Nepamirškite riešų

Treniruotės | 2016.08.03

Į sporto salę mus atveja dideli tikslai ir užsidegimas sulaukti akis džiuginančių rezultatų. Dažnai norėdami patobulinti vieną ar kitą kūno dalį pamirštame apie kūną kaip visumą ir apie tai, kokia svarbi jam darni visų dalių sąveika. Negalime pamiršti pečių, kaklo, dubens ir koncentruotis vien į šlaunų apimties mažinimą. Tam pritaria ir „Goodlife” akademijos vadovas bei asmeninis treneris Donatas Klimašauskas bei kviečia atkreipti dėmesį į riešus.

Net ir lankydamiesi sporto salėje bei treniruodami pagrindines raumenų grupes, lavindami fizinius gebėjimus, dažnai pamirštame tokias kūno dalis kaip riešai. Jos mums neatrodo tokios reikšmingos. Net ir kasdieniame gyvenime riešų judesių arsenalas apsiriboja gana mažomis amplitudėmis ir monotonišku kompiuterio pelės stumdymu. „Iš mūsų gyvenimo dingo daug sudėtingų judesių, o žemę pilnu delnu mes liečiame nebent sporto salėje, kūnas adaptuojasi, tad pas daugelį žmonių riešai yra pamiršti ir apleisti.” – teigia Donatas.

O gal mums tų tvirtų riešų ir nereikia? Gal juos verčiau patausoti? Daugeliui silpnesni riešai gyventi gal ir netrukdys, bet sportuojantys labai greitai supras, kad šios kūno dalies silpnumas neleidžia siekti rezultatų ir stabdo kitų judesių progresą. Donatas pavyzdžio ilgai neieško: „Paprasto atsispaudimo progresą labai dažnai riboja būtent silpnumas riešuose. Pečiai, nugara, rankos leistų daugiau pakartojimų, bet ima mausti riešus, tad tenka atidėti atsispaudimus ir imtis jų stiprinimo. Ką jau kalbėti apie sudėtingesnes atsispaudimų variacijas, kur reikia itin geros amortizacijos bei tvirtumo riešuose. Jei riešas nebus paruoštas – trauma garantuota.” Akivaizdu, kad net ir norint pakelti štangą reikės turėti treniruotus riešus.

„Daugelio iš mūsų riešai yra ne tik nusilpę, bet ir praradę lankstumą, paslankumą.” – toliau tęsia Donatas. O jų lankstumas bus būtinas tiems, kurie turi tikslą atsistoti ant rankų. Treneris siūlo paprastą testą, jei negalite atlenkti plaštakos delnu į viršų taip, kad ji sudarytų 90 laipsnių kampą su ranka, turėsite labai daug vargo bandydami išlaikyti visą savo kūno svorį stovėdami žemyn galva. „Nesakau, kad nepavyks atsistoti, bet tokia stovėsena pareikalaus savo kainos.” – reziumuoja akademijos vadovas.

Tokie riešo sąnario išbandymai, taip pat jam primirštos amplitudės forsavimas dažnai baigiasi raiščių traumomis, patempimais, įplyšimais. Kaip to išvengti? Donatas tikina, kad pakaktų vos poros minučių per dieną: „Šiai kūno daliai užtenka tikrai labai paprastos mankštos, nereikalaujančios net sporto salės. Patikėkite, riešas geriau jausis vien po pakeistos pozicijos. Dažniausiai mūsų riešai kasdien atlieka mažos amplitudės, mažo pasipriešinimo dažnus judesius, kurie per laiką akumuliuojasi ir virsta varginančiais sąnarių skausmais. Tad vien judesių įvairovė gali ženkliai sustiprinti riešus.”

O kol riešai dar neįgavę reikiamos formos, treneris rekomenduoja vengti judesių su dideliu krūviu bei didele amplitude, prieš riešo įsitraukimo reikalaujančius judesius būtinai padaryti apšilimą, riešo lankstumą treniruoti abiem kryptimis, kasdien įtraukti bent po vieną pratimą riešui ištempti ir po vieną riešui stiprinti. Nežinote, kokie pratimai riešui pravers labiausiai? Štai keletas Donato rekomendacijų.

output_75VwVG

output_ADQoxK

output_E06RJg

output_hzD7VQ

output_X5BHqb

Grįžti į blogą