Patarimai kaip lieknėti ir gerai jaustis

Sveikata | 2014.05.17

Puikiai jaustis ir išlaikyti dailias kūno linijas galima tada, kai leidžiame savo kūnui tinkamai pailsėti, skaniai valgyti ir judėti. Pamenate ką žadėjote sau sutinkant Naujuosius metus? Pavyko? Ne bėda. Visada galite pradėti tai, ką esate sau pasižadėję, bet pamiršę. Gyvenimo kokybę galima kelti taip, kad rytas būdų sveikesnis, o vakaras lieknesnis. Ypač artėjant vasarai.

Diena bus praturtinta geros savijautos, jeigu mėginsite apačioje išvardytas sveikos gyvensenos gaires. Jas tikrai nesunku įgyvendinti nuo pat ryto iki vakaro, kuomet gulate miegoti. Galų gale negyvensite penkis šimtus metų, todėl pradėkite kokybišką gyvenimo būdą jau dabar.

1. Daugiau miegokite

Tikslas: per parą miegoti ne mažiau kaip 8 valandas. Naktį pradedant nuo 22 – 24 valandos.Taip pat atrasti bent penkias minutes laiko pabūti su savimi, atsikvėpti dienos metu, be telefono, be kompiuterio, tiesiog pasilepinti buvimu su savimi.

2. Gerkite vandenį

Vanduo – tai gyvybės šaltinis kiekvienai kūno ląstelei. Mažinkite kofeino vartojimą, kuris šalina skysčius iš organizmo. Pageidautina sumažinti kavos gėrimą iki vieno karto per dieną, prieš pietus. Jei kamuoja nerimas ir jums sunku užmigti naktimis – verta pagalvoti apie kavos atsisakymą visiškai. Pamėginkite apseiti be kavos savaitę ar dvi.

3. Pradėkite dieną su kokybiškais pusryčiais

Jūsų pusryčiai turėtu būti turtingi baltymais ir geraisiais riebalais, sudėtiniais angliavandeniais. Puikiai tiktų sudėtiniai lėtai įsisavinantys angliavandeniai – pilno grūdo košės, tas kurias reikia ilgai virti, kiaušiniai, sviestas, kokosų aliejus, riešutai ar avokadas.

Angliavandeniai: Taip pat vaisiais ir daržovėmis, sumaišytomis kartu į taip vadinamą „žalią“ kokteilį ar salotas. Dėka to cukraus kiekį kraujyje išlaikysite stabilų. Cukraus stabilumas suteikia pastovią energiją ir emocinę gerovę. Tai užkirs kelią popiečio melancholijos link, kai norisi pasnausti arba apima mieguistumas.

4. Griežtai venkite dirbtinių saldiklių ar dietinių gėrimų

Dirbtiniai saldikliai būna dietiniuose gėrimuose – visiems gerai žinomuose prekiniuose ženkluose. Saldikliai žmogui nėra sveikiau nei cukrus, skirtumas tik tas, kad saldikliuose nėra tiek kalorijų, kurios pasireiškia angliavandenių pavidalu.

5. Sumažinti glitimo turinčio maisto kiekį

Rinkitės neturinčius glitimo sudėtinius angliavandenius, tokius kaip: grikiai arba rudieji ryžiai, moliūgai, pupos, pupelės.

6. Sumažinkite kasdieninį stresą

Raskite būdą nusiraminti, kuris tinka išskirtinai Jums. Kai kuriems žmonėms puikiai pavyksta išvengti arba sumažinti streso kiekį vaikščiojant basomis, giliai kvėpuojant, medituojant, klausantis garsų arba muzikos, geriant arbatą bei skaitant. Pasirinkite bet ką, kas padės subalansuoti antinksčių veiklą (antinksčiai išskiria streso hormonus, kurie reguliuoja organizmo reakciją į stresą – išorinį ir vidinį, jie įtakoja imuninę sistemą, cukraus kiekį kraujyje, kraujospūdį, medžiagų apykaitą) ir išlaikyti stabilią hormonų pusiausvyrą.

7. Apkraukite kūną fiziniais pratimais 4 – 5 kartus per savaitę nuo 30 iki 45 minučių

Judinkite savo kūnus mėgstamu būdu, nesistenkite perlenkti lazdos ir sportuoti ekstremaliai, nusivaryti nuo kojų, pasirinkite fizinį krūvį bei užsiėmimą kuris tonizuotu tiek fiziškai tiek emocionaliai. Kokius pratimus daryti geriausia – galima pasikonsultuoti su treneriu prieš pradedant lieknėjimo programą.

8. Įvairovė

Skaitydami šias eilutes suvoksite, kad dažnai valgote tą patį maistą. Per pietus vieną, vakare kitą, tačiau prašome keisti maisto racioną, o ypač pusryčius.

9. Kramtykite maistą

Nustokite kvėpuoti maistą į save – kramtykite jį. Pradėkite jau dabar ramioje aplinkoje nieko netrukdomas kramtyti maistą iki košelės konsistencijos. Tai suteiks optimalų virškinimą ir maisto medžiagų įsisavinimą.

10. Valgykite daržoves

Valgykite jas su kiekvienu patiekalu, pamėkite jas, kuo įvairesnes ir kiekvieną dieną. Keletą dienų galite atsisakyti gyvulinės kilmės maisto produktų, trumpam tapkite vegetarais.

11. Pamirškite visus elektroninius įtaisus vakarais prieš miegą

Ypač patraukite savo telefoną nuo lovos, įsijunkite lėktuvo rėžimą.

12. Pabuskite su ritualu

Geras pavyzdys: atmerkiate akis, pasirąžote, nusišypsote, atsigeriate vandens su šviežiai įspausta citrina, einate į dušą, tuomet gamindamiesi pusryčius patikrinate savo mobilu telefoną ir el. paštą.

Grįžti į blogą