fbpx

Patarimai, kaip saugiai sportuoti kartu su mažyliais

Sveikata | 2017.05.11

Siekiant paskatinti visuomenės diskusiją apie saugiai sportuojančius tėvelius ir jų mažylius, parengėme rekomendacijas – patarimus, ką svarbu žinoti, jei nusprendėte į sporto klubą vykti kartu su mažyliais.

Nepalikite vaiko vieno net ir trumpam laikui. Akivaizdu, kad vaikai turi augti sveikoje, sportuojančios šeimos aplinkoje, tačiau labai svarbu, kad tėveliai žinotų, kad niekas kitas geriau nepasirūpins mažaisiais nei jie patys. Todėl jei nusprendėte vykti į sporto klubą su mažyliu, įvertinkite visas galimas rizikas – nepalikite vaikučio nei akimirkai vieno.

Dažnai pasitaiko, kad tėveliai duoda vaikams telefoną, o patys nueina sportuoti, tokia praktika nėra gera bei neužtikrina, kad vaikas bus ramus ir saugus. Tokiais ir panašiais atvejais taip pat negalima palikti vaiko vieno.

Vaikas turi būti nuolat matomas. Dažnai pasitaiko, kad mamos ateina su nešyklėje miegančiais vaikučiais, kol mažyliai nepabunda, mama sportuoja. Labai svarbu, kad vaikutis būtų nuolatos matomoje zonoje, nepalikite vaiko už nugaros, net jei tai ir labai trumpas laikas.

Geriausia sportuoti kartu. Jei turite galimybę, geriausia rinktis treniruotes, skirtas tėvams sportuoti su vaikais. Tokiose treniruotėse tėvai nepaleidžia vaikų iš rankų – taip kartu smagiai leidžia laiką, greta būtent taip užtikrinamas didžiausias vaiko saugumas.

Pirmą kartą atvykę į sporto klubą apžiūrėkite patalpas, suplanuokite kur saugiausia būti su vaikučiu, pasikonsultuokite su sporto klubo darbuotojais.

Sporto inventorius netinka žaidimams. Labai svarbu rūpintis ne tik mažyliais, bet ir didesniais vaikais. Nuo mažens vaikai turi žinoti kas yra svarelis, kad vaikams negalima jo imti, o vyresniems vaikams – galima tik su trenerio leidimu.

Draudžiama vaikams be tėvų sutikimo naudotis treniruokliais. Jei Jūsų vaikas vyresnis bei atvyksta sportuoti kartu, pasidomėkite kokios sporto klubo taisyklės, kur kokiais treniruokliais vaikui saugu naudotis vienam, o kokiais galima naudotis su tik privaloma tėvų ar darbuotojo priežiūra.

Rūpinkitės vaiku gerbdami aplinkinius. Gerbkite įvairaus amžiaus sporto klubo bendruomenės narius – užtikrinkite tiek savo vaiko saugumą, tiek tai, kad vaikutis būdamas sporto klube netrukdytų kitam sportuojančiam žmogui.

Įvertinkite, koks treniruotės tikslas. Dar prieš atvykdami į sporto klubą, įvertinkite koks Jūsų atvykimo sportuoti tikslas. Jei tikslas – efektyvi treniruotė ir rezultatai, o ne smagus ir sveikas laiko praleidimas su vaikučiu, siūlome rinktis treniruotes be vaikų.

Sporto klubų tipinės taisyklės lankytojams ir jų vaikams

– Vaikams nuo 0 iki 12 metų leidžiama įeiti į sporto klubą tik su tėvais (vienu iš tėvų). Už vaiko sveikatą ir priežiūrą atsako vienas iš tėvų. Vaikai sporto klube negali būti paliekami vieni be priežiūros. Sporto klubas privalo užtikrinti saugią sportui aplinką, tėvai – savo vaikų priežiūrą.

– Vaikai nuo 12 iki 16 metų gali įeiti į sporto klubą, tik turint tėvų sutikimą, tačiau tokiu atveju taip pat yra taikomas apribojimas: šio amžiaus vaikas gali sportuoti tik su specialisto (trenerio) priežiūra, arba gali dalyvauti specialiose šio amžiaus vaikams skirtose grupiniuose užsiėmimuose (t.y. tokio amžiaus vaikai negali būti vieni treniruoklių salėje ar kitose ne specialiai jiems skirtose erdvėse).

– Vaikai nuo 16 iki 18 metų – gali įeiti į sporto klubą ir sportuoti vieni, turėdami tėvų (vieno iš tėvų) sutikimą. Visais atvejais tėvai atsako, kad vaikas būtų tinkamos sveikatos būklės, atsižvelgiant į pasirinktą sporto šaką.

Grįžti į blogą
[instagram-feed feed=1]