Nugara – atpalaiduota!

Sveikata | 2015.08.05

Visi dienos rūpesčiai, nerimas, stresas ir įtampa nusėda jūsų kūne, dažniausiai sprando, pečių, nugaros srityse. Todėl daugelis po dabo dienos skundžiasi sustingusiu ir itin nejudriu kaklu, pavargusiais pečiais, maudžiančia nugara. Nuo sėdimo darbo viršutinė kūno dalis sustingsta ir tampa nejudri. Kaip to išvengti? Aš rekomenduoju dažniau judėti ir įsiminti penketą bazinių atpalaidavimo pratimų.

Kai vieni raumenys pernelyg daug atsipalaiduoja, o kiti – įsitempia, susiformuoja ydinga laikysena, kūnas išsikraipo, krypsta stuburas, gali sutrikti ir vidaus organų veikla. Dėl nuolatinės įtampos kūne atsiranda trigeriniai miofascaliniai taškai – sukietėję raumenys. Nejudantis raumuo veikiamas įtampos susispaudžia, sukietėja ir taip susidaro trigerinis taškas. Šie taškai itin skausmingi, o jų keliamas skausmas gali keliauti iš vienos vietos  į kitą, tada ima mausti ne tik skausmo šaltinį, pavyzdžiui nugarą, bet ir kojų bei rankų pirštus. Tokio pobūdžio skausmų profilaktikai būtinas judėjimas, pavyzdžiui, 10 minučių mankšta ryte, atpalaidavimo pratimai darbe trumpų pertraukėlių metu, aktyvus laisvalaikis.

Mankštai namuose rekomenduoju įsigyti šiuo metu itin populiarų volelį. Volelis – puiki priemonė ne tik įvairiems pratimams, tempimams, bet ir atpalaiduojančiam masažui atlikti. Jis ženkliai kietesnis negu kamuolys, tad daug geriau padeda išjudinti sustingusią raumenų zoną, masažuoja, padeda ištempti audinius, suaktyvina kraujotaką. Volelių būna ir kietesnių, ir minkštesnių. Kietesnių nerekomenduočiau rinktis pradedantiesiems, nes jie agresyvesni, skausmingesni. O, štai, minkštas volelis bus puikus pagalbininkas po sunkios darbo dienos. Pradžiai įsiminkite šiuos penkis nesudėtingus pratimus, padėsiančius atpalaiduoti ir viršutinę, ir apatinę nugaros dalis.

I pratimas

Peties sąnario mobilizacija ištempiant krūtinę ir atpalaiduojat nugarą. Gulint ant volelio ir delnus sukant į apačią ir į viršų.

I pratimas

  I.I pratimas

II pratimas

Alkūnių atvedimas atgal ištempiant krūtinę. Nugarą laikyti prispaustą prie volelio.

Tituline

III pratimas

Viršutinės nugaros dalies masažas ištempiant krūtinę. Rankas stengtis nuleisti kuo žemiau neišriečiant nugaros.

III pratimas

 

IV pratimas

Juosmeninės nugaros dalies masažas – pasivažinejimai  ant volelio.

IV pratimas

 

 

 

 

 

Grįžti į blogą