprybėmis, sutvirtinti silpnas vietas, užkirsti kelią galimoms traumoms. Dėl šios priežasties, dažniausiai lankant grupines treniruotes, rekomenduojama turėti ir trumpas mini treniruotes individualiam silpnųjų vietų sustiprinimui.

Toliau seka fizinės būklės įvertinimo dalis. Mes visi labai skirtingi ir unikalūs, o kūnas turi daug skirtingų savybių, todėl mūsų naudojamas fizinės būklės vertinimas labai įvairiapusis. Eilę metų jį tobuliname ir geriname, kad atlikus testus gautume pačią tiksliausią ir išsamiausią informaciją, reikalingą treniruočių plano parengimui. Neįtikėtina, kiek daug naujo galite sužinoti apie savo kūną vos po valandos su treneriu, ypač jei niekada anksčiau nedarėte nieko panašaus.

Fizinės būklės vertinimą GOODLIFE sudaro šios dalys: 

  1. Kūno sudėties analizės testas. Išmanių svarstyklių pagalba be įprastinių parametrų, kaip kad svoris, apimtys, kūno masės indeksas, sužinosite ir tokius dalykus kaip riebalų, raumenų kiekis organizme, vandens kiekis ir kita. Nors ši informacija dažniausiai nepalieka abejingų, ji nėra pati svarbiausia sudarant treniruočių planą ir daugiau naudojama kaip atskaitos taškas rezultatų sekimui.
  2. Judesių vertinimas. GOODLIFE vadovaujamės sveiko judesio filosofija. Bene svarbiausia informacija treneriui rengiant treniruočių planą – kiek gerai gebate judėti tiek salėje, tiek gyvenime. Judesių testavimas susideda iš 6 bazinių judesių vertinimo: pritūpimo, įtūpsto, traukos, spaudimo, rotacijos ir lenkimosi judesių. Bene visi pagrindiniai judesiai, kuriuos atliekame gyvenime, susideda iš šių judesių kombinacijų. Išmokti sklandų judesį reikia šimtų pakartojimų, o persimokyti seną, blogą įgūdį prireikia tūkstančių, todėl treniruočių pradžia dažniausiai prasideda nuo bazinių judesių šlifavimo. Švariai atlikus visus judesius pereiname prie judesių progresijų, pridedame papildomą apkrovą ir taip įvertiname treniruotumo lygį nuo pirmo iki penkto.
  3. Liemens raumenų pajėgumo vertinimas. Nors žmogus ypatingai greitai gebanti adaptuotis būtybė, kovą prieš kėdę ir rašomąjį stalą, prie kurio praleidžia 8 valandas per dieną, kol kas akivaizdžiai pralaimi. Liemuo – daugumos mūsų silpnoji vieta. O sportuojant torsas nuolat atlieka gyvybiškai svarbią funkciją – išlaikyti viršutinę ir apatinę kūno dalis stabilias. Liemenį vertiname pagal tris pagrindines vertinimo skales: jėgą, ištvermę ir koordinaciją. Taip gauname pilną vaizdą – kiek “stiprus” ar “silpnas” mūsų liemuo.
  4. Mobilumo ir lankstumo vertinimas. Retas iš mūsų turi simetrišką kūną. Judesius dažnai varžo raumenų disbalansas. Keleto nesudėtingų judesių pagalba išsiaiškiname labiausiai mus ribojančias kūno vietas, kurios turi aukso vertę siekiant išvengti traumų ir turėti kūną, kuriame galime jaustis patogiai.
  5. Laikysenos vertinimas. Nuo mūsų laikysenos gali labai skirtis pratimų parinkimas. Kartais tam tikri pratimai vieniems gali būti puikūs, o kitiems pražūtingi vien dėl laikysenos.

Šiai informacijai talpinti, sekti rezultatus, palaikyti nuolatinį ryšį su treneriu naudojame GOODLIFE programėlę. Taip gimsta būtent jums pritaikytas treniruočių planas, kurio pagalba pasieksite geriausių rezultatų. Asmeninių trenerių konsultacijos mūsų klube visada nemokamos. O puikų startą padeda užtikrinti nemokama mitybos specialisto pagalba bei nemokamos treniruotės mažose grupėse su asmeniniu treneriu.

Grįžti į blogą