Naujiena! Judesio Akademija – ką darai, daryk gerai

Laisvalaikis | 2016.01.25

„Goodlife” sporto klube startuoja naujas, analogų Lietuvoje neturintis projektas – „Judesio Akademija”. Apie tai, ko galėsite išmokti šiuose grupines treniruotes primenančiuose užsiėmimuose, pasakoja „Judesio Akademijos” treneris Žygimantas Malinauskas.

Du kartus per savaitę, labai patogiu laiku (18 val.) visų GOODLIFE narių, norinčiųjų išmokti sportuoti sveikai ir teisingai, lauksiu 30 minučių trukmės tęstiniuose grupiniuose užsiėmimuose kodiniu pavadinimu „Judesio Akademija”. Jokios registracijos ir jokių papildomų mokesčių, reikalingas tik jūsų noras ir žingeidumas.

„Judesio Akademijos” užsiėmimų tikslas – išmokyti visus teisingai atlikti pagrindinius bazinius judesius. „Goodlife” sporto klube visi gauna galimybę stoti akistaton su savo kūnu, tai yra – visiems atliekamas fizinės būklės įvertinimo testas, o jo metu neišvengiamai tenka atlikti ir pagrindinių judesių testą. Mūsų patirtis parodė, kad daugelis bazinių judesių dar yra terra incognito (liet. nežinoma žemė) ne tik pradedantiesiems, bet ir turintiems tam tikrą sportavimo stažą. Ramu dėl tų, kurie po testavimo apsisprendžia toliau sportuoti su asmeniniu treneriu. Šis žmogus, lyg angelas sargas saugos sportuojantįjį nuo klaidų darymo bei kantriai mokys teisingų judesių abėcėlės, pirmus mėnesius skirs bazinių judesių šlifavimui bei probleminių judesių mokymuisi.

Tačiau, ką daryti tiems, kurie gavę į rankas įvadinę treniruočių programą imasi savarankiškai siekti tobulėjimo kūno rengybos srityje? Arba tiems, kurie tolesnėms treniruotėms pasirenka grupinius užsiėmimus?

Vėlgi, mano patirtis rodo, kad net ir sportuojantiems grupėje, treneris negali išsamiai ir svarbiausia nenutraukdamas treniruotės ritmo paaiškinti daromas klaidas bei pataisyti. O pataisyti reikia ne vieną kartą, nes teisingam judesiui susiformuoti prireikia ne vieno pakartojimo. Treneris, vedantis grupinę treniruotę gali tik atkreipti dėmesį į neteisingai atliekamą veiksmą, bei akcentuoti teisingą atlikimą. Tad tikrai drąsiai galiu teigti, kad daugumai sportuojančiųjų dar tikrai vertėtų pasimokyti pratimų atlikimo technikos, tam, kad sportas apdovanotų norimais rezultatais.

Štai tokia patirčių analizė ir pagimdė idėją apie grupinius užsiėmimus, kurių metu būtų mokoma preciziškos ir teisingos pratimų atlikimo technikos. Mes supratome, kad būtina keisti sportuojančiųjų mąstymą ir įskiepyti supratimą, kad tik sveikas ir teisingas sportas gali pagerinti sveikatą ir apdovanoti džiuginančiais rezultatais. „Goodlife” sporto klubas orientuojasi į pradedančiuosius ir nori jiems padėti bei suteikti sąlygas tobulėti. Tam testuojame, nustatome problemas, jei tokių yra, ir padedame jas spręsti arba siekti tikslų. O šis kelias neįmanomas be teisingo požiūrio į sportą bei teisingos, preciziškos technikos išmanymo. Mes nenorime, kad vietoj sustiprintos sveikatos, žmonės patirtų traumas ar kitaip susižalotų. O norint to išvengti būtina edukacija, švietimas. Taip pat nenorime nuvilti tų, kurie negali sau leisti sportuoti su asmeniniu treneriu ir mokytis kartu su juo. O jiems tikrai reikia pagalbos ir mokymo – štai būtent juos ir kviečiame į „Judesio Akademiją”.

Ką joje veiksime?  Mokysimės teisingo pratimų atlikimo, kiekvieną treniruotę šlifuodami ir iki smulkmenų aiškindamiesi 3-4 judesius. Tai pradžiamokslis, kurio metu, prieš šturmuodami treniruočių programas, išmoksite teisingos judesių atlikimo technikos. Išmoksite teisingo įtupsto, pritūpimo, traukos, pasilenkimo ir t.t. Taip pat į treniruotes įtrauksime ir mobilumo bei korekcinių pratimų.

Šių treniruočių metu orientuosimės ne į rezultatų siekimą, ne į tempą, krūvį, intensyvumą, o į pačią techniką. Jūsų tikslas – išmokti taisyklingai atlikti judesius, suprasti pratimo esmę ir techniką, taip pat, kontrolė bei kūno kooordinacija, liemens tvirtinimas, dubens paslankumo didinimas. Kiekvienas judesys bus išanalizuotas ir pristatyta ne tik klasikinė jo versija, bet ir įvairios jo progresijos bei regresijos. Tai reiškia, kad jei jums nepavyksta padaryti teisingo pritūpimo, pradėsite nuo pritūpimo atsirėmus į sieną ir mokysitės tol, kol galėsite pritūpti ne tik su savo kūno svoriu.

Pradedantiesiems tokios treniruotės tiesiog būtinos, nes tik tokio preciziško ir nuoseklaus proceso metu galėsite pažinti savo kūną, taip pat išmoksite suprasti bei atlikti trenerio paskirtą įvadinę treniruočių programą. Per du mėnesius, o tai yra per 10-14 treniruočių būsite pasirengę tęsti progresą savarankiškai.

Taip pat į „Judesio Akademiją” noriu pakviesti ir jau patyrusius sporto salių lankytojus. Bus puiki proga atnaujinti žinias, pasitikrinti, ar jūs dar vis teisingame kelyje, ar jūsų kūnas nepamiršo tikslios technikos. Pažadu, kad nuobodu tikrai nebus, visiems sparčiai progresuojantiems negailėsiu pasunkintų pratimų variacijų.

Tad susitikime „Judesio Akademijoje” – čia jūsų laukia visos galimybės tobulėti, pažinti save ir saugiai siekti tikslų.

Grįžti į blogą